Jump to content

Telefon Hattı Elektiriciler Hadi Iceri

cılgınsedat

Recommended Posts

Arkadaşlar bir telefon hattına kondansatör baglanması yararlımı acaba telefondaki cızırtıyı kesıyormus dorumu acaba ancak asadece dsl e gıden kablo ıcın denedım gercektende ole internet kesilmesini engelliyor ancak bole bısı yasak mı kullanmak bir bilgisi olan varmı suanda kullanmıyorum sadece deneme amaclı yaptım 1 gun boyunca cıkar tak olarak ve sonuc olumlu yanı duzeltıyor hattı dsl duzelıyo yanı bılen duyan varsa benım durumumda olan varsa kullansın gorucek ancak yasakmı bılgınıze ben kullanmıyorum o yuzden tırsıyom bıraz eger yasak fılan degılse kullancam !

Cok basit bir şekilde soleyim simdi normal 2 tane + - varya + veya - faketmez anahtar baglar bıgı baglıyosun bu kadar

bole bise soz konusu bile olamaz taktigin kondanstor kac OHM kac VOLt kaldiki diyelim rasgele taktin ve voltajlari uydu ha eline saglik baglantiyi temizler kopmalari duzeltebilir ama senin baglanti hizinda hic bir yukselme olmaz olmaz cunku senin baglanti hizin PTT deki portta ne ise sanada o gelir

bole bise soz konusu bile olamaz taktigin kondanstor kac OHM kac VOLt kaldiki diyelim rasgele taktin ve voltajlari uydu ha eline saglik baglantiyi temizler kopmalari duzeltebilir ama senin baglanti hizinda hic bir yukselme olmaz olmaz cunku senin baglanti hizin PTT deki portta ne ise sanada o gelir

arkadasım santrallerde bız mercımek kondanstor kullanıyorduk parazıtı kesmek ıcın sende aynı sekılde kullana bılırsın.

arkadasın da dedıgı gıbı + ve - 2 kablo bırını sec araya bagla hepsı bu ama bız genelde + yı kullanırdık.

o zaman bir zakıncası yok yani yasak filan değil ben kullanmak istiyorum cunku ufak bir cızırtıda butun ındırmeler ıptal bılkıs rapıd buyuk dosyalar kesılmesın dıye allaha dua edıyorum valla sımdı cozumunu buldum yasaktır dıye korkuyom kullanmaya

hız acısından ole ancak cızırtılar hızıda kesdıgı ıcın ole solemıstım 1 mb lık bır hatta 10 mb ye cevırmez tabıkı

o zaman bir zakıncası yok yani yasak filan değil ben kullanmak istiyorum cunku ufak bir cızırtıda butun ındırmeler ıptal bılkıs rapıd buyuk dosyalar kesılmesın dıye allaha dua edıyorum valla sımdı cozumunu buldum yasaktır dıye korkuyom kullanmaya

hız acısından ole ancak cızırtılar hızıda kesdıgı ıcın ole solemıstım 1 mb lık bır hatta 10 mb ye cevırmez tabıkı

arkadasim ben 1mb 10 mb cevirir demedim ama sen ole anlamissin senin demek hattinda proplem var yaptigin islemde hattindaki proplemi duzelmis hepsi bu sen hizinin arttigi idda ediyon ozamn bize normalde fazla olan dowloadini Screen yap bizde inanak hak verek sana ayriyeten ben eletronik teknisyeniyim yaptigin isleme dikkat ters teper modemide yakabilir

olabılır ancak su konuda ozur dılerım benım downloadım cızırtı azken 40-20-1 kb a kdr dusuyordu takınca 120 bıle gordum o yuzden dedım hayatımda 1 yıldır ınternet kullanıyorum ılk defa 120 ıle download yaptım ayrıca ozur dılerım

Sedat Kardeşim Sakıncası Yok Zaten Aşagıdaki Açıklamalara Bakarsan Anlarsın..

Teknik terim olarak Türkçe karşılığı " frekans ayırıcı " olan splitter , ses ile veri akışı arasında filtre görevi yapan cihazdır. Splitter, normal bakır kablolar ile evlerimize ulaşan 0-1100 KHz arasındaki sinyali 0-4 KHz (POTS = Plain Old Telephone Service – Düz Eski Telefon Hizmeti) ve 4-1100 KHz (DSL=Digital Subscriber Line - Sayısal Veri Hattı) olarak birbirinden ayırır. Böylece biz internete girerken telefon meşgul olmaz.

Splitter elektronik ve analog olarak 2 ana gruba ayrılır. Elektronik splitter içinde gelişmiş filtre sistemi olan ve frekans ayırımı tam yapan elektronik cihazdır. Analog splitter ise sadece bir filtredir ve içinde kondansatör tabir edilen küçük bir parça vardır.

Splitter kullanılmayan sistemlerde hem telefondan aşırı bir cızırtı duyulur ve sağlıklı görüşme yapılamaz, hem de internet hattı sağlıklı olmadığı için sık sık hattan düşmeler, hızlarda sorunlar yaşanır.

ruyama bir gün ak sakallı dede gelse deseki telekom alt yapıyı yarın fiber optike tasımaya baslıyor bir ayda bitecek dese.

gelip sayısal lotoda cıkacak 6 rakamı söylemiş kadar mutlu olurum.

bu konuda herhangi bir yasak bulunmuyor hatta şu anda tam değerini hatırlamıyorum ancak telefon hattından bir kondansatör ile teybinizin aux girişine bağlantı yaptığınızda telefonda yaptığınız görüşmeleri bile ses olarak kaydedebiliyorsunuz

Telefon ve modeme giden kabloyu ayırmamız için önerilen splitter denilen cihaz sizce neden öneriliyor? Burdaki yaptığınız işi riski 0'a indirmek için öneriliyor. Neden TT tarafından el ile ek yapmayın splitter kullanın deniliyor. Çünkü splitter içerisinde zaten kondansatör vardır. Boşunuza kendinizi kasmayın. Muhtemelen her abonenin evinde splitter kullanılmıştır.

splitter....jpg

ya sen bu zamana kadar splinter kullanmadınmı :rolleyes:.Cızırtıyı ve verileri splinter hallediyor.Onun hacirindede bişey yapmana gerek yok.Olaki cızırtı çıkarsa gideceksin telekoma benim hattımda sorun var diyeceksin.Adsl servisinden senin bağlantını kontrol edecekler olmassa teknik servis gönderecekler.Yani sen uğraşacağını bırak görevliler yapsın.Ben stajda görüyordum.Sabahran akşama kadar oturup çay içiyolar.Yani biraz çalıştırın.

telefon hattındakı paraziti topraklama alır prızdekı cogu yerde bulunmaz bu olay bunu adsl ye splıter kullanmayınca tel calınca hattan duser adsl bırde genelde hatta toprak olmadıgını santral olan telefonlarda anlarsın onlarda cızırtı yapar ev tellerınde cok az yapar duymazsın bıle nerdeyse

• 3 hafta sonra ...

Ben 2 senelik int kullanıcısıyım elimde splitter kolleksiyonu oldu cok splitter aldım yanı splitterdan degıl sorun tel hattımda toprak yok cunku 2 kablo gelıyo (+) ve (-) olmak uzere sımdı bu sorun genellıkle kısın oluyor yanı yagmurlu ve karlı havalarda sorun nerde olabılır

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...