Jump to content

.res Uzantılı Dosyaları Cpl. çevirip Pcde Deneme

Recommended Posts

Slm arkadaşlar 7isodaki örnek sysdm.cpl.res dosyasını nasıl sysdm.cpl haline getirip system32 ye atıp deneyebilirim yani nasıl yaparım bunu restoratorla filan uğraşmadan yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşşekkürler.....

aşağıdaki gibi bir cmd dosyası yazabilirsin.

@echo off
:: Bu satırları silmene gerek yok, işlenmez zaten.
:: d burda dosyanın adı.
:: u da uzantı.
set d=sysdm
set u=.cpl
copy /y %SystemRoot%\system32\%d%%u%
Reshacker.exe -addoverwrite %d%%u%, %d%%u%, %d%.res,,,
copy /y sysdm.cpl %SystemRoot%\system32\[/CODE]

res dosyası ve resource hacker aynı klasör içinde olacak.

excel olmadan .xls dosyasını nasıl açarım gibi bir soru oldu bu :good: sonuçta bir yama bu kardeş. .res dosyalarını açan herhangi bir programla bunu orjinal dosyaya yamatıyorsun. İnşallah ben yanlış bilmiyorumdur. bak üstte morningin verdiğinde bile resource hacker programını kullanmak zorundasın bu sefer. başak yolu olacağını sanmıyorum :clapping:

öncelikle morning kardeşime teşekkürlerimi sunuyorum tugrul61 kardeşim bende biliyorum zaten kullanılıyor fakat okusaydın anlardın dedimki bunun daha kolay bi yolu yokmu demişim bak demekki varmış sonuçta o kadar uğraşmaya değmezmiş dimi tabi boş yere ineleme yapıyonuz sanki....

yau bu aralar yardımcı olmaya çalıştığım yada yorum yazdığım herkes tekme tokat dalıyo bana anlamadım gitti. sen restoratorla filan uğraşmadan deyince bende program kullanmadan yapmaya çalışacan diye anladım. iğneleme yaptığımıda nerden çıkardın. kusura bakma biraz beyinsizim ben anlayamadım. :(

• 3 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...