Jump to content

2 Pcnin Birbirini Görmesi

trajedi

Recommended Posts

Programı buradan indirebilirsin
http://rapidshare.com/files/235076398/RADM_N_3.2_www.tnctr.com.rar[/CODE]

Rar dosyasının içerisinde "rserv32tr.exe" ile "rview32tr.exe" dosyaları var. Yönetici olan bilgisayara "rview32tr.exe" yüklecek diğerine ise "rserv32tr.exe" yüklencek.

İlk olarak "rserv32tr.exe" yüklenince yapılacak ayarlardan bahsedelim. Rserver32tr.exe yi kurduktan sonra karşınıza programın ilk açılış ekranı gelecek gelmezse Başlat>Tüm programlar>Radmin Server 3.2>Radmin Server 3/Radmin Ayarlarını tıklayın. 1.resim.jpg

Bu ekran geldikten sonra "İzinler"e tıklayın. Ve sonra (RESİM 1)

2.resim.jpg

seçeneknelerde "Radmin Güvenliği" seçili şekilde yine "İzinler" yazan yere tıklayın. (RESİM 2)

3.resim.jpg

Sonra "kullanıcı ekle" yazan yere tıklayın (RESİM 3)

4.resim.jpg

Sonra Kullanıcı adı ve şifre yazın.. (En az 6 haneli) (RESİM 4)

İkinci olarak yönetici olan bilgisayara "rview32tr.exe" yüklenecek..

Yükledikten sonra "Başlat>Tüm Programlar>Radmin Viewer 3> Radmin Viewer 3"e tıkladıktan sonra açılan ekranda Yıldırım şeklindeki işarete tıklayın

5.resim.jpg

Sonra da açılan ekranda aşağıdaki resimde işaretlenmiş yerleri dolduracağız..

6.resim.jpg

Tam Kontrol :Tüm özelliklerini kullanmak için Tam Kontrol seçili kalsın.

İP addresi yada DNS ismi yazan yere : Bilgisayarın ip adresi (örnek 192.168.1.4) yada bilgisayarın ağdaki adı (örnek MeteoR) [Yada Direkt ip adresi Port Açıldıysa]

Biz burada port açalım daha sağlıklı olsun. Port açmak için modeme girelim.. Port açma işlemi modemden modeme farklılık gösterdiği için onu araştırırsanız iyi olur. Sonra açtığımız portun IP numarasını resimde gösterdiğim yere girdikten sonra iş bitmiş demektir.

Bundan sonrası Başlat>Tüm Programlar>Radmin Viewer 3 ü açtıktan sonra

7.resim.jpg

resimde işaretlenmiş yere tıklayıp ŞİFREyi girmek yeter.. Gerisi size kalmış..

Bir teşekkür ve Allah razı olsun demek yeter..:D

teşekkürler yaptım oldu çok teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim nott: bir başkası bana bağlanabilirmi acaba başka kimseye ne hat verdim nedeip adresimi falan o konuda bilgi

• 1 ay sonra...
Kardeş burda yazanların cogu yalan yanlış şeyler  ozellikle winhack için konnsuuyorum bilmeden yazmış gulerek okludum.

Şimdi arkadaşım pensdeye menseye ihtiyacık yok git bir pc ciye bana X metre kablo lazım iki bilgisayar arası kullancam de ( Cross ) cakıp veriler sana.

Sonra gel eve ac bilgisayarları (  modem yada DHCP serverın olmadıgını varsayıyorum) aslında elle ip girmesende olur ama sen yinede gir.

Oncelikle winhack arkadasımızın verdiği ip A sınıfı ip dir yani 10.xx.xx.xx  subnetmask : 255.0.0.0 x lerin yerine 0 ve 255 hariç ( 0 ve 255 in ozel anlamı vardır) tum sayıları verbiliriz.

Neyse orn. ip 10.0.0.10 diğer makinaya 10.0.0.20 ver

ortak değerler :

ağ maskesi ( subnet mask) 255.0.0.0 yada 255.255.255.0 fark etmez zaten 2 pc

ag gecidi : boş bırak cunku internetin yok oyle 10.0.0.50 falan perfprmans attırmaz hurafedir onlar bilmiyenlerin uydyrdugu bişiey.

dns server boş bırak yada oto sec onemi yok zaten net in olmadıgından.

İp leri ayarladıgını varsıyorurum zaten destek ıkısmına tıklarsan gelip giden veriler ve sag alttaki pencerinin arsırada olsa yanıp sondugunu gorrosun.

Daha sonra istediğini sag tıklayıp paylaşıma acarak girebilirsin.

pc ye girmek için bilgisayrımdaki adres cubuguna \\ip adresi yazman gerekli 

yani \\10.0.0.10 yazıp girebilirsin

NOT.: basit paylaşımı kullandıgını varsayıyorum , windows firewall u kullandıgını varsayıyorum, guest hesabının devre dışı olmadıgını varsayıyorum.

Eger varsyadıklarım yoksa bunlar için ozel yara yaplısın aksi halde bu pc ye erişim engellendi yada yeterli izniniz yok gibi uyarı alırsın. ( basit payşaşımı kullanamyanlar zaten bilir kullanıcı hesap ,izinleri paylaşım izinleri ntfs dosya izinleri onları uzun konu basit paylaşımı kullanın siz yeter )

;Pc kontrolu için radmine gerek yok akşam eve gidince windowsun programlarıyla nasıl pc kontrol edilir anlatacagım suan zamanım yok

emek harcayarak yazdiğim yaziya gülen arkadaşa istinaden cevap hakki doğduğunu düşünüyorum ki daha fazla gülemesin.

Arkadaşın dediği bir bilgisayarciya gidip kablo alma işi işin kolayina kaçmak ki ben arkadaşın kendisinin bişeyler başarmasi ve yapmak isteyen başka arkadaşlara örnek olmasi için uzun uzun anlatim gerekli ekipmanlar olmadan bu gülen arkadaşın dediği gib bir bir bilgisayarcıya (misal bana gelip) cross kablo temin edebilirler.

2. bir olay DHPC server olmadan ve İP adres atamasini elle girmeden makinelere İP adresi atayacak bir sistem varsa arkadaşın bize anlatmasini ve bizimde öğrenip feyz almamizin iyi olacağını düşünüyorum.

3. Olarak gelelim arkadaşın verdiğim ip aralıklari ile ilgili hurafe olayina arkadaşın daha önce hiç profesyonel cross kablo sistemi kurmadığını zannediyorum zira 1 GBits Ağ kurarken ayni makine üzerinde 2 farkli ethernet karti ve 3 bilgisayarlik bir ağ kurulurken ayni varsayilan ağ geçidine sahip ip ler birbirleri ile çakışmasalar dahi performans olarak yeterli performansi gostermezler. zira değindim araliklardaki ip ile 700 Mb lik resim dosyalari bilgisayardan bilgisayara ortalama 5-7 saniye arasinda gönderilmektedir ki bu normal varsayilan ağ geçidi ayarlarinda 30 saniye kadar sürmekte idi. Bunu bizzat kurduğum fotoğraf stüdyolarinda test edip gözlemlemişliğim var. Burda daha uzun yazmiyorum. zaten gerekli açıklamalar önceden yapılmıştı. Ek olarak anlattıklarım eğer hurafe ise bende 1997 den beri bu işi yapmıyorum. Yahut yanlış yapıyorum demek oluyor. + olarak herkes işin kolayina kaçıp bir bilgisayarcı çağırsın (misal beni) anahtar teslim olarak 1 saatlik eğitim dahil işi teslim edeyim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...