Jump to content

Ses Sorunu (laptop)

asabay

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba ev arkadasımın casper nırvana marka bir laptop ı var. ses kartının modeli realtek.tüm driverlar dogru bir sekılde kurulu oldugu halde hiç bir ses cıkmıyor. formatladık yenıden kurduk yıne aynı. ilk kez böyle bir sorunla karsılasıyoruz acaba nedendir?donanımsal bir sorndan mı kaynaklanıyordur?yardımcı olabılırsenız sevınırız...

cipset sürücüsünü ilk başta yükleyin

arkadasım chipseti yenıden yukledık olmadı 2 kere format attık. driverlarda herhangi bir sorun olmadıgı halde ses gelmiyor.ve aygıtın duzgun olarak calıstıgını soyluyor sanırım ses kartı yandı cunku amfinin kulaklık cıkısına baglanarak ses kaydı alınmaya calısıldı... ne dersınız ses kartı mı yanmıstır?

arkadasım SANIRIM dedim:) yani kesin olarak bildiğim birsey degil neden kaynaklandıgını anlayamadım.kesin olarak birseyler soyleyecek birileri vardır diye sadece dusundugumu soyledım.evet eger ses kartı yanmışsa elektro gitar yada bağlama gibi aletleri baglamıyınız:) ders oluyo bu da...

ilk önce microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio yu kurmalısn (link veremedim ama ararsan çıkıyo) daha sonra realtek sürücüsünü kurmalısn bu şekilde tanıtılıyo. yeniden başlattığında tanıyacakır eğer yine tanımazsa aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştiri seçerek programfiles e kurduğun realtek i göster ben bu şeklde çözüyorum

Laptop'un tam olarak modelini yazar mısın güncel sürücü linki vereyim sana

casper ın ftp adresınden cektık driverları.

ilk önce microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio yu kurmalısn (link veremedim ama ararsan çıkıyo) daha sonra realtek sürücüsünü kurmalısn bu şekilde tanıtılıyo. yeniden başlattığında tanıyacakır eğer yine tanımazsa aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleştiri seçerek programfiles e kurduğun realtek i göster ben bu şeklde çözüyorum

soyledıklerını zaten yapıyoruz ama yinede teşekkür ederim

işletim sistemi olarakta xp kurulu.arkadaşlar sorun donanımsal mıdır? laptoplarda ses kartı tümleşik,onboard mu oluyo?

casper ın ftp adresınden cektık driverları.

soyledıklerını zaten yapıyoruz ama yinede teşekkür ederim

işletim sistemi olarakta xp kurulu.arkadaşlar sorun donanımsal mıdır? laptoplarda ses kartı tümleşik,onboard mu oluyo?

arkadaşım senin bilgisayarının sıkıntısı genellikle driver cıkıyor bu model daha dogrusu bu markanın üretici firma bu konuda sıkıntılı benden sana tavsiye profesyonel yardım alman

saygılarımla

• 2 hafta sonra ...

arkadaşlar sonucun ne olduguna dair bir cevap yazmayı unutmusum:( özür dilerim. yukarıda anlatılanların hepsını denedık ve en sonunda teknık servise tasındık. sonucta ses chipi yanmış değiştirildi ve bize 100 ytlye mal oldu.

burada sunu soylemek isterim. eger ses kaydı kalmak için laptop kullanmaları gerekiyorsa mutlaka harici bir ses kartı kullansınlar. biz ögrendık ama biraz gec oldu:) kimsenin basına gelsin istemem. amfiye direkt olarak baglandıgında amfinin topraklaması olmadıgı için voltaj yuksek olarak gelemebılmekte veya jak cıkartıp takarken ses kartı yanabiliyor.... herkese dikkatli olun derim...

ilgilenen herkese teş ederim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...