Jump to content

çift Işletim Sistemi Açılış Problemi

abb

Recommended Posts

merhaba bir konuda yardım istiyorum bende işletim sistemı vısta olan bır laptop var bunayrıyeten xp kurmak istedım c surucuusnde vista d sürücüsünde xp var ama ben bır türlü vistadan bilgisayarı başlatamıyorum işlerim sistemi seçeneklerine nasıl dönebılırım yanı hangi işletim sistemiyle acacagıöı seçmek istıyorum tskk

kardes vistanın üstüne xp kuramassın once vistayı kaldırıp sonra kurman lazım veya acronis firmasının ürettigi bir program var onun aracılıgıyla kurman lazım

bal gibide kurarsın ne demek vistanın üstüne xp kuramazsın? biz nasıl kullanıyoz peki?

önce bu programı indir

c: sürücüye yani vista olan bölüme bu program ile boot ekliycez..

bu programada ihtiyaç olcak bunu da kuralım

TR NET Framework 2.0 (x86)

Please register to see this content.

bilgisayarıma sağ yıkla özellikler menüsünü aç gelişmiş sekmesinden en alttaki başlangıç ve kurtarmanın ayarlarına gir düzenleye bas açılan pencereden vistayı kurduğun diskin partition larını ayarla ismini yaz kaydet ve yeniden başlat açılışta artık menu cikar :)

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows Vista" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer[/color]

kırmızı satırı ekliyip mavi olan yerleri de vista kurulu partition'a ayarlamayı unutma...

Konunu doğru yere açarsan yardımcı olmaya çalışırız. Biraz forum kurallarını okuyun.

Donanım bölümünde sorsan daha iyi olucak.

tskk bende donanımda sordum ama yazdıklarım yanblıs dıye yazılıma tasınmıs

bilgisayarıma sağ yıkla özellikler menüsünü aç gelişmiş sekmesinden en alttaki başlangıç ve kurtarmanın ayarlarına gir düzenleye bas açılan pencereden vistayı kurduğun diskin partition larını ayarla ismini yaz kaydet ve yeniden başlat açılışta artık menu cikar :D

kırmızı satırı ekliyip mavi olan yerleri de vista kurulu partition'a ayarlamayı unutma...

ilgıne tesekur edrım vısta cd ıle actım ordan sıstem kurulumunda onar kısmını sectım vısta geldı ama sımdıde xp kayboldu bılgısayar konsuunda ılerı duzey bır kullanıcı degılım zarar vermektende korkuyorum ama vısta cok sıkıntılı bır program gıbı geldı bır cok seyde sorun cıkarıyor o yuzden xp kurdum ama vısta orıjınal programı bılgısayrın sımdı yalnız vısta var onerını uygulamaay calsıacam tskk edıyorum

bilgisayarıma sağ yıkla özellikler menüsünü aç gelişmiş sekmesinden en alttaki başlangıç ve kurtarmanın ayarlarına gir düzenleye bas açılan pencereden vistayı kurduğun diskin partition larını ayarla ismini yaz kaydet ve yeniden başlat açılışta artık menu cikar :D

Bu ayarlama işlemini nasıl yapıcağız acaba. Benimde başıma geldi böyle bir olayda o vistanın söylediğiniz boot ayarını bulamadım.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...