Jump to content

Cd Siz Format At (imaj Olmadan )

G3n3tiG

Recommended Posts

Aslında bunu çoğu kişinin bilmesine rağmen bilmeyen arkadaşlar olabilir diye düşündüm

bilgisayarınızı yeniden başlatın yeniden başlatılıyor yazısı geldiğinde CTRL+F11 tuşuna "recovery" yazısı gelene kadar basın formatı kendisi atıyor bilgisayarınızdaki bütün hdd leri silip sadece C:/ sürücü kalıyor verildiyse şimdiden özr forumda bulamadım

iyidide bu sadece dahili recovery ozelliği olan, özellikle notebooklarda geçerli. Yoksa diğer makinalarda olmaz ki.

acronis in secure zone özelligini kullanarak recovery bölümü oluşturup f11 le bütün pclerde de kullanabilirsin kardeşim.

Arkadaşlar her laptopda CTRL+F11 olmuyor.Yani her laptopda recovery partition u olmuyor.Üretici firma tarafından sisteminiz lisanslu ise oluyor.

Eğer sizin makinanızda da recovery partition u olmasını istiyorsanız Google'a Acronis ile secure zone oluşturma diye aratırsanız bulursunuz.

HER NOTEBOOK DA OLAN BIR OZELLIK DEGIL AMA GENELDE YENI OLANLARIN HEPSINDE VAR AMA FARKLI SEKILDE TUS KOMBINASYONLARI VAR. MESELA ASUSLARDA F9 TUŞU SADECE HP LERDE F11 ACER DA CTRL+11 OLABILIR NOTEBOOKDA NOTEBOOKA DEĞİŞİR....

AMA SIZ KENDINIZ MANUEL YOLLA BIR KERE KURULUM YAPARSANIZ GENELDE BU OZELLIK DEVRE DISI KALIR ......

CentilBoy--> Lütfen büyük harflerle ileti yazmayın...

ben açıklayayım arkadasımız biraz sallamış

bu recovery sadece lisanslı notebooklarda ve lisanslı masaüstü bilgisayarların cogunda wardır

ama normal masaüstü veya freedoos notebooklarda asla ve asla yoktur

cok cok windowsw unun imajını alır d:/ ye atar gelecekte çökerde norton ghost gibi programlarla geriyüklersin daha da fazlası yok

tabi norton ghost ada bootcd gerekiyor yani cd ilee...

ben açıklayayım arkadasımız biraz sallamış

bu recovery sadece lisanslı notebooklarda ve lisanslı masaüstü bilgisayarların cogunda wardır

ama normal masaüstü veya freedoos notebooklarda asla ve asla yoktur

cok cok windowsw unun imajını alır d:/ ye atar gelecekte çökerde norton ghost gibi programlarla geriyüklersin daha da fazlası yok

tabi norton ghost ada bootcd gerekiyor yani cd ilee...

kardeşim konuyu galiba tam olarak bilmiyorsun ---asla asla yoktur ve sadece boot cd ---demekle yanlış bilgi veriyorsun.acronis true image programıyla secure zone bölümü oluşturarak yedegi alırsan f11 tuşuyla her bilgisayarda o özelligi kullanabilirsin....

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...