Jump to content

Samsung Np-r540 Laptop Yükseltme Ilgili Sorular

MechaTrex_
 Share

Recommended Posts

Merhaba Kolay Gelsin

2008 Yılında Aldığım Samsung NP-R540 Laptopumu güncellemek istiyorum bir kaç sorum olucak ;

1 - Anakart Değiştirme imkanım varmı? ( Mevcut Anakarttan daha fonksiyonlu bir anakart bulabilir miyim? )

2- Anakart değiştiremiyorsam da işlemci değiştirme şansım varmı ? Performans nekadar değişir?

3- Ram eklemiştim frekans sorunu yüzünden bayağı uğraştırdı ama daha iyi ramlar bulsam nekadar performans fark eder?

Genel olarak isteğim şu ; Ortalama güncellikte bir anakart ı kasaya sığdırabilirsem iyi bir işlemci ram ve ekran kartı ile laptopu çağa biraz daha ayak uydurtmak istiyorum.

Laptopun anısı büyük gidip daha iyi özellikte bir laptopta alabilirim ancak ömrümün yettiği süre boyunca bu laptopu kullanmak istiyorum.

Oyun bağımlısı değilim veya yüksek performans isteyecek şeyler pek kullanmıyorum .

Ancak Mühendis olduğum için kullandığım belli başlı programlar var onlarda takılma olmasın çağa da ayak uydursun istiyorum .

Genel olarak Netflixten Film , dizi izlerim , borsa takip ederim , Mühendislik programlarında yüksek detaylı çizimler yapıyorum.

Pc nin genel özellikleri resimlerde mevcut yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa fikirlerini bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

https://hizliresim.com/Nv5zVH Genel Ekran

https://hizliresim.com/1y51de  Anakart 

https://hizliresim.com/HqNEEn İşlemci

https://hizliresim.com/iNque2 Ekran Kartı

https://hizliresim.com/TQgch4 Ram

MechaTrex_, 1 saat önce yazdı:

Merhaba Kolay Gelsin

2008 Yılında Aldığım Samsung NP-R540 Laptopumu güncellemek istiyorum bir kaç sorum olucak ;

1 - Anakart Değiştirme imkanım varmı? ( Mevcut Anakarttan daha fonksiyonlu bir anakart bulabilir miyim? )

2- Anakart değiştiremiyorsam da işlemci değiştirme şansım varmı ? Performans nekadar değişir?

3- Ram eklemiştim frekans sorunu yüzünden bayağı uğraştırdı ama daha iyi ramlar bulsam nekadar performans fark eder?

Genel olarak isteğim şu ; Ortalama güncellikte bir anakart ı kasaya sığdırabilirsem iyi bir işlemci ram ve ekran kartı ile laptopu çağa biraz daha ayak uydurtmak istiyorum.

Laptopun anısı büyük gidip daha iyi özellikte bir laptopta alabilirim ancak ömrümün yettiği süre boyunca bu laptopu kullanmak istiyorum.

Oyun bağımlısı değilim veya yüksek performans isteyecek şeyler pek kullanmıyorum .

Ancak Mühendis olduğum için kullandığım belli başlı programlar var onlarda takılma olmasın çağa da ayak uydursun istiyorum .

Genel olarak Netflixten Film , dizi izlerim , borsa takip ederim , Mühendislik programlarında yüksek detaylı çizimler yapıyorum.

Pc nin genel özellikleri resimlerde mevcut yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa fikirlerini bekliyorum şimdiden çok teşekkürler.

Genel Ekran

Anakart 

İşlemci

Ekran Kartı

Please register to see this content.
Ram

ssd takılı değilse sadece sdd alsan yeter bence işlemci bulsan değiştirsen fazla fark etmez belki ram 8gb destegi vardır yakın bir tekniker varsa denemek gerek nette cihazla ilgili düzğün bişi bulamadım ama sdd yazma okuma hızlı olduğu için sdd al bütçen varsa güzel bir makina alman daha mantıklı iş için  yeni cihaz daha düzgün olur kolay gelsin iyi forumlar

• Like 1

hayırlı akşamlar bayağı eski bir model yeni nesil mühendislik programlarıyla kullanımı çok kolay değil.  Ara,ara bizim teknik servise muhtelif problemlerden dolayı gelen bir makina.yapabileceğiniz tek şey makinayı ssd ve ram takviyesi yaparak kullanmanız lazım. oda olabildiği kadarıyla size performansta ufak bir değişiklik sağlayacaktır.maalesef cihazın üzerinde bulunan ati ekran kartıyla kullanıldığı makinadan yüksek performans bekliyen yeni nesil çizim programları pek uyuşmuyor.kolay gelsin.

• Like 1

Linkten  Start your free scan a bas 

veya 

direk indir, exe yi çalıştır, browser açılacak kısa süre bekledikten sonra Ram ve ssd desteğini görebilirsiniz, resimde görebilirsiniz, basit ve anlaşılır 

MechaTrex_, 2 saat önce yazdı:

Ssd takılı performansından memnunum şuanlık kullandığım programları açıyor ancak bir yerlerde okumuştum işlemci değiştirme yapılabiliyormuş galiba bende acaba dedim anakartı komple değiştirme şansım varmı diye

Anakart değiştirme yapamazsınız, kasa anakart bütün,

işlemci değiştirebilirsiniz. şu an kullandığınız işlemci nedir ? 

MechaTrex_, 2 saat önce yazdı:

Ssd takılı performansından memnunum şuanlık kullandığım programları açıyor ancak bir yerlerde okumuştum işlemci değiştirme yapılabiliyormuş galiba bende acaba dedim anakartı komple değiştirme şansım varmı diye

degişiyor baktım pc arkadaşımada danıştım fazla bir fayda sağlamaz emin ol bütcen varmı en azın dan iyi bir cihaz önerelim 

AdnanGumus, 5 dakika önce yazdı:

degişiyor baktım pc arkadaşımada danıştım fazla bir fayda sağlamaz emin ol bütcen varmı en azın dan iyi bir cihaz önerelim 

KAtılıyorum çok bir şey farketmez, QM işlemci destekleseydi faydası olurdu.

veriler fark olacağını söylüyor :)

Edited by caprice77

caprice77, Şimdi yazdı:

KAtılıyorum çok bir şey farketmez, QM işlemci destekleseydi faydası olurdu.

caprice77 ustat benim gibi iyi takip etmişsin aynı bilgilere bakıp yazdım birde artık devir değişiyor benim şuanki cihaz kötü değil uefi desteği var ama casper artık eskiyen modellerin sürücüsünü kaldırıyor bu yüzden 7. ve ya 8. nesil bir cihaz alıcam ilerki zamanlarda kolay gelsin iyi forumlar

AdnanGumus, 1 dakika önce yazdı:

caprice77 ustat benim gibi iyi takip etmişsin aynı bilgilere bakıp yazdım birde artık devir değişiyor benim şuanki cihaz kötü değil uefi desteği var ama casper artık eskiyen modellerin sürücüsünü kaldırıyor bu yüzden 7. ve ya 8. nesil bir cihaz alıcam ilerki zamanlarda kolay gelsin iyi forumlar

İnşallah sakın U işlemcili makina alma ben Fujitsu E752 3.nesil 3630QM ile devam ediyorum işimi görüyor, İşlemci ram her birşey sökülüp takılabiliyor, yeni nesil makinalar cpu ve ram gömülü geliyor en ufak arızada anakart değişimine kadar gidebiliyor bu makinayı değiştirisem 4.nesil QM veya HQ işlemci li makina alırım, lakin şu an 3630QM yetiyor, intelin 2 ve 3 nesil işlemcileri gerçekten çok iyiler

• Thanks 1