Jump to content

Winnt.sif Hakkında Bi Sorum Var

Recommended Posts

Arkadaşlar tnctr den,wincerte oradan msfn ye kadar baktım ama göremedim.göremedim diyorum çünkü eminim muhakkak vardır.. ben bu kadar basit bi hatayı neden dolayı gözümden kaçırdım bilemiyorum...konu şu: windowsun açılışı administrator olarak geliyor... benim hazırladığım admin kullnıcısı neden gelmiyor anlamadım gitti...Bu benim winnt.sif içeriğim

[Data]
AutomaticUpdates="No"
Autopartition=0
MsDosInitiated=0
UnattendedInstall="Yes"

[Unattended]
UnattendMode=FullUnattended
UnattendSwitch="Yes"
OemPreinstall="Yes"
OemSkipEula="Yes"
FileSystem=*
WaitForReboot="No"
NoWaitAfterTextMode=1
NoWaitAfterGUIMode=1
DriverSigningPolicy=Ignore
NonDriverSigningPolicy=Ignore
Hibernation="No"

[Display]
Xresolution=800
Yresolution=600
BitsPerPel=32
Vrefresh=60
AutoConfirm=1

[SystemRestore]
MaximumDataStorePercentOfDisk=15

[GUIRunOnce]
command9="%SystemDrive%\DPsFnshr.exe"

[GuiUnattended]
EncryptedAdminPassword="No"
AutoLogon="Yes"
AdminPassword=*
TimeZone=130
OEMSkipRegional=1
OemSkipWelcome=1

[Components]

[UserData]
ProductKey="xxxxxxxxxxxxxxxx"
ComputerName=PC
FullName="Admin"
OrgName="None"

[RegionalSettings]
LanguageGroup=6
Language= "041f"

[Networking]
InstallDefaultComponents="No"

[NetClients]
MS_MSClient=params.MS_MSClient

[NetServices]
MS_SERVER=params.MS_SERVER

[NetProtocols]
MS_TCPIP=params.MS_TCPIP

[params.MS_TCPIP]
AdapterSections=params.MS_TCPIP.Adapter1

[NetAdapters]
Adapter1=params.Adapter1

[params.Adapter1]

[params.MS_TCPIP.Adapter1]
SpecificTo=Adapter1
IPAddress=192.168.0.1
DHCP="No"
SubnetMask=255.255.255.0

DNSServerSearchOrder=208.67.222.222,208.67.220.220
WINS="No"
NetBIOSOptions=0
[params.MS_NWIPX.Adapter1]
SpecificTo=Adapter1
NetworkNumber=00000000
PktType=0xFF

[WindowsFirewall]
Profiles=WindowsFirewall.TurnOffFirewall

[WindowsFirewall.TurnOffFirewall]
Mode=0

[Identification]
JoinWorkgroup="WORKGROUP"

nlite ile yapınca oluyor ama ben nlite i kullanmak istemiyorum...yalnız nlite i kullnınca oluşturduğu nlite.in_ dosyasını açtığımda şöyle satırlar gördüm

HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon","AutoAdminLogon",0x00000000,1
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon","DefaultUserName",0x00000000,"Admin"
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon","DefaultPassword",0x00000000,""[/CODE]

bunları belki işe yarar diye kendi ayar.inf dosyamın içerisine ekledim ama işe yaramadı :(

haa bu arada aklıma gelmişken bunu araştırırken sağ alttan ilk açılışta güncelleme simgesi olan ünlemi kaldıran reg kaydını buldum

[CODE]HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update","AUOptions",0x00010001,1[/CODE]

Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum...

edit: Arkadaşlar nlite ile bileşen silerken OOBE yi de siliyorum.Bununla bir ilgisi olabilir mi?? oldu diyelim. nlite nasıl buna rağmen yapıyor da ben winnt.sif i manuel olarak yapamıyorum :D

sağol barış kardeşim...bu mesajı flood için değil tekrar editlicem, işe yaradığını ama geliştirmem gerektiğini görerek yazıyorum...komutlar ve reg girdileri istediğim gibi değildi zira ben inf ten yükletiyorum ayarlarımı...nlite.inf dosyasındaki satırları eklemiştim ama bazı değişimler olmuş,hatalıymış...doğru inf girdisini, cmd komutlarını ve sif dosyamı sanalda son denememden sonra yazıcam...sabah ettim yaa resmen :(

edit: Ben hfslip kullandığım için ve yeni yeni klasörler oluşturmaktan neftret ettiğim için svcpack klasörünün içinde showdesktop.cmd dosyam vardı..onun içine aşağıdaki satırları ekledim..

net user Admin /add /fullname:"Admin" /passwordreq:no /passwordchg:no

net localgroup Administrators Admin /add

net accounts /maxpwage:unlimited

net user Admin /active:yes /passwordreq:no /passwordchg:no

exit

Bunlar belki yeterli gelir demiştim ama gelmemiş...ayrıca reg kaydı yaptırılması gerekiyor..onu başaramadım bir türlü,dünden beri bu kaçıncı denemem Allah bilir... belki de sorun ayarları inften okuttuğum içindir..şu satırları ekledim ama almıyor ayarları nedense

HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon","DefaultUserName",0x0,"Admin"
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon","AutoAdminLogon",0x0,"1"
HKLM,"SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon","DefaultPassword",0x0[/CODE]

edit2:Son denememde daha öncekilerde olduğu gibi administrator hesabı devre dışı bırakılmış diye bi hata geliyor.. tamam diyince istediğim admin oturum simgesi geliyor. bi de ona tıklıyorum ki windows açılıyor....Allah rızası için birisi söylesin nerde hata yapıyorum yaaa

edit3: tamam vazgeçtim nlite kullanıcam..daha fazla uğraşmak istemiyom sıktı artık...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...