Jump to content

Vlite Olmadan Vista Sp2'yi Entegre Edin

delphi63

Recommended Posts

Vlite geliştiricisi tarafından bir kenara parkedilmiş duruyor. Bende boş durmayıp sp2'yi başka yöntemlerle vista dvd'sine entegre ettim.

Sırasıyla aşağıdakileri yapın:

1) http://depositfiles.com/files/4563922 adresinden imagex isimli programı indirin ve "c:\Imagex\" gibi klasöre açın.

2) Sp1'li vista dvd'si bulun.

3) Yeni bir partition yaratın ve Vistayı bu partition'a kurun. Mesala E partitionu

4) Kurulum bittikten sonra sizden yeni kullanıcı oluşturmanızı isteyen bölüme geldiğinizde hiçbir işlem yapmayıp Ctrl-Shift-F3 tuşlar

ına basın. Vista kendini restart edecek.

5) Vista yeniden başlayacak ve arka planda Sistem Hazırlama Aracı isimli uygulama çalışmaya başlayacak. Şimdilik o pencereyi hiç kapatmayıp işlem yapmıyoruz.

6) Bu aşamada sp2yi normal şekilde kurmaya başlıyoruz. Bir kaç sefer restart olduktan sonra yine Sistem Hazırlama Aracı arka planda çalışacaktır.

7) Sp2'nin kurulumu bittiğinde Sistem Hazırlama Aracı isimli programında Sistem Temizleme Eylemi kutucuğunda "Sistem İlk Çalıştırma Deneyimini (OOBE) gir", hemen altında "Genelleştir" ve kapatma seçeneklerinde "Kapat" seçip bilgisayarın kapanmasını bekleyin.

8 ) Bilgisayar kapandıktan sonra başka bir partition'dan sistemi açın. Winpe'de olabilir. Sakın kurmuş olduğunuz sp2li vistadan açmayın.

9) Yeni komut istemi penceresi açın. ( cmd yani ) ve aşağıdaki komutu girin ve bekleyin. Bu işlem bittikten sonra vista dvd'nin içindeki Sources klasöründeki install.vim dosyasını aşağıdakiyle değiştirdiğinizde işlem bitmiş olacak. Böylece Sp2'li bir vistanız olacak. İsterseniz bu aşamadan sonra sp2li vista üzerinde vlite ile tüm işlemleri yapabilirsiniz. "Ultimate" yazan yerde sizin vista versiyonunuzu yazmalısınız.

imagex /compress maximum /flags "Ultimate" /capture e: c:\install.wim "Windows Vista Ultimate"

Bu konuyla ilgili geniş bir makale yazmayı düşünüyorum.

Hatta Sistem Hazırlama Aracı isimli programıyla tüm programlarınızı kurup yeni bir vista kurulum dvd'si bile yapılabilmekte. İstediğiniz zaman vistayı kurduğunuzda tüm programlarınız kurulu geliyor. Hani notebook alındığında kurulu gelen vistanın içinde bir çok program olması gibi.

oncelikle teşekkurler ben bu yontemle yaptım oluyor gayet normal yanlız mesela ben tek surum yapmak istemiyorum yani sadece ultimate olsun istemiyorum diger surumlerinde olmasını istiyorum onun icin tek tek aynı işlemleri yapıp sonra birleştirecekmiyiz yoksa baska bir kısa yolu varmıdır

oncelikle teşekkurler ben bu yontemle yaptım oluyor gayet normal yanlız mesela ben tek surum yapmak istemiyorum yani sadece ultimate olsun istemiyorum diger surumlerinde olmasını istiyorum onun icin tek tek aynı işlemleri yapıp sonra birleştirecekmiyiz yoksa baska bir kısa yolu varmıdır

Hepsi için ayrı ayrı yapmalısınız.

bende sp siz dvd var.. üstüne sp1 i entegre etmeden sp2yi entegre edebilir miyiz? ayrıca aynı işlemleri sp1 için yapabilir miyiz?

sp1 olmadan sp2 entegere edilememekte. İlk önce sp1'i sonra sp2'yi kurup ardından diğer işlemleri yapın.

Yukardaki Sekilde sp2 ve ie8 ekleyerek yaptim hic bir problem yok yani isletim sistemlerini tek tek kurarsam problem yok ama ben bunları birleştirmek istedim ve bu programla (gimagex) birleştirdim sıralama olarakta bu sekilde yaptım

Windows Vista Starter 32 Bit

Windows Vista Business 32 Bit

Windows Vista Home Basic 32 Bit

Windows Vista Ultimate 32 Bit

Windows Vista Home Premium 32 Bit

ama alttaki resme bakarsanız sonuc bu oldu acaba nerde yanlış yapıyorum?

adszofw.jpg

Yukardaki Sekilde sp2 ve ie8 ekleyerek yaptim hic bir problem yok yani isletim sistemlerini tek tek kurarsam problem yok ama ben bunları birleştirmek istedim ve bu programla (gimagex) birleştirdim sıralama olarakta bu sekilde yaptım

Windows Vista Starter 32 Bit

Windows Vista Business 32 Bit

Windows Vista Home Basic 32 Bit

Windows Vista Ultimate 32 Bit

Windows Vista Home Premium 32 Bit

ama alttaki resme bakarsanız sonuc bu oldu acaba nerde yanlış yapıyorum?

adszofw.jpg

Resimden gördüğüm kadarıyla clg uzantılı dosyaları bulamıyor veya algılayamıyor. Sources klasöründe bulunmaları gerekiyor.

onuda yaptim inan yine olmadi ama tek tek kurdugunda problem yok sadece birleşmede bunu yapıyor

microsoft'un kendisi waik platformu ile yapıyor wim dosyalarını.

yabancı bir forumda okuduğum kadarıyla gimagex yerine imagex kullanın, sorun yaşamazsınız deniliyordu

her şekilde denedim olmuyor tek başına sorun yok ama birleştirmede bu sorun oluyor ve çok guzel oldu şimdi bu olay yuzunden kullanamayacagım benim tahminim boot.wim dosyası surumu eski ondan oluyor belki o dosya sp2 sürümüyle güncellense olabilir oda belki diyorum benden baskada kimse yapmamış sanırım kimse ugrasmamış icine ie8 sp2 koydum gayet orginal oldu ama ne yazıkkı kullanamiyacagım

• 4 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra ...
  • 9 ay sonra...
Yeni bir partition yaratın ve Vistayı bu partition'a kurun. partition ney nasıl olur yardım edin ban yaw partition ne oldunu bilmiyorummmm

partition bölüm demek yani sabit diskten yeni bölüm yarat yarattığın bölüme vistayı kur

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...