Jump to content

Wordpress Mi Joomla Mı

Recommended Posts

Merhaba

Joomla yı temel olarak kurmak ve yönetmeyi biliyorum

modul * tema ekleme vs işlemlerinde de pek fazla sorun yaşamadım

joomla özellikle tema yapısı veya modül eklentisi yaptığımda renk - yapı değişiklikleri istediğimde takılıp kalıyorum

Joomlada baya detaylı temalar var

Joomla kendi site veya diğer yazılımcı firmalarca ücretsiz dağıtımı yapılan eklenti açısından dgördüğüm kadarı ile zengin

buna karşılık wordpress de ücretsiz tema açısından daha zengin gibi geldi...ilk izlenimlerimde...

bu konularda karşılaştırma yapıp detaylı bilgi verebilecek varmı ?

• 3 hafta sonra ...
:) Bence kendi yazdığım sistemler daha güzel :=

sevgili arkadaşıma cânı gönülden katılıyorum. evet bence de en güzeli kendi yaptığım, yazdığım siteler. ben yaptım diyemeyeceğin birşeyi yapmak zevkli olmasa gerek

wp nin kullanımı daha kolay ancak biraz daha blog görünümü var wp de .

sevgili arkadaşıma cânı gönülden katılıyorum. evet bence de en güzeli kendi yaptığım, yazdığım siteler. ben yaptım diyemeyeceğin birşeyi yapmak zevkli olmasa gerek

bu konuda eklemek istediklerim var kesinlikle kendi yazdıgın daha iyidir diyemem. varsa hazırını kullanın. ben o hataya düştüm

tam 1 ay uğrastım bir sistem kodladım. ancak yazılım uzmanı oldugum için grafik bilgim iyi değil photoshop eğitimi de aldım falan ama yeterli olmuyor neyse adama teslim ettim bi ücret aldım. sonra adam beğenmedi. (tabi bunu bana direk söylemiyor)

birine veriyor adam 1 günde joomla sistem kurup eklenti kurup bir logo yapıp teslim etti . ikimizde benzer ücret aldık. ve o daha taktir edildi.

sadece grafik ve eklenti yetenekleri yeterince gelişmiş olmadıgın için yoksa lightbox bilmediğimiçin değil

ve arka planda calısan kodlar resim databasde binary olarak tutuluyor ve cağrıldığı yere göre otomatik olarak kod ile resize ediliyor (böylece görüntü bozulmuyor)

falan filan. varsa hazır cakın gitsin. ha adam diyorsa ben wp istemem ben joomla istemem tabiki yazın.

yani isteyene istediğini vereceksin fazlasını değil.

aynı gun 2 tane site teslim ettim wordpress oturup kodlasam ortalama 2 haftada biterdi ikisi wp kurdum kurdum verdim 100tl lik bir de kupon etkinleştiririm haftaya google reklamı falan. müşteri 4 köşe!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...