Jump to content

Sürekli Mavi Ekran çıkıyor

leydibug

Recommended Posts

laptop sık sık kitleniyor ya da mavi ekran veriyor. donanımı vs tekrar yükleyin gibi şeyler yazıyor.. acaba format atsam düzelirmi, format için hangi xpyi önerirsiniz? format atarken yapılan bios ayarlarını bilmiyorum.

(ama burdaki xpleri falan indirip cdye çekebilirim nerodaki ayarları biliyorum)

normal pcler disket istiyodu sanırım, buna önyüklemeli bişey lazım demişlerdi.. eski bi cd de tncxp var eski sürümü sanırım onu kurmayım değilmi?

bi de bu çok darbe gördüğünden olabilirmi? düştü bi kaç kez:( görünürde bişi yok ama içinden olabilirmi?..

bi de bende sadece c: var, yine biostanmı uğraşmak lazım format atarken, otomatik c: d: ayırsa:S

Düşmüşse içinde ne olur onu bilemem görmeden bundan kaynaklana bir sorun olabilir..Laptopun bios ayarlarına delete tuşuyla girebilirsin.

Ordan bootdan ilk olarak cdromu ayarlamalısın.Gerisi saten geliyor.

Xpye gelince Kendi çalışmamı önerebilirim.

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=91464[/CODE]

Bu sorun bir kaç yolla meydana gelir

1 ram arızası

2 bir programın çakışması

3 virüs programının bir sistem dosyasını kapatması

4 yanşlışlıkla veya kurcalarken sistem dosyası silmek

şimdi 2 3 4 bu seçenekler her zaman aynı şekilde sorunlar çıkartmazlar bazen kafadan reset atar bazen sistemi açıp kitler ama 1. seçenekteki ram arızası mavi ekranda kapanır en alt tarafta memory ile ilgili birşey yazar ve bu sorun sana yeni bir ram almanın zamanı geldi der

tabi ekran kartıda kaldırmadığı zaman pc yi kapar ama mavi ekran çıkmadan...

Düşmesi sonucu hasar görmüş olabilir...

Arkadaşlarımızın dediği gibi format atın [Pc açılınca del tuşuna basılır - Gelen mavi ekrandan - Power Maniegment seçilir - First device CDROM olarak ayarlanır...]

Bilgisayarınızda virüs programı varsa kaldırın arkadaşımzın dediği gibi çakışma olması sonucu sistem kilitlenme yapabilior...

-------------------

Bunlar olmadığı sürece sanırım sorun donanımsal olaydan kaynaklanıyordur.Garantili ise servisine ******ürmenizi tavsiye ederim...

İyigünler...

nereye yazacamı bilmediğim için buraya yazıyorum

bilgisayarı alanı 3 ay oldu oyundayken yada müzik dinlerken birden mavi ekran çıkıyor bazen

mavi ekranda

(bir sorun algılandı bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için kapatıldı.)

(sistemin çalışması için çok önemli işlem veya iş parçaçığı beklenmedik şekilde çıktı veya sonlandırıldı) diye yazılar çıkıyor

bana yardımcı olursanız sevinirim

amd athlon 2.7 520

512 mb 256 bit ekran kartı ati

kingston ram 1 gb 1 gb + 2 gb

asusu anakart

black sagat arkadasımıza katılıyorum bu tur hastalıkların hepsı bu nedenler yuzunden cıkıo ama ddr2 nın ddr 3 den bıraz degısık wersıonları oluo tabıkı aynı wısta ılk cıktıgı zmnlar gıbı acıkları herseyın olur

ama ben zaten bios anlamıyorum :S bu laptop, nası ram değişirki bitti garantisi. formatı deneyim ama hiç bios uğraştırmadan format atamazmıyım, modifiye xplerle??

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...