Jump to content

$oem$ Sorunu

winsuse

Recommended Posts

orjinal xp cd sinde $OEM$ klasörü yoktu kendim oluşturdum $OEM$ dizini içerisindeki dosyalar sanal makinada kurulum bittikten sonra kurulmamış gözükmüyor $OEM$ dizini içerisindeki dosyaların yolunu aynen yazıyorum $OEM$\$$\WEB\WALLPAPER içerisinde JPG formatında resimler var

$OEM$ ana dizininde ise CMDLINES.txt var içerisindeki kodları yazıyorum

[Commands]

"rundll32 advpack.dll,LaunchINFSection nLite.inf,U"

"REGEDIT /S winsuse.reg"

buna rağmen sanal makinada kurulan xp de wallpaperler gözükmüyor ne yapmam lazım yardım edermisiniz ?

WINNT.SIF dosyasında

OemPreinstall=Yes olmasına rağmen sorun devam ediyor. :S

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin_ismi.jpg"
"WallpaperStyle"="2"
"OriginalWallpaper"=""
"WheelScrollLines"="3"[/CODE]

reg kaydının içinde yukardaki satırların bulunması lazım. başkaca bir hata yok gibi görünüyor.

Resim ismi yazan yere resmin ismini yaz ve birinci satır hariç kopyalayıp reg kaydına yapıştır. Eyer ilk komut olarak gireceksen birinci satırıda kopyala.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"Wallpaper"="%systemroot%\\Web\\Wallpaper\\resmin_ismi.jpg"
"WallpaperStyle"="2"
"OriginalWallpaper"=""
"WheelScrollLines"="3"[/CODE]

reg kaydının içinde yukardaki satırların bulunması lazım. başkaca bir hata yok gibi görünüyor.

Resim ismi yazan yere resmin ismini yaz ve birinci satır hariç kopyalayıp reg kaydına yapıştır. Eyer ilk komut olarak gireceksen birinci satırıda kopyala.

dediğin kayıt zaten reg kaydının içinde var reg kaydını görüyor kurulumda fakat Wallpaper klasöründeki resimler gözükmüyor ne bilgisayarım özelliğindeki masa ustu duvar kağıdı seçeneklerinde ne de c:\windows\web\wallpapers dizini içerisinde sorun bu zaten

Pek mantıklı değil hiçbir hata yokmuş gibi görünüyor. Sadece reg kaydına yazdığın resim ile masa üstüne göndermek istediğin resim ismini kontrol etmeni tavsiye ederim. her iki yerdede kolay olması bakımından resmin ismine "A" diye bilirsin.

reg kayıdına girdiğim duvar kağıdı resmi gözüküyor kayıtlarda ama WEB\Wallpaper\ klasörünün içerisine resim yüklenmediği için önizleme yapılamıyor $OEM$ klasörü içerisinde $$ klasöründe bulunan dosyaların hiç biri windows kurulurken sisteme kopyalanmıyor. ama CMDLINES.txt deki ayarlar sisteme yansıyor nasıl oluyor anlamadım tek sorun $OEM$ klasörü içerinde bulunan $$ dizinindeki dosyaların formattan sonra sisteme kopyalanmaması ? sorunu nasıl çözebilirim bilen yardım edenden de etmeyenden de Allah razı olsun ;)

sen söyledikten sonra kontrol ettim böyle bi komut yoktu. bunun üzerine araştırdım ve komutu buldum

OemFilesPath="..\$OEM$" bu şekilde eklememe rağmen sanal makinada kurulumda $OEM$ KLASÖrü içerisindeki $$ dizinindeki hiç birşeyi kurmadı OemFilesPath=".\$OEM$" düzenleyip tekrar denememe rağmen değişen bişey olmadı.

Tahminim senin winnt.sif dosyanda bir problem var, aşağıdaki kodlarla bi denermisin, yada kendi winnt.sif dosyanı buraya kopyala lütfen..

[Data]
Autopartition=0
MsDosInitiated=0
UnattendedInstall="Yes"

[Unattended]
UnattendMode=FullUnattended
UnattendSwitch="Yes"
OemPreinstall="No"
OemSkipEula="Yes"
FileSystem=*
WaitForReboot="No"
NoWaitAfterTextMode=1
NoWaitAfterGUIMode=1
DriverSigningPolicy=Ignore
NonDriverSigningPolicy=Ignore
AutoLogon="No"

[Display]
Xresolution=800
Yresolution=600
BitsPerPel=16
Vrefresh=60

[GuiUnattended]
EncryptedAdminPassword="No"
AdminPassword=*
TimeZone=130
OEMSkipRegional=1
OemSkipWelcome=1

[Components]
msmsgs=off
msnexplr=off
AutoUpdate = Off
OEAccess = Off

[PCHealth]
ER_Display_UI = 0
ER_Enable_Reporting = 0
RA_AllowToGetHelp = 0
RA_AllowUnsolicited = 0

[UserData]
ProductKey="F4FX3-3CYTC-B88MH-X2227-X6QPQ"
ComputerName=*
FullName="ADI-SOYADI"
OrgName="OEM"

[Networking]
InstallDefaultComponents="Yes"

[Identification]
JoinWorkgroup="WORKGROUP"

[WindowsFirewall]
Profiles = WindowsFirewall.TurnOffFirewall

[WindowsFirewall.TurnOffFirewall]
Mode = 0[/CODE]

abi senin verdiğin şekilde de WINNT.SIF dosyasını düzenledim olmadı .. eski yani kullandığım WINNT.SIF dosyası ise şöyleydi.

; Generated by nLite 1.4.9.1

[Data]

AutomaticUpdates="No"

Autopartition=0

MsDosInitiated=0

UnattendedInstall="Yes"

[unattended]

UnattendMode=FullUnattended

UnattendSwitch="Yes"

OemPreinstall="Yes"

OemSkipEula="Yes"

FileSystem=*

WaitForReboot="No"

NoWaitAfterTextMode=1

NoWaitAfterGUIMode=1

DriverSigningPolicy=Ignore

NonDriverSigningPolicy=Ignore

[systemRestore]

DisableSR=1

CreateFirstRunRp=0

[GuiUnattended]

EncryptedAdminPassword="No"

AutoLogon="Yes"

AdminPassword=*

TimeZone=130

OEMSkipRegional=1

OemSkipWelcome=1

[Components]

Iis_common=On

Iis_inetmgr=On

ComPlusNetwork=On

Iis_www=On

Iis_asp=On

[userData]

ProductKey="V2C47-MK7JD-3R89F-D2KXW-VPK3J"

ComputerName=SYNC

FullName="TNN"

[RegionalSettings]

LanguageGroup=6

Language= "041f"

[Networking]

InstallDefaultComponents="Yes"

[identification]

JoinWorkgroup="WORKGROUP"

O zaman kullandığın XP CD'sinden kaynaklanıyor olabilir, başka bir konuda fikir yürütemiyorum...

Sana şu mesajdaki iso yu öneririm, belkide gelmiş geçmiş en stabil XP Pro versiyonu, ayrıca MSDN'de yayınlanan son tarihli XP Pro SP3 iso'sudur..

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=83854&view=findpost&p=428550[/CODE]

olabilir çünkü bir kaç xp daha var onlarda problem çıkarmıyor enson bu kullandığımda hata var ama bunda da bir çok güncelleme var onları yenilerine entegre edemiyorum hep hata veriyor o yüzden bunda baya bi uğraşıyorum :S teşekkür ederim abi ilgilendiğin için çok çok sağol

olabilir çünkü bir kaç xp daha var onlarda problem çıkarmıyor enson bu kullandığımda hata var ama bunda da bir çok güncelleme var onları yenilerine entegre edemiyorum hep hata veriyor o yüzden bunda baya bi uğraşıyorum :S teşekkür ederim abi ilgilendiğin için çok çok sağol

Çok kolayca entegre edilecek bir güncelleme paketi hazırlıyorum, neredeyse son aşamaya geldim, kurulumdan sonra windows update sitesinde listelenen tüm güncellemeleri ekledim, bir-iki tane kaldı, ayrıca CD boyutunda hiçbir artışda olmayacak, dosyaları manuel vereceğim, ne yaptığınızı bilmeniz için, manuel entegre her zaman en iyisidir, eklemek çok basit, bitirince yayınlarım inşallah, ben yukarıda verdiğim isoyu kullanıyorum, ondan önceki mesajda verdiğim (key dahil) winnt.sif ile gayet sorunsuz, tavsiye ederim...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...