Jump to content

Win 7'den Bir Sürpriz Daha

exit

Recommended Posts

8016023.jpg

Sürprizler arka arkaya geliyor: Windows 7'nin gizli bir özelliği daha ortaya çıktı...

Winfuture sitesinin bildirdiğine göre yazılım devi Microsoft, Windows 7'ye Virtual Wifi (VWifi: Sanal kablosuz ağ) ismindeki yeni bir özellik ekledi. Hatta güncel test sürümü olan Windows 7 RC'de (Build 7100) bu özellik mevcut.

VWifi sayesinde fiziksel bir WLAN adaptöründe birden çok ağ bağlantısı aynı anda çalıştırılabilecek. Bu ağ bağlantıları bir yazılım katmanı üzerinden kontrol edilecek. Tüm bu süreç kullanıcıya ise sanki PC'sinde birden çok kablosuz ağ kartı bulunuyormuş gibi yansıyacak.

Bu teknoloji sayesinde aynı anda iki erişim noktası seçilip bu noktalardaki içeriklere erişilebilir. Örneğin kablosuz ağlardan biri internet erişimi, diğeri de paylaşılan dosyalara erişmek için kullanılabilir.

Ağ adaptörü üreticileri henüz VWifi'yi destekleyen sürücüler geliştirmediği için bu özellik Windows 7 RC'de pasif konumda bulunuyor. Elbette işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle bu durum çabucak değişecektir.

hurriyet

şu an bende kullanıyorum gerçekten bu sefer microsoft adını yeniden duyuracak linux programcılarıda artık windows kullanmaya başlayacak gibi bence bu güne kadar ki çıkardığı en güzel işletim sistemi oldu

Bende çok beğendim win 7 yi. XP ye göre alışmak biraz zaman alıyor.Birde pc başında her adımını izleyip uyarması ,ilk önce canımı sıksada , sonradan güvenlik açısından iyi oluyor düşüncesi ile kabüllendim.

Artık bence bilgisayar hakkında imkansız diye bir şey kalmadı idye düşünyorum her yeni sürümde imkânsızların bu konularda olmöadığını görüyoruz. Bazen sizinde bildliğiniz gibi ağzımızı açık bırakıyorlar :)

Artık bence bilgisayar hakkında imkansız diye bir şey kalmadı idye düşünyorum her yeni sürümde imkânsızların bu konularda olmöadığını görüyoruz. Bazen sizinde bildliğiniz gibi ağzımızı açık bırakıyorlar :)

Haklısın dostum gerçekten windows 7 bi resital olacağa benziyo.

bu özellik 2003 serverda olan bir özellik rras la aynısı yapılabiliyor.

:D Vista nın adını windows7 diye değiştir yine böyle övgüler alır.Ben rc sürümünü kurdum ama beğenmedim.birçok arkadaşa sesleniyorum windows 7 ne için seviyorsunuz görsellik mi aynısı vistada da var performans mı vista sp1 ile aşşagı yukarı aynı .Kaynak tüketimi mi win 7 den daha az kullanıyor vista ee geriye ne kaldı adı ve ucuz "tema"sımı

:) Vista nın adını windows7 diye değiştir yine böyle övgüler alır.Ben rc sürümünü kurdum ama beğenmedim.birçok arkadaşa sesleniyorum windows 7 ne için seviyorsunuz görsellik mi aynısı vistada da var performans mı vista sp1 ile aşşagı yukarı aynı .Kaynak tüketimi mi win 7 den daha az kullanıyor vista ee geriye ne kaldı adı ve ucuz "tema"sımı

haklısın bende kurdum vistadan hiç bir farkı yok bazı yerlerde hoşuma bile gitmedi açıkcası görseelik vitada war ne yani bu kadar övdükleri anlmış deilim

:) Vista nın adını windows7 diye değiştir yine böyle övgüler alır.Ben rc sürümünü kurdum ama beğenmedim.birçok arkadaşa sesleniyorum windows 7 ne için seviyorsunuz görsellik mi aynısı vistada da var performans mı vista sp1 ile aşşagı yukarı aynı .Kaynak tüketimi mi win 7 den daha az kullanıyor vista ee geriye ne kaldı adı ve ucuz "tema"sımı

neye dayanarak vista ile aynı kaynağı tükettiğini yazıyorsunki?

200mhz lik 2gb ramlı tek çekirdek 3ghz bir makinama kurdum. hız olarak xp den aşağı kalır hiç bir yanı yok. aynı makinada vista denemem olmuştu sonuç facia. windowsun açılması bi işkenceydi açıldıktan sonra kendine gelmesi başka bir işkenceydi. hele kendine gelene kadar herhangi birşeye tıklarsam aldığım mavi ekranlarda cabası. ve bir kaç kez yeniden kurup şans vermek istedim vistaya

ama olmadı. şimdi aynı pc de win 7 kurulu ama gerek açılış hızı gerek oyun performansı olarak xp yi hiç aratmıyo bana emin ol. ama tabi şu an çalıştıramadığı programlar var. o yüzden windows 7 yi beğenmiyosan xp ye devam et derim. ha makinan çok iyidir performans canavarıdır o zaman vistada kullanabilirsin. ama abimin pc 4gb ram amd 4 çekirdekli pc sinde vista kurulu benim windows 7 şu an ondan stabil ve hızlı çalışıyo onuda belirtiyim.

Yenilenmenin zamani Geldi.

xp bana şöyle geliyor

Win 95 Sistemde Counter Strike Oynamak Gibi Bişey :rolleyes:

Her nekadar Vistayi Beğenmesemde kullanıyorum.Gayette Memnunum.

Win 7 Çıktığı zaman Xp Benim için Bitmiştir Artık.

Kesinlikle Makineme Xp kurdurupda Facia Yaratmam.

ha p4 gibi sistemlerde xp ii olabilir ancak c2d gibi sistemlerde win 7 ve vista gayet iyi bence.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...