Jump to content

Flash Diski Bölümlemek Mümkünmü

mumak

Recommended Posts

arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi flash diki bölümleyerk kullanmak mümkünmü?

ben bir yöntem kullanark böldüm ama bölme amacım şuydu

16gb flashım var windows kurulumunu flashtan yapıyorum. yapabilmem içinde flash ın formatının fat32 olması gerekiyor. iş yerinden sürekli oyun indirip evdeki pc ye aktarmak içinde flashı kullanıyorum. ama formatıda fat32 olduğundan dolayı iso formatlı oyunları flasha atamıyorum. malum boyut 4 gb nin üstünde olduğundan fat32 kabul etmiyo.

bu yüzden flashı bölüp bir kısmını fat32 bir kısmını ntfs yapmak istedim.

kullandığım yöntemde flash ı sabit disk gibi pc ye tanıttım ve 2 ye böldüm ama partitionlardan sadece birini formatlayamadım. windows üzerinden format atmıyo zaten 3.parti bir yazılımla formatlamaya kalktım ozamanda 2 partition u birden formatlıyo. acaba bunu yapabilmek mümkünmü ?

not: benim kullandığım yöntemle flashını bölmek isteyen varsa onu anlatabilirm

pc ye format atarken bölümlediğin gibi windows araçlarından da öyle bölümlesen sorun olmaz. İki tane flash bellek takmış gibi gözükür. E: F: gibi..

Bundan sonra sen neyi formatlıcaksın onu anlamadım ? Bunları biçimlendirerek birini fat birini ntfs yapabilirsin.

UFDUtility.exe bu programla flash belleğe yapamayacağın şey yok.sitede açıklamaları var önce incele istersen.aşağıya link veriyorum

Please register to see this content.
2.5 mb

pc ye format atarken bölümlediğin gibi windows araçlarından da öyle bölümlesen sorun olmaz. İki tane flash bellek takmış gibi gözükür. E: F: gibi..

Bundan sonra sen neyi formatlıcaksın onu anlamadım ? Bunları biçimlendirerek birini fat birini ntfs yapabilirsin.

yok dostum önce xp cdsi ile denedim diyorki xp çıkarılabilir diskleri iki partition yapamaz gbi bi uyarı verdi vista cd si ile denedim disklerin arasında hiç görünmüyo flash yani teorik olarak flasha vista kurulamaz gibi

ufd utility i denedim ama oda flashımı görmüyo flashımın modeli sandisk cruzer micro 16gb

Benim aklıma bunlarla boğuşacağına atacağın dosyayı winrarla bölsen daha kolay olmaz mı ?

dostum güzel söylüyonda her gün 8-10 gb veriyi winrarlayıp bide açmak hoş olmuyo

bi çözüm bulabilirsem daha güzel olcak benim için

UFDUtility.exe bu programla flash belleğe yapamayacağın şey yok.sitede açıklamaları var önce incele istersen.aşağıya link veriyorum

Please register to see this content.
2.5 mb

programı indirdim ancak kesinlikle flashları görmüyor... acaba başka bir yöntemi mi var??

programı indirdim ancak kesinlikle flashları görmüyor... acaba başka bir yöntemi mi var??

dostum başka yöntemi derken neyin yöntemini istiyon windows kurmanın başka yöntemi var

active boot disk diye arat o konuda her türlü flash tan windows kurma yöntemi var

flashı bölmenin başka yöntemini soruyosan oda var ama sorunlu bi yöntem

11 Mart'ta kendi sitemde bununla ilgili bir makale anlatmıştım, ilgili dosyayı üye olmadan indirebilirsiniz, reklam olarak algılanmaz umarım...

http://www.heyecannet.com/usb-diskimizi-partisyonlara-bolelim-t74.html[/CODE]

11 Mart'ta kendi sitemde bununla ilgili bir makale anlatmıştım, ilgili dosyayı üye olmadan indirebilirsiniz, reklam olarak algılanmaz umarım...

http://www.heyecannet.com/usb-diskimizi-partisyonlara-bolelim-t74.html[/CODE]

dostum ilk mesajımda böldüm demiştim o yöntemde buydu ben yabancı bi forum sitesinde görmüştüm bunu yaptım denedim ama bu yöntemin sorunlarınıda anlatayımda işine yaramıycak olanlar boşuna denemesin.

bu yöntemi uyguladığınız zaman flash diskinizi başka bir pc ye taktığınızda sadece flashınızın 1. i partition u kullanılabilir(aynı işlemi o pc ye de uygulayarak iki partitionuda kullanabilirsiniz)

benim için asıl sorunda bu partitionlardan birini ntfs diğerinide fat32 olarak formatlayamadım

ikisini birden formatlayabiliyorum. bana lazım olan 3,6gb boyutunda fat32 ve geri kalan ntfs olcak şekilde bi disk biçimi

Evet, kötü tarafı her bilgisayarda bu işlemi yeniden yapmanız ama onun dışında ben başka hiçbir probleme rastlamadım, gayet sağlıklı bir şekilde diski NTFS ile biçimlendirdim, hatta Fat yada Fat32 denememiştim bile, 2'şer GB lik iki bölüme ayırmıştım belleği, tekrar dene istersen...

NTI Ninja adında bi program kullanıyorum hem istegin kadar bölme olanagı hemde istediğin bölüme şifre atbilme özelliği kazandırabiliyor

indirip deniyorum sonucu bildircem

partition manager i denedim flashları bölmüyo

edit: ntı ninjayı denedim ondada olay benim ilk denediğim yöntem gibi

evet flashı 2 ye bölebildim ama başka bir pc ye taktığım zaman 2. partition görünmüyor 2. partition u açabilmek için o programın orada kurulu olması gerekiyo.belki programın ayarlından kaynaklı olabilir diycem ama programın pek bi ayarıda yok. acaba senin kullandığın versiyonu hangisi? program flashı bölerken şifre şart koşuyo şifreyi girmeden diğer partition hiç görünmüyo başka bir pc de program kurulu olmadığı için ondada görünmüyo. ama belki şifreleme devre dışı olursa durum değişir sende öyle bi seçenek varmı ?

nti ninja 1.0.3.4 kullanıyorum zaten bölme işlemini yaptıktan sonra program kendisini otamatik olarak şifre koyulan kısma yazıyor sağ alt köşedeki task bara atıyo kendisini flash takıldıgında 16 gb lık flash bellekte belki biraz zayıf kalabilir

• 10 ay sonra...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...