Jump to content

Bootable Flash Disk Oluşturucu V1.0

mustafa_x
 Share

Recommended Posts

ben bu cxp çıktı çıkalı onu kullanıyorum .. gayet kullanışlı çünkü ... şimdi cd-rom'da problem var.. cd görmüyor..

bendede cd imajı olarak saklıydı....

flash'ı takıp flash'ı ntfs olarak biçimliyorum (ama çıkartıp geri taktıpımda tekrar FAT32'ye dönüyor)

programdan vista boot'u kuruyorum üstüne ..

alcohol programı üzerindende cxp imajını yerleştirip içindekileri flash'a kopyalıyorum ...

sonuç: olmuyor.. :good:

bi yerde hata falanmı yapıyorum .. ?

neden olduğunu anlamadığım bi şekilde yapamadım ben dediklerini yaptım ama bi eksiklik mi var pc usb den de başlamıyor nedense:S

XP imajını kabul etmeyebilir, dene(ye)medim. Gerçi @mumak çalışıyo demiş. BIOS, takılan USB diski desteklemiyo da olabilir (daha büyük bi ihtimal). Kendi laptopum (yaklaşık 4 yıllık bi cihaz) mp3 player flash'ını hiç görmedi, harici usb bağdaştırıcıyla takılmış hafıza kartının boot kaydını gördü ama "boot file not found" gibi bi hata çıktı siyah ekranda, normal flash diskle (Kingston 1GB) kurabildim Vista'yı.

Kısacası, eski BIOS'lu cihazlarda sağlam bi flash disk gerekiyo anlaşılan. Hafıza kartı vb.den denediyseniz bi flash diskle tekrar deneyin. (N'olur n'olmaz, önce konuda linkini verdiğim Vista boot kaydını indirip yazdırın flash diske.)

Tabii, BIOS'ta önyükleme listesinde flash diskinizin harddisk, CD sürücü vb.den önceye (üst satıra) alındığından da emin olun. Açılışta uygun tuşa basarak önyükleme aygıtını seçmek de diğer bi seçenek.

Edited by mustafa_x

Please register to see this content.

arkadaşlar vista imajının büyük dosyaları çıkarılmış halidir 500kb civarındadır

önce programla flash diskinize bunu yazdırın çok kısa sürecektir sonra flashı açıp içindekileri silin. sonra hangi sistemi kurmak istiyosanız imajsa deamon la cd ise cd romla açın içindekileri kopyalayıp flasha yapıştırın.

bu kadar. iyi günlerde kullanın

Tüm yöntemleri denedim ama başarılı olamadım sürekli

Boot file not found.

Press any key... diyor.

Daha önce usbden boot desteğini kullandım external cdromdan usb den boot ettim çalışıyor.

Bu flash memoryden boot işi olmuyor galiba.. :rolleyes:

Vista, üçüncü parti yazılımların diski formatlamasını engelleyebiliyo. Bu mesaj program diski formatlamaya çalışırken ortaya çıkmış olmalı.

(Varsa flash diskteki gerekli dosyalarını bi yere kopyaladıktan/taşıdıktan sonra) Bilgisayarım'ı açıp ordan diske format at, öyle dene. Benim de arada bi karşılaştığım bi durumdu bu, yazmayı unutmuşum.

Program, Vista'nın önyükleme kaydını kullandığı için muhtemelen işe yaramıycaktır. Ama yine de bi dene istersen. (Deniycek vaktim olmadığı için kendim deneyemiyorum.)

SAĞ TIKLA YÖNETİCİ OLARAK ÇALIŞTIR DE SORUN KALKAR

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Arkadaşlar elinizde vistanın boş image dosyası varmı sitedekileri indirremiyorumda yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

Konudaki Vista boş imajı linkini güncelledim. (Bu kez dosya.tc'ye gönderdim. İndirilmediğinde 45 gün bekletiliyomuş.) Dosyayı konudaki yenilenmiş linkten indirebilirsin.

Edit: PowerISO 4.4'ün oluşturduğu imajı bu program tanımıyomuş. TnCXP'den kalma PowerISO 4.1'le imajı yeniden oluşturup imaj linkini tekrar güncelledim.

Edited by mustafa_x

• 1 yıl yıl...

Arkadaşlar, Active@ BootDisk Creator'ün yerine bi HTML uygulaması hazırladım. (HTML uygulaması arkaplanda iki tane komut istemi aracı kullanıyo, kendisi sadece arayüz.) Konuyu yenileyip Active@ BootDisk Creator'e ait linkleri ve bilgileri sildim. Bilginize...

Yeni uygulamamız hayırlı uğurlu olsun...

[quote name='Burak47' date='02 April 2011 - 07:00 ' timestamp='1301727628' post='986178']
Arkadaşlar tavsiye etmiş olduğunuz uygulamaların indirme linklerinin hepsi kırık bir ALLAH kulu yokmu şunu silinmeyen bir yerden indirme linki verecek. Linklerim tamamı kırık.
[/quote]
İlk Post taki çalışıyor... http://mustafax.mu.funpic.org/TNCTR%20Dosyalari/USB%20Boot%20Disk%20Oluşturucu.zip

• 2 hafta sonra ...

[color="#0000FF"][/color][size="3"][/size]
[b]Arakadaşlar siz isterseniz birde bu konuya bakın derim daha gelişmişini bulacağınıza eminim.[/b]

[b]http://www.tnctr.com/topic/165153-winsetupfromusb-v10-beta7-usbden-format-prog/[/b]

[quote name='asi_kurt45' date='11 April 2011 - 15:42 ' timestamp='1302536542' post='991360']
http://mustafax.mu.funpic.org/TNCTR%20Dosyalari/USB%20Boot%20Disk%20Oluşturucu.zip (94 KB)
link ölü tekrar yüklersen sevinirim
[/quote]

Arkadaşım; bu linkte, yolun boşluk karakterleri içermesini saymazsak (ki onlar da %20 olarak geçiyo, o yüzden) sorun yok...tu. Ama yine de linki güncelledim. (Bu kez yolda ve dosya adında boşluklar yerine _ karakteri kullandım.) Linki Firefox 3 ve 4'te ve Internet Explorer 8'de denedim, çalışıyodu. Tabii bu linki de kontrol ettim, çalışıyo. Umarım tarayıcın Türkçe karakter destekliyodur.

[color="#000000"]Arkadaşlar, WinXP'nin direkt çalışanının ve setup'ının farklı boot kayıtları kullandığını unutmuşum. Bu uygulamada kullandığım kayıt galiba direkt çalışana ait. Ama yine de çalıştıramadım. Vista/Win7'deki gibi işi kök dizindeki tek bi dosyaya (Vista/Win7'de bootmgr) bırakamadığım için şu an WinXP önyükleyicisini yoksayın.
[/color]

(Winsetupfromusb v1.0b7'yi denedim; evet, güzel program ve bu uygulamadan da bi hayli daha gelişmiş. Bu uygulamayı ise [i]en basit yoldan[/i] Vista/Win7 önyükleyicisi kurması için hazırladım. Bilginize.)

[quote name='YeniçeRiyan-i' date='16 April 2011 - 21:55 ' timestamp='1302990948' post='994045']
Dosyayı Şuan denedim bende indiremedim :(
[/quote]

Arkadaşım, şimdi kontrol ettim, çalışıyo link:

[img]http://mustafax.mu.funpic.org/TNCTR_Dosyalari/InenZip.jpg[/img]
Internet Explorer'da da denedim, onda da çalışıyo.

Hatta bu da ftp'deki görünümü:

[img]http://mustafax.mu.funpic.org/TNCTR_Dosyalari/FTP.jpg[/img]

Yeni linki denedin, di mi?

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar, XP önyükleyicisi üzerinde son denemelerimi yaptım ama olmadı, o yüzden uygulamadan zaten tam çalışmayan XP önyükleyicisi desteğini sildim. Klasör seçimi için "Gözat..." tuşu ekledim (scripting'de yapılabiliyomuş) ve arkaplan rengini yeşil civarı bi renk olarak değiştirdim. WinSetupFromUSB programını fazla karışık bulan veya Grub4DOS arayüzü görmek istemeyen Vista/Win7'ciler için güzel bi uygulama oldu. Linki güncelledim. (Linkte Türkçe karakter vardı, değiştirdim. ("Oluşturucu" yerine "Olusturucu" yaptım dosya adının sonunu.)) (Uygulamanın son sürümü bu.)

Edit: Son sürüm değilmiş, dosya sistemiyle ilgili bi değişiklik yapmam gerekti. (FAT32 destekli boot kaydı yerine FAT olarak formatlama ekledim.)

Edited by mustafa_x

• 4 ay sonra...
  • 9 ay sonra...

[quote name='ReaLyMaN' date='15 October 2011 - 14:25 ' timestamp='1318681544' post='1095511']
başka siteye upload yapsanız?
[/quote]

Funpic.org'da çıkan sorunlar dolayısıyla bu siteye ait linki sildim. Kendi bilgisayarımdan yayınladığım dosya paylaşım sayfamda (http://mstfx.no-ip.org/) dosya paylaşıma açık, konuya bu yeni dosya için direkt erişim (sayfayı açma) linki ekledim.

Arkadaşlar, FAT32 dosya sistemine uygun boot kaydını alamadım (daha doğrusu aldım ama denemem başarısız oldu), o yüzden uygulamaya diski FAT olarak formatlayıp işlemi sonra yapma özelliği ekledim. Yukarıda da belirttiğim gibi, yeni dosya kendi bilgisayarımdan paylaşıma açık, linki konuda güncelledim.