Jump to content

Katılımsız Kurulum Yardım

nuso

Recommended Posts

1 - WINNTBBU.DLL Arkadaşlar Anlatımlara Bakaraktan Bu Dosyayı Ayarladım ve Yaptım.Ama Sorun Şuki Açılışta Benim Yaptığım Değilde Gene Normal Olan Giriyor.Modifiye Xp Yapan Arkadaşların Yaptıklarına Baktım Onların Yapmış Olduğu Klasörün İçerisinde Bu İsimde Bir Dosya Yok Nedeni Nedir ve Bunu Nasıl Yapabilirim ?

2 - Modifiye Xp'mi Yaparken Bilgisayarım Kısmına Sağ Tıklayıp Özellikler Dediğimde Sistem Özellikleri Kısmındaki Yazıları Modifiye Yapan Arkadaşlar Kendilerine Göre Düzenlemişler.Bunu Ben Kendime Göre Düzenlemek İçin Hangi Programı ve Windows İçerisindeki Hangi Dosyayı Kullanmam Gerekiyor...

Şimdiden Teşekkürler...

1. sorun; modifiye edilen sistemlerin kurulum sayfaları hazırlandıktan sonra dosya ismi WINNTBBU.DL_ olarak kaydedilir ve i386 klasörü içinde bulunur. Buradan aynı dosyayı kopyalayıp kendi sistemindeki i 386 klasörüne atarsan kurulum ekranı değişir. veya bunu kendinde hazırlayabilirsin WinntbbuED.exe programı ile. ancak yaptığın değişikliği kaydedip i386 ya atmalısın.

2. sorun; i386 klasörü içindeki sysdem.cpl dosyasınıda oynama yapabilirsin. bu dosya i 386 da sysdm.cp_ ismiyle bulunur. buradan kopyala başka bir yere yapıştır. resource tools programı ile (bu en avantajlısı çünkü bir çok editleme programını barındırır) dosyayı önce sysdem.cpl olarak çıkart istediğin değişiklikleri yap ve tekrar sıkıştırıp sysdm.cp_ haline getir. i 386 ya at değişikliğe evet de tamamdır.

linkten resource tools 2.8 i indire bilirsiniz

http://rapidshare.com/files/218164022/Resource.Tools.2.8.exe[/CODE]

2 sorunun da cevabı sitede mevcut,zaten arkadaş da yazmış ama 1.hakkında biraz bilgiyi vereyim.

Sen düzenlemiş olduğun dosyayı sıkıştırmadığından normal ekranı görüyorsun.

Yani.

senin i386 klasöründe 2 tane winntbbu vardır.

biri dll birisi dl_ uzantılı.

Sen dll uzantılıyı düzenlemişsindir.

ama windows önceliği dl_ dosyasına vermiştir.Bu nedenle senin dll uzantılı dosyanı atlıyor.

Winntbbued ile düzenlersen dosyanı kendisi otomatikman sıkıştıracağı için bu sorunu yaşamazsın.

2. Soruna arkadaş cevap vermiş.O bölümün sol tarafına resim eklemek istersen de Aşağıdaki bağlantıya girip yapabilirsin.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=79309&view=findpost&p=393034[/CODE]

Çok Teşekkürler Arkadaşlar Nerede Hata Yaptığımı morning'inde Dediği Gibi Sıkıştırılmış Dosya Olmadığı İçin Öyle Görüyormuşum Şu Anda Düzelttim.Ama Sistem Bilgisi Kısmını Hala Bulamadım Dosyayı Çıkarttım ve Program İle Açtım Fakat Bilgi Düzenleme Kısmını Bir Türlü Bulamadım.Ama Uğraşınca Bulurum Sanırım.Yardımlarınız İçin Çok Teşekkürler...

Bulamazsam Gene Yazıcam Mecburi :rolleyes2: Saolun...

onlar da oeminfo.ini ve oemlogo.bmp dosyaları onlar da var forumda arama bölümüne verdiğim dosya adlarını yaz bulursun bir şeyler.

Diğer kullanıcı adı filan da zaten kurulumda yapılan ayarlar.

2 sorunun da cevabı sitede mevcut,zaten arkadaş da yazmış ama 1.hakkında biraz bilgiyi vereyim.

Sen düzenlemiş olduğun dosyayı sıkıştırmadığından normal ekranı görüyorsun.

Yani.

senin i386 klasöründe 2 tane winntbbu vardır.

biri dll birisi dl_ uzantılı.

Sen dll uzantılıyı düzenlemişsindir.

ama windows önceliği dl_ dosyasına vermiştir.Bu nedenle senin dll uzantılı dosyanı atlıyor.

Winntbbued ile düzenlersen dosyanı kendisi otomatikman sıkıştıracağı için bu sorunu yaşamazsın.

2. Soruna arkadaş cevap vermiş.O bölümün sol tarafına resim eklemek istersen de Aşağıdaki bağlantıya girip yapabilirsin.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=79309&view=findpost&p=393034[/CODE]

[b](yeni konu açmak istemedim de burdan devam etsek sorun teşkil etmez herhalde :) )

Peki Morning öncelik winntbu.dl_ dosyasına veriliyorsa üstünde değişiklik yaptığımız winntbu.dll dosyasını silsek kurulum sırasında bir hata ile karşılaşırmıyız.Çünkü winntbu 3 mb winntbu.dl_ 600 kb gibi bir boyutta.Yani kurulum sırasında winntbu.dll dosyasına bakmayıp winntbu.dl_ dosyasına atlıyorsa silmekte sakınca varmıdır?[/b]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...