Jump to content

2 Monitör Kullanımı Hakkında Bilgi Arıyorum

canhayelmert3
 Share

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar.Sorum aslında çok basit ancak deneyimlerinize ihtiyacım var.

Sorum Şu:

Bende 2 adet monitör mevcut.Ben bu monitörleri harici ekran kartımdaki gerekli yerlere bağladım.

2 monitörümdende ister tek tek ister clone görüntü alabiliyorum veya istersem 2 monitörü tek olarakta kullanabiliyorum ama bütün görüntü ortadan bölünüyor hoş olmuyor zaten işimi görecek bir özellik değil.

neyse sonuçta görüntü aldık.

Gelelim ana soruya.Ben Metin2 oyuncusuyum.Oyunu pencere modunda açtığınızda fare oyun içinde takılı kalmıyor.Yani oyunun içindeyken oyunu kontrol ediyor dışına çıkınca ekstradan birşeye basmaya gerek kalmadan pencere dışındada windowsu kontrol edebiliyorsunuz.Ben sol ekranımda yani 1.monitörde metin2 oyununu açıp sağ monitörde yani 2.monitörde ise bağımsız takılmak istiyorum.tek fare ile yapmak istiyorum.Yani fareyi sola doğru sürüklediğimde sol monitöre geçsin sağa doğru sürüklediğimde sağa doğru geçsin.Oyunun güzel yanı ise fare oyun içinde takılmadığı için rahatça sadece fare ile 2 monitör arasında geçiş sağlayabilecek olmam.Sanki geçmiş zamanda böyle birşey yapmış gibiydim ama hatırlayamadım.Denemeler yaptım ama ayıracak fazla vaktim olmadığı için uğraşamadım.Böyle bir sistem kullanan varmı aramızda veya bilen yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

Bağlantı olarak 1.monitör direk vga olarak bağlanıyor.2.monitör ise hdmi to vga ile bağlanıyor.Eğer böyle birşey yapabilirsem ana amacım.Metin2'de taş kırarken yada çar kasarken yan ekranda film izlemek vb.şeyler olabilir.Çünkü tek ekranda hepsini aynı anda yapmak gözlerimi çok yoruyor ve izlediğim şeyin zevkini alamıyorum.Umarım anlatabilmişimdir.Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Sağlıklı günler dilerim Herkese.

Windows + P tuşu ile UZAT seçeneğini kullan.
Hangi ekranın sağda veya solda olacağına ise Windows ayarlarından ayarla. 1. ekran mı sağda olsun, 2. ekran mı sağda olsun.
İstediğin ekranın üstüne tıklayıp sağ sol yaparak yer değiştirebilirsin.

Doğru anladım ise istediğin bu 😀
spacer.png

• semsibey changed the title to 2 Monitör Kullanımı Hakkında Bilgi Arıyorum