Jump to content

Bios çöktü

@li-37

Recommended Posts

usb li klavye kullanma normal anakarta takılan klavye kullan usb bağlantılı klavyeyi görmüyor diğer klavyeyi görmesi lazım birde size cd yi göndereceğim ama nasıl göndereceğim saygılar

• Replies 73
  • Created
  • Last Reply
Please register to see this content.

disketin içinde 2 si gözüküyor AUTOEXEC.BAT dosyası gözükmüyor ama tekrar atınca içine var diyor

Yahu disket içinde AUTOEXEC.BAT olması normaldir, sen benim verdiklerimle değiştir disket içindekileri, birde ne hatası veriyor yazarmısın buraya, senin anakartın tek kurtuluş çaresi uniflash programı, birde arkadaşlar sürekli klavyeden bahsediyorlar, bios göçtüğü zaman klavye fare gibi aygıtları tanımaz, ister usb ister ps2 olsun, orjinal cd'yi bulabilirsen onunlada kurtarabilirsin...

usb li klavye kullanma normal anakarta takılan klavye kullan usb bağlantılı klavyeyi görmüyor diğer klavyeyi görmesi lazım birde size cd yi göndereceğim ama nasıl göndereceğim saygılar

Arkadaşım mesajını yeni gördüm, eğer bu anakartın aynısından ise CD'si göndermene gerek yok, direk nero ile CD Kopyala seç, hedef sürücü olarak image driver yapıp kalıp al, sonra bu kalıbı rapide upload et, arkadaş da indirip boş bir CD ye yazdırır, boşuna kargo ile falan uğraşmayın bence..

takma kardeş msn versem eklermisin çünkü forum msn vermek yasak kabul edersen vereyim

Arkadaşım mesajını yeni gördüm, eğer bu anakartın aynısından ise CD'si göndermene gerek yok, direk nero ile CD Kopyala seç, hedef sürücü olarak image driver yapıp kalıp al, sonra bu kalıbı rapide upload et, arkadaş da indirip boş bir CD ye yazdırır, boşuna kargo ile falan uğraşmayın bence..

arkadaşın elinde cd yokmuş ben hem elinin altında bulunsun diye göndermek istiyorum 3.5liranın ne önemi var

önemli olan paylaşmak cd DVD formatında olduğu için tamamını göndermek isterim cd deki bütün prgramlar gerekli bence o yüzden yardımcı olayım dedim ama bence olayı çözmüş görünüyor klavyeyi değiştirirse halledebilir

dvd formatında upload etmek uzun sürer birde ben fazla ilgilenemem o yüzden çalışıyorum çünki

Makinenin klavyeyi tanımaması muhtemelen USB klavye kullanmaktan kaynaklanmakta. PS/2 Klavye bul onu tanır. daha sonra dediklerimi harfiyen yap biosun düzelir.

kılavyem USB deyil direk anakartın mor bilümüne takıyorum dediklerini şimdi yaptım ama olmadı arkadaşım

O zaman son çare kaldı ya türkiye asus distirbütörü olan çizgi elektroniğe anakartı göndercen ya da anakartına uygun yeni bir flash alacan...[ eğer garantisi devam ediyorsa aldığın yere ******ür onlar ilgilenirler..]

O zaman son çare kaldı ya türkiye asus distirbütörü olan çizgi elektroniğe anakartı göndercen ya da anakartına uygun yeni bir flash alacan...[ eğer garantisi devam ediyorsa aldığın yere ******ür onlar ilgilenirler..]

takma arkadaşımızda aynı anakart varmış rica ettim bana yollayacak sağolsun bide ankart cd si ile deneyeyim olmassa başka çarede kalmadı

Birde son olarak şu dosyaları dene, içinde 3 adet dosya var, uniflash.exe, 1701.bin ve autoexec.bat, bu dosyaları disket içine kopyala, bu dosya zaten var değiştirilsinmi derse evet de, bu seferde olmazsa cd denersin...

Birde son olarak şu dosyaları dene, içinde 3 adet dosya var, uniflash.exe, 1701.bin ve autoexec.bat, bu dosyaları disket içine kopyala, bu dosya zaten var değiştirilsinmi derse evet de, bu seferde olmazsa cd denersin...

Buda olmadı sonverdiğin gibi error veriyor bıos dosyasını görmüyor UNIFLASH.EXE bunuda görmüyor yinede çok sağol çok hakkın geçti hakkını helal et

takma arkadaşımızda aynı anakart varmış rica ettim bana yollayacak sağolsun bide ankart cd si ile deneyeyim olmassa başka çarede kalmadı

kardeş anakartınla ilgili bios kitapçığı ile dvd cd yi gönderdim inşallah çözersin kolay gelsin saygılar

kardeş anakartınla ilgili bios kitapçığı ile dvd cd yi gönderdim inşallah çözersin kolay gelsin saygılar

tşk ederim teknik serfisden önce tek umudum bu kaldı inşallah olur olmassa teknik serfise ******ürcem sanırım 30 ile 35 tl arası imiş parasından geçtim aynı gün alamama sorunudavar

tşk ederim teknik serfisden önce tek umudum bu kaldı inşallah olur olmassa teknik serfise ******ürcem sanırım 30 ile 35 tl arası imiş parasından geçtim aynı gün alamama sorunudavar

benim dediğimi denemedin dimi

tsk edeim takma abi aldım bıosu geriyükleme yaptı oldu ama şimdi acılırken pc kitleniyor sonra mavi ekran hatasıveriyor ve ekran kartım ısınıyor ateşgıbi oldu ekrankartım 8600 gt söktüm 10 daka dansonra tekrartaktım acıldı ama drıven yuklenmemişgıbı acıldı tekrar reset attı 5 ıcınde yıne atesgibioldu

arkadaslar bıosu gerıyukle yapınca pc acıldı sonra tekrar yeniversıon bıosu yuklemeyi denedim %86 ya gelince hataverdi ve 3 seferdaha yaptım aynı sonucu aldım ardından reset attım bır daha üskonuda bahsettığım halegeldı pılı cıkardım taktım olmdı

bios kurtaydıysan yeniden formatlama yap yada kartlar soketlere tam oturmamış olabilir bağlantılarını kontrol

et anakarta takılan elektrık bağlantısı var orayı kontrol et üst kısımda işlemcinin yanında ısınma bağlantılardan kaynaklanıyor olabilir saygılar

siteden bios güncelleme tam anlamıyla yapılamıyor güncellemeyı disketle flaş ile veya cd ile yapman lazım

bence sen biosu kurtar yeniden formatla öyle kullan düşük bios versiyon olsun bence hiç bir zararı olmaz

bendeki 1205 versiyon sorunsuz çalışıyor anakart bence çok güzel SLI dışında ne takarsan tak kaldırıyor

yeterki güç kaynağın iyi olsun şu an bende 3üde sorunsuz çalışıyor fazla uğraşma anakarta zarar veririsin

önemli olan bios u kurtarmak saygılar

bios kurtaydıysan yeniden formatlama yap yada kartlar soketlere tam oturmamış olabilir bağlantılarını kontrol

et anakarta takılan elektrık bağlantısı var orayı kontrol et üst kısımda işlemcinin yanında ısınma bağlantılardan kaynaklanıyor olabilir saygılar

onlar tamam soketler xp takıyorum f6 f2 gelınce donuyor kafamatakılansu yeni version bıos yarımmı yüklendi bıos ayarlarımı bozuldu naptı anlamadım

Türkçe Çevirdim Karşıma bu geldi ben türkçe anlattığındanda anlama geldiğini anlayamadım siz anlarsınız inşallah :8

Award Boot Bolck BIOS v1.0

Copyringt © 200. Award software.lnc.

BIOS ROM checksum hata Keyboort hatası veya hiçbir Keyboart şu anı değil

IDE ATAPI devinceyi bulmak......

Detectinc disket sürücüsü, bir medyadır.....

Bir hatayı sür....

Bulunan, başarısız olur

Sistem diskini sok, ve baskı, girer

onlar tamam soketler xp takıyorum f6 f2 gelınce donuyor kafamatakılansu yeni version bıos yarımmı yüklendi bıos ayarlarımı bozuldu naptı anlamadım

yeni version yarım yüklenmiş yani bir bilgisayarcıya ******ürmen gerekiyor bios taki flaş yazılırken yarım kalmış

o yüzden ne format atabilirsin nede pc yi açabilirsın bios soketliyse çabuk yapılır soketli değilse 1 gün bırakman lazım bios ayarların kesinlikle bozulmuş kolay gelsin saygılar

arkadaşlar sonunda yaptım TAKMA arkadaşımız anakart dvd yolladı sağolsun oldu ben sonra tekrar biosu güncelledim ama yarı da kaldı tekrar kitlende çok kafa yordum pili çıkardım olmadı disketlerle denedim olmadı ama bios açılıyordu sonra TİPİTİP 1 İ arkadaşımızın verdiği yöntemle denedim ve oldu bios kendine geldi benim yarım kalan bios versiyonu 1604 yüklenmiş sonra formatladım canavar gibi oldu ekran kartınında okadar ısınması normalmiş 60 derece şimdiye kadar her harf yazan arkadaşlara çok tşk ediyorum iyiki varsınız iyiki tnctr var saygılar

çözüme ulaştığına çok sevindim önemli olan birşeyleri paylaşmaktır sizin sayenizde bizde birşeyler öğrendik

bu konuda ilk önce bizlere yardımcı olan TNC-TR sitesi çalışanlarına ve diğer yazışma yapan bütün arkadaşlara bende kendi adıma teşekkür ediyorum saygılar sevgiler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...