Jump to content

Vista Yerel Ağdan Multiplayer Oyun Oynanamama

yargic

Recommended Posts

Merhabalar.Herkese kolay gelsin.Yerel ağ üzerinden bugün half life,counterstrike ve NFS MostWanted oyunnlarını kardeşimle oynamak istemiştim,2 bilgisayar mevcut ve switch yöntemi ile bilgisayarlar birbirine bağlı,dosya paylaşımı ve internette bir sorun yok,ama xp işletim sistemlerinde kolaylıkla kurduğum oyunları ve ağ üzerinden oynayabiliyorken şimdi vista işletim sistemi olan bilgisayarlarda oynayamıyorum.Her iki bilgisyarda oyunlar single playerda sorunsuz ama birini server yaptığımda diğerinden onu görmem gerekirken oyunda göremiyorum ve tabi multiplayer oyun keyfinden yoksun kaldım bu durumda.Bunun sebebi ve çözümü nedir saatlerce internette gezdim bir çözüme ulaşamadım,bu tür multipayer oyunlardan vistada dert yanan çok.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler.Sabit bir konu olması baya kişi için bir çözüm olur sanırım.

arkadaşım vistayı bilmiyorum ama madem oyun calışıyor vistada sorun yokdur. Sorun TCP / İP de deir yuksek ihtimal firewall ayarlarını yapmıyorsun UAc ı kapat firewall ayarlarını bilmiyorsan kapat sorunun kalmaz

[qhalf life deneuote name=sky053' date='Apr 30 2009, 17:26 ' post='472938]

arkadaşım vistayı bilmiyorum ama madem oyun calışıyor vistada sorun yokdur. Sorun TCP / İP de deir yuksek ihtimal firewall ayarlarını yapmıyorsun UAc ı kapat firewall ayarlarını bilmiyorsan kapat sorunun kalmaz

Uacı kapattım,firewallde kapatım denedim,ipleri otomatik yaptım,sabit yaptım,oyunu silip tekrar kurdum,yönetici olarak başlattım,uyumluk modlarını xp yaptım bunları denemeştim ama sonuca ulaşamadım.vistadan kaynaklanıyor ama sorun ve çzüm ne bide ona ulaşabisem.Xpde sorun yok kafama takılan neden vistada multiplayer oyun sorunları.sırf multiplayer oyun içinde xp ye dönmek istimiyorum bu kolay yöntem ama daima bir çözüm vardır dün gece uyumadım hala bir çözüme ulaşamadım dert yana baya formmlarda den geldi.

Vistanın ağında böyle sorunlar çıkabiliyor aslında,, vistada yardım ve destek e ağ la ilgili sorununuzu yazarsanız gerekli yardımı görebilirsiniz...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...