Jump to content

Windows 8 Mi?

candemiruzun

Recommended Posts

20090420051044_cocies_windows_5.jpg

7'yi beklerken Windows 8 için kollar sıvandı.

Millet heyecanla Windows 7?nin çıkışını beklerken bu da neyin nesi oluyor?

Daha cevaplanması gereken birçok soru var: Windows 7 yeterince hızlı olacak mı? Yani en azından Vista?dan daha hızlı olacak mı? Yoksa sadece Windows Vista?nın birkaç özellik eklenmiş hali mi olacak? Elbette hepimiz Windows 7?nin Vista?dan elde edilmiş bir işletim sistemi olduğunu biliyoruz. Aklımızdaki onca şüpheye rağmen, Windows 7?yi deneyenler Microsoft?un şu ana kadar çıkardığı en düzgün işletim sistemi olduğunu ileri sürmekteler.

Bunu duymak çok güzel çünkü Microsoft yakında Windows 8?in geliştirme programını başlatacak.

midori.jpg

Microsoft?un sitesinde yayınlanan bir iş ilanına göre şirket Windows 7?den sonra çıkacak işletim sistemi için yeni bir mühendislik takımı kuracak. Microsoft ayrıca bu işletim sisteminin çekirdeğinin öncekilerden farklı olacağını ima etmekte.

Microsoft?un yeni işletim sistemi projesinde Yazılım Başmühendisi olmak isteyen varsa aşağıdaki linke tıklayın

http://members.microsoft.com/careers/search/details.aspx?JobID=524FE97F-DB02-4501-AD0E-8CCAF1719BB3[/CODE]

Ya da bizimle beraber Windows 8?in gelişim sürecini takip edin.

veteknoloji

Arkadaşlar bu ram takıntınız nedir anlamıyorum. Vista aslında fazla ran tüketmiyor. Microsoft Vista ile yeni bir felsefe edindi bu da kullanılmayan kaynak zaradır. Bu yüzden vista programların kütüphanelerini rame yüklüyor ve bu da programların hızlı açılmasını sağlıyor. Bunu ilk bulan microsoft mu hayır linux bunu yıllardır yapıyor.

Aslında ram takıntısı yok ama Türkiye'nin durumu malum insanlar zaten üç beş kuruş kazanıyorlar onu da yeni bir ram almak için harcayamazlar işletim sistemi olarak xp kullanılmaz artık 7 sene öncesinin sistemi çok eski ama iş görüyor tabiiki şimdilik,, ilerlemeyi düşünecek olursakta bu arkadaşlar için yeni kendi donanımlarına uygun güzel bir sistem gerekli(modifiye dışında)...

Aslında ram takıntısı yok ama Türkiye'nin durumu malum insanlar zaten üç beş kuruş kazanıyorlar onu da yeni bir ram almak için harcayamazlar işletim sistemi olarak xp kullanılmaz artık 7 sene öncesinin sistemi çok eski ama iş görüyor tabiiki şimdilik,, ilerlemeyi düşünecek olursakta bu arkadaşlar için yeni kendi donanımlarına uygun güzel bir sistem gerekli(modifiye dışında)...

arkadaşım söylediklerin çelişiyor neden dersen hem yeni bir OS hem de bu işletim sisteminin eski bir sistem de başarımı yüksek olarak kullanmak istiyorsun. Olmaz olamaz.

Xp nin de hakkın ı vermek lazım neticede Yeri zor doldurulacak bi işletim sistemi fakat Windows 7 yi sabırsızlıkla bekliyoruz.Umarım pişman etmez bizi.Yinede windows 8 gibi söylentilere pek kulak asmayalım.Daha 7 çıkacak pazar payı olusacak.Risk yönetimi elemanları çalışacak ciroya bakacak.Satıslar,Reklam,Tutarlılık durumuna göre çizelgeler oluşturulacak o yüzden Dereyi görmeden paça sıvanmaz.Hele bi 7 çıksın.

Geçen gün bu microsoft,apple gibi büyük şirketlerin ilk yaptıkları işletim sistemlerine bakıyordum KDE yani Linux ilk çıktığında bence windowsu sollayıp geçerdi bile ama tabi geliştirilmesi lazım yerli malı Pardus bu konuda büyük fark atacak...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...