Jump to content

Devlet Hastanesi 2.kez Covid Testi Yapıyor Mu?

adam4
 Share

Recommended Posts

adam4, 34 dakika önce yazdı:

Selam dostlarım.10gün önce pozif çıktı testim.10gün izole oldum.İşyeri tekrar test ol negatif raporunu at diyor.2.kez devlet hastahanesi test yapıyor mu? Yoksa özelemi yaptırmam lazım

evet yapılıyor. ama pozitif çıktığını söylemeden belirtiler var olarak söylersen yaptırabilirsin ancak. pozitif çıktın 10 gün sonra test vermek istediğinde yapmıyorlar ki sağlık bakanlığının yayınladığı bildirice 10 gün sonra iş başı yapabiliyorsun veya 14 gün sonra kesin iş başı yapılabileceği yazıyordu.

Teşekkürler öncelikle.Ben 10gün boyunca hiç bir belirti yaşamadım zaten.

Sistemde onlar benim pozitif çıktığımı yani 10 gün önce test yaptırdığımı görmüyorlar mı?

Yani gidip desemki ben 10 gün önce pozitif çıktım 10 gün hiç bir belirti yaşamadım izole sürem bitti ama şuan belirtiler var.

Öksürüyorum tıksırıyorum eklem aksı var gibi yalanlar söylesem yaparlarmı ?

adam4, 22 saat önce yazdı:

Teşekkürler öncelikle.Ben 10gün boyunca hiç bir belirti yaşamadım zaten.

Sistemde onlar benim pozitif çıktığımı yani 10 gün önce test yaptırdığımı görmüyorlar mı?

Yani gidip desemki ben 10 gün önce pozitif çıktım 10 gün hiç bir belirti yaşamadım izole sürem bitti ama şuan belirtiler var.

Öksürüyorum tıksırıyorum eklem aksı var gibi yalanlar söylesem yaparlarmı ?

karantina sonrası negatif gibi düşünülüyor ve test yapılmıyor. özele gidip yaptırmanız gerek. ama mecburen yalan söyleyip hiç olmamış gibi test yaptırmamış gibi tat ve koku kaybım var öksürüyorum deyince yapıyorlar. sistem nasıl işliyor bilmiyorum ama karantina sonrası arkadaş böyle yaptırdı mecburen. filyasyonda olanlar içinde aynısı geçerli eve gelip test yapılmadıysa karantina sonrası belirtileri söyleyip test yaptırabiliyorsun. muhtemel sonuç negatif çıkıyor. sürüntü testi pozitif olup pcr tesiti negatif çıkanlar bile oluyor. 

eğer test yaptıracaksan hiç test yaptırmamış gibi gidip belirtileri söyleyip test yaptırmak isteyebilirsin. aksi halde yapmayacaklardır zaten.