Jump to content

Hotfix'ler Ile Ilgili Yeni Ve Süper Bir Yöntem

elmor

Recommended Posts

alperen_69, hemen böyle bir çalışma istemek yerine proje üstünde fikir yürütme aşamasındalar sadece. elmor bunları tek tek yapmana gerek yok...Tüm güncellemeleri çıkış tarihi sırasına göre indir.Daha sonra onarlı onarlı sanal makineye at ve açarak dosyaları düzenle reglerin hepsini bir reg altında topla daha sonra topluca dosyaları değiştir ve reg dosyalarını infe dönüştürerek hivedefe göm olsun bitsin...Eğer bunları bir inf dosyasından yönlendirerek yapıp cab oluşturursan zaten real addon olur yok direk entegre edersen manuel olur.Ama real addon haline getirirsen tek paket haline getirir ve yeni güncelleme çıktığında sıfırdan başlamadan hemencecik düzeltebilirsin.Peki ben inf bilmiyorum ne yapıcam dersen, İnf Addon Maker adlı programla tek yapman gereken dosyalarını ve nereye kopyalanacaklarını göstermek...

Şu anda kurulumu entegre edecek bir komut dosyası hazırlıyorum, tek tıkla tüm entegrasyonu gerçekleştirecek, tabi bu arada şunu düşündüm, kayıt girdilerini inf dosyası şeklindemi yükletsek yoksa kendi halinde reg dosyası ilemi ? Inf konusunda tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım olabilir. Şöyle ki, bazı kayıt girdileri T13 zaman diliminde sonra herhangi bir dakikada yüklenmesi gerekiyor, çünkü T13 den hemen önce Windows bileşenlerinin kurulumları gerçekleşiyor, bazı hotfixler bunlarla ilgili girdileri güncelliyor.

Neyse, paketi bu sıralar oluşturup test amacı ile dağıtmayı düşünüyorum, içinde henüz tüm güncellemeler bulunmayacak, sadece test amaçlı 20 civarı hotfix olacak, gelecek geri beslemelerden sonra kararlı bir sürüm çıkartmayı düşünüyorum...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...