Jump to content

Anakart Arıyorum Detaylı Içerde.

canhayelmert3
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.aktif halde kullandığım anakartta sanırım arıza mevcut usblerinde.usb'ler sapıtıyor.Hala çözüm arıyorum ama sanırım anakart arızalı büyük ihtimal ile.ondan dolayı bana gereken anakart özelliklerini yazıyorum elinde bana uyumlu anakart var ise "marka-model-fiyat" yazarsanız çok memnun olurum.

Aradığım anakart özellikleri.

1-) 4 slot ddr3 ram desteği (32gb max destek)

2-) en az 2 adet pci-express x1 desteği (fazlası olursa hayır demem işime gelir)

3-) i5-2500 işlemci desteği

4-) SATA revizyon 3.0 (6 Gbit/s, 600 MB/s) (mümkünse olursa memnun olurum olmasa'da olabilir sorun değil)

5-) harici ekran kartı yuvası 1 adet olursa çok iyi şayet 2 veya 3 tane olanları var onlarda olabilir sorun teşkil etmez

aradığım anakart az kullanılmış desem olmaz.sonuçta bunlar yeni üretilen malzeme değiller sadece temiz kullanılmış olması kafidir.

Tüm arka taraftaki usb-ses-ethernet gibi donanımların sorunsuz çalışması çok önemli.

Eğer elinde olup satmak isteyen arkadaşlarım var ise "marka-model-fiyat" belirtir iseniz çok memnun kalırım arkadaşlar.

merhaba erdal4444.

Evet sorun tespit edilmiş ve kökünden çözülmüştür.

Usb ses kartının içindeki damla entegre denilen şahıs havaya uçmuş.Ancak yinede ses kartı çalışmaya çalışıyor  

Ancak ben bu usb ses kartını Kaç tane farklı arkadaşımın bilgisayarına taktıysam bir süre sonra onlarında bilgisayarında usb elektrik sorunları olduğunu belirttiler bana.

Sonra belli bir süre sonra kendi kendine düzelmiş usb elektrik sorunu.Şimdi bende acronis ile backup aldığım sistemi geri yükledim.Herşey eskisi gibi sadece usb ses kartı takılı değil.Yaklaşık 30dk'dır bir sorun çıkmadı bilgisayarda.Büyük ihtimal sorunu çözdük gibime geliyor.Çünkü diğer arkadaşlarımın bilgisayarlarına dün takmıştık.Çıkardıktan 1-2 saat sonra aynı sorunu yaşamaya başlamışlar ama sonrasında düzeldiğini bir daha olmadığını belirttiler.Umuyorum'ki benim bilgisayarda düzelir beni anakart masrafından kurtarır diye düşünüyorum.Ama ses kartının içindeki küçücük plaketteki damla entegre resmen pişmiş diyebilirim  erimiş 
Sabaha kadar metin2 oyununda pazar kuracağım hem belki bişeyler satılır  hemde pc'yi test etmiş olurum.Duruma göre olumlu olumsuz buradan duyuru yapacağım.

Sabahtan bu saate kadar sorunsuz çalışıyor şuanda anakart.Normal şartlarda bu kadar saat çalışmazdı.1 hafta sorunsuz çalışmadığı sürece oldu demicem :) denemeye devam.