Jump to content

Eski Multiboot Usb Lerde Secure Boot Aşma

saay
 Share

Recommended Posts

merhaba kullanmakta olduğum eski multiboot usb var. Bunu secureboot a uyarlamak istiyorum. usb içinde menü lst, gldrmbr, bootmgr,  gibi dosyalar var. büyük çoğunlukla adem hocamızın hazırladığı usb idi. bunawifislax,  wimkur ve sstr ekledim. aslında kurulumları wimkur üzerinden yapıyorum. yeni sistemler aslında çok karışık içinde altaydaki veya mx multiboot gibi çok dallı. kısaca açıldığında tek menüde legacy veya tek menüde uefi ye ulaşım olmalı. iso dosyalarını iso klasörüne veya ana dizine atılarak kurulum yapılabilir. live sistemlerde aynı şekilde

bu şekilde bir çalışma yaparak yayınlanabilrmi tşk.

saay, Bir saat önce yazdı:

merhaba kullanmakta olduğum eski multiboot usb var. Bunu secureboot a uyarlamak istiyorum. usb içinde menü lst, gldrmbr, bootmgr,  gibi dosyalar var. büyük çoğunlukla adem hocamızın hazırladığı usb idi. bunawifislax,  wimkur ve sstr ekledim. aslında kurulumları wimkur üzerinden yapıyorum. yeni sistemler aslında çok karışık içinde altaydaki veya mx multiboot gibi çok dallı. kısaca açıldığında tek menüde legacy veya tek menüde uefi ye ulaşım olmalı. iso dosyalarını iso klasörüne veya ana dizine atılarak kurulum yapılabilir. live sistemlerde aynı şekilde

bu şekilde bir çalışma yaparak yayınlanabilrmi tşk.

Selamın Aleyküm öncellikle tnctr de önceden yapılmış olan istediğiniz tarzda multiboot sistemler mevcut her yapan abilerime saygılar fakat benim kişisel görüş ve tercihim Pascal usb multiboot final sürümü ve ondan önceki versiyonlarını da kullandım gayet stabil bir sistem boyutu size büyük gelirse Makay Multiboot var saydığım her iki sistem de istedğiniz şekilde iso at klasöre kullan ve sadece iki menü var yani şöyleki usb bellek uefi modunda açarsanız uefi kurulum legacy modunda açarsanız legacy olarak kurulum imkanı pascal hocamın sistemi ise görsel açıdan baya zengin görsellik arıyorsanız Pascal Multiboot önerim olur sizlere hayırlı günler :)

• Like 1

multiboot olarak  tek usb de birden fazla işletim sistemi veya live iso lar çalıştırmak istiyorsanız 
ayrıca hem uefi hem mbr legacy   deseklesin dersenin yarıca boot security e takılmasın derseniz en iyisi
usb ventoy
 usbem örnek resmi
[url=https://hizliresim.com/qlyzvm][img]https://i.hizliresim.com/qlyzvm.jpg[/img][/url]
[url=https://hizliresim.com/qlyzvm][img]https://i.hizliresim.com/qlyzvm.jpg[/img][/url]

Please register to see this content.

bir çok bilgisayarla uyumludur
bir çok bilgisayarda security boot u otomatik geçiyor
usb ventoy indir
flashdiskini örnek" kingston 16 gb " bu programla biçimlendir 

elinde kaçtane iso varsa  türkce karekterler kullanmadan bitişik yaz, boşluk yerine altçizgi yada tire kullan bu sekilde isimlerini değiştir

bios ta başlangıcta  mbr kurulum yapacaksanız  usb bellegi seçiniz    usb kingston 16gb
bios ta başlangıçta  uefi kurulum yapacaksanız   usb bellegi seçiniz   uefi kingston 16 gb

Edited by datasoft__63

öncelikle çok teşekkür ederim. ikisinide denedim daha önce ama kullandığım eski sistem daha kullanışlı geliyor galiba biraz da alışkanlık. pascal kullandım orda görsel menü üzerinde değişiklik yapılamadığı için vazgeçtim. ama gerçekten burdaki çalışmalar çok değerli. izmir tekniğin çıkardığı bir usb vardı oda paralı veriyor artık. ventoy üzerinde  değişikler deneyim ama eski usül multiboot ta en yakın  mx multiboot v4  ama oda grup4 geçince çinceye dönüyor aslında grup4 iptal edilerek sadeleştirilse oda güzel

• 2 hafta sonra ...