Jump to content

Işlemci + Anakart

interesting

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde gigabyte 965P-DS3 anakartı var işlemcim bozuldu ve yeni bir işlemci aldım aldıgım işlemci intel 775 pin core2duo e8400 3.00ghz işlemciyi anakarta taktıgımda fanlar felan normal olarak calısıyor ama ekrana görüntü gelmiyor anakarta problem vardır diye servise gönderdim sorun cıkmadı ekran karında vardır dedim değiştirdim sorun aynı 3 adet ram var hepsini farklı denedim ama yine aynı sorun sizce neyden kaynaklanabilir

işlemci veri yolu hızı fsb 1333

anakartta fsb 1333 kadar destekliyor

bacak yapısı aynı 775 pin

yardımınıza ihtiyacım var (farlı bir işlemci taktım normal calısıyor işlemciyi geri gönderdim sağlam diye yeniiden yolladılar taktım sonuc aynı)

not dikkatimi ceken bir sey oldu teknoloji 64 bit yazıyor bu sorun cıkarıyor olabilirmi ?

anakartın 4 çekirdek işlemcilere kadar uyumlu muhtemelen işlemcinde bir sorun olabilir olmazsa kendi işlemcini bir arkadaşında dene derim.

işlemcide sorun olma ihtimaline karşı servise göndedim ama serviste sorun yok deyip yeniden yolladılar..

Gigabyte ın sitesinden baktım şimdi

Supports 1066/800/533 MHz FSB destekliyo senin işlemci 1333 fsb

Please register to see this content.

işlemciyi değiştirmen lazım

Gigabyte ın sitesinden baktım şimdi

Supports 1066/800/533 MHz FSB destekliyo senin işlemci 1333 fsb

işlemciyi değiştirmen lazım

ustacım özür dilerim eksik bilgi vermişim anakart GA-965P-DS3 (rev. 3.3) yani son cıkan kartır ve fsb hızı 1333 kadar desteklemektedir

• Intel® Core™ 2 Extreme Quad Core / Core™ 2 Duo / Intel® Pentium® D işlemci desteği
  • FSB1333 Intel® Core™2 Duo işlemci desteği
  • Çift Kanal DDR2 800 bellek desteği

Arkadaşım anakartınızı bios'u güncelmidir acaba? Çünki 965 chipsetli anakartlar normal şartlarda 45 nm. lik işlemcilerle uyumsuzdur. Ancak gigabyte yeni çıkardığı bios 'larla 45 nm lik işlemci desteği getirilmiştir.

Arkadaşım anakartınızı bios'u güncelmidir acaba? Çünki 965 chipsetli anakartlar normal şartlarda 45 nm. lik işlemcilerle uyumsuzdur. Ancak gigabyte yeni çıkardığı bios 'larla 45 nm lik işlemci desteği getirilmiştir.

hocam aklıma geldi ama ben suan pc yi acamadıgım için (ekrana görüntü gelmediğinden dolayı) hiç bir sey yapamıyorum

hocam aklıma geldi ama ben suan pc yi acamadıgım için (ekrana görüntü gelmediğinden dolayı) hiç bir sey yapamıyorum

Arkadaşım o halde yapacağınız 3 şey kalıyor.

1. si 45 nm. olmayan daha düşük bir işlemci ile sisteminizi açarak anakart cd 'sinin içerisinde bulunan @bios programıyla windows üzerinden bios'unuzu güncelleyebilirsiniz.

Anakartınızın işlemci desteği

gördüğünüz gibi E8400 'ün C0 revizyonu için F13 E0 revizyonu için F14B bios edinmeniz gerekecek. Gerçi program size internet üzerinden en güncel bios'u bulacaktır, muhtemelen daha yeni bios çıkmıştır. Toplamda 2-3 dakikanızı almaz güncellemek ancak elektrik kesilmesi vs. olaylarına dikkat etmek gerekir ne olursa olsun bios güncellemek risk taşır...

2. si başka bir pc 'den anakartınıza ait güncel bios'u edinip disketle dos ortamında bios güncelleyebilirsiniz..

3. si ise tanıdığınız yada nazınızın geçebileceği bir bilgisayarcıya giderek güncel bios attırabilirsiniz.

Arkadaşım o halde yapacağınız 3 şey kalıyor.

1. si 45 nm. olmayan daha düşük bir işlemci ile sisteminizi açarak anakart cd 'sinin içerisinde bulunan @bios programıyla windows üzerinden bios'unuzu güncelleyebilirsiniz.

Anakartınızın işlemci desteği

gördüğünüz gibi E8400 'ün C0 revizyonu için F13 E0 revizyonu için F14B bios edinmeniz gerekecek. Gerçi program size internet üzerinden en güncel bios'u bulacaktır, muhtemelen daha yeni bios çıkmıştır. Toplamda 2-3 dakikanızı almaz güncellemek ancak elektrik kesilmesi vs. olaylarına dikkat etmek gerekir ne olursa olsun bios güncellemek risk taşır...

2. si başka bir pc 'den anakartınıza ait güncel bios'u edinip disketle dos ortamında bios güncelleyebilirsiniz..

3. si ise tanıdığınız yada nazınızın geçebileceği bir bilgisayarcıya giderek güncel bios attırabilirsiniz.

yorumun için teşekur ediyorum hocam baska care kalmıyor saygılar sunuyorum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...