Jump to content

Win7 - Vista Yardım

Recommended Posts

Merhabalar benim intel 945gc anakartım var ve win 7 veya vista cd taktıgımda kurma ekranından itibaren goruntu 4 birt oluyor ama onboardan goruntu aldıgımda böle bir sorunum yok. PC ye işletim sistemimi kuruym yine 4 bit goruntu drevırda değğil sorun anlamadım yardımlarınızı bekliyorum ( Xp de böle bir sorunum yo )

Hp Pavillion dv5000 laptop umda da aynı sorun yaşıyorum arkadaşlar. Win 7 RC yükledim ve ekran kartı özelliklerinde '0' bit yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ekran çözünürlüğü 1024-768 olarak geldi güncellemeleri yaptım nVIDIA GEFORCE GO 7400 ekran kartımın vista driver'ını denedim hata verdi. Ses konusunda vista değil XP driver'ı yüklendi ve sorun çözüldü çok şaşırdım :) Ekran kartında da XP yi deniyeyim dedim ve yemedi :clapping: nVIDIA'nın kendi sitesinden Win7 destekli driver'ını indirdim ve aynı vista driver'ı gibi kurulum aşamasında hata verdi. Haliyle XP'ye geri dönüş yaptım. Bizim gibi sorun yaşayan ve çözüm üretebilen arkadaşların çözüm önerilerini bekliyoruz. Kurmuş olduğum Win 7 nin trojenli olma ihtimali konusunda bir arkadasım ısrarcı ne derece doğrudur bilmiyorum. Yeni bir Win 7 indirdim birkaç gün içinde onuda deneyeceğim. Aynı sorun ile karşılaşmam halinde yardımlarınız yol gösterecektir şimdiden tşk ediyoruz.

Hp Pavillion dv5000 laptop umda da aynı sorun yaşıyorum arkadaşlar. Win 7 RC yükledim ve ekran kartı özelliklerinde '0' bit yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ekran çözünürlüğü 1024-768 olarak geldi güncellemeleri yaptım nVIDIA GEFORCE GO 7400 ekran kartımın vista driver'ını denedim hata verdi. Ses konusunda vista değil XP driver'ı yüklendi ve sorun çözüldü çok şaşırdım :) Ekran kartında da XP yi deniyeyim dedim ve yemedi :clapping: nVIDIA'nın kendi sitesinden Win7 destekli driver'ını indirdim ve aynı vista driver'ı gibi kurulum aşamasında hata verdi. Haliyle XP'ye geri dönüş yaptım. Bizim gibi sorun yaşayan ve çözüm üretebilen arkadaşların çözüm önerilerini bekliyoruz. Kurmuş olduğum Win 7 nin trojenli olma ihtimali konusunda bir arkadasım ısrarcı ne derece doğrudur bilmiyorum. Yeni bir Win 7 indirdim birkaç gün içinde onuda deneyeceğim. Aynı sorun ile karşılaşmam halinde yardımlarınız yol gösterecektir şimdiden tşk ediyoruz.

Sorun bende yaşıyorum trojenle feln alakası yok :) ben ekran kartını çıkardım onboardan goruntu alınca duzelıyor Yani Pcı-expresı tanımıyor :S sorunumuz bu sanrım ama Xp de tanıyor acayip yardımınıza çok ihtiyacımız var ...! bu arada arkadaşım sorunu çözersen banada bildirirsen sevinirm bende aynı şekilde sana vereceğim çözdüğümde

Dün program-appz içindeki win 7 paylaşım başlığı isimli konuda bultar isimli arkadasımızın vermiş olduğu torrent ten win 7 x86 yı indirdim ve kurdum. Açılışta ekran kartını yine görmedi ve ekran çözünürlüğü 1024-768 idi. Update yaptı ve ekran kartı driver'ını otomatik yükledi. Benim sorunum kalmadı. Ses olayında yine Xp driver'ı işimi gördü. Xp de 256 mb olan ekran kartım Win 7 de 1132 mb oldu :) Xp de kastırarak oynadığım ayarlarını düşürdüğüm oyunu az önce oyunun açılış modunda grafiklere hiç dokunmadan elimi kolumu sallaya sallaya oynadım büyük keyif yaptım sabah sabah :good:

mu2o arkadasım umarım sende sorununu halledebilirsin. Ben eski indirdiğim win 7 yi ya tam indiremedim ya da o dvd de bir sorun vardı. Dediğim gibi update sırasında kendi otomatik tanıdı ve sorunum kalmadı.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=78289&st=120 ... 7. sayfa ilk mesaj :good:

Dün program-appz içindeki win 7 paylaşım başlığı isimli konuda bultar isimli arkadasımızın vermiş olduğu torrent ten win 7 x86 yı indirdim ve kurdum. Açılışta ekran kartını yine görmedi ve ekran çözünürlüğü 1024-768 idi. Update yaptı ve ekran kartı driver'ını otomatik yükledi. Benim sorunum kalmadı. Ses olayında yine Xp driver'ı işimi gördü. Xp de 256 mb olan ekran kartım Win 7 de 1132 mb oldu :) Xp de kastırarak oynadığım ayarlarını düşürdüğüm oyunu az önce oyunun açılış modunda grafiklere hiç dokunmadan elimi kolumu sallaya sallaya oynadım büyük keyif yaptım sabah sabah :)

mu2o arkadasım umarım sende sorununu halledebilirsin. Ben eski indirdiğim win 7 yi ya tam indiremedim ya da o dvd de bir sorun vardı. Dediğim gibi update sırasında kendi otomatik tanıdı ve sorunum kalmadı.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=78289&st=120 ... 7. sayfa ilk mesaj :good:

ben zaten muzo ya söylemiştim böyle yab diye özelden ama beni dinlemedi

Beyler Durun bekleyin Win7 full Çıksın zaten o zaman kadar driverlar çıkar.Ben win7 beta kurmustum sistemimde xp driverlari kurdum çalişti.

Bence bekleyin Win7 full bi çıksın derim.O zaman sorun yaşarsaniz çözüm aramaya başlayin bence.

iyide aynı sorun bede vistada vardı ben onboardan goruntu alınca (yani ekran kartını çıkarınca herşey normal) sorun ekran kartımı takınca oluyor yani Pcı-expresi tanımıyor pC.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...