Jump to content

Eset Antivirüs Uyarısını Ortadan Kaldırmak

maxpayne.29
 Share

Recommended Posts

Eset update serverına bağlı olduğu sürece oradan gelen sinyal sonucu bu uyarıyı gösteriyor. Ya gelir gelmez reddetmek için script yazılmalı, yada geldiği adres satırı tespit edilip hosttan block edilmeli. Kim yapar bir fikrim yok 😊

ronaldinho424, 3 saat önce yazdı:

ESET Endpoint Antivirüs | Security 5.X Sürüm Yükseltme Devre Dışı Bırakma

# Sürüm Yükseltme sorunun % 100 çözümü burada. ( Tarafımca Hazırlanmıştır. )

Please register to see this content.

Bende faydalanayım çok teşekkür ederim :clapping:

• Like 3

ArAnAnAdAm36, 7 saat önce yazdı:

Önereceğiniz Program varmıdır 

ben her zaman derim illaki bir koruma kullanmak istiyorsanız anti-malwarelere yönelin derim.Çünkü taramada antivirüsleri solluyorlar nice antivirüslerin bulamadıklarını anti-malware programları 5 dakikalık taramayla buluyorlar.Ayrıca pcde sürekli bir güvenlik yazılım = sürekli arkada çalışan sistemi yoran program demektir. Ve her ücretsiz program sizden verilerinizi çalıyorlar bu firma farketmiyor.Çünkü çok iyi bildiğim birşey vardır birşey ücretsizse ürün sizsinizdir ötesi yok.Kendi fikrim nacizane  %100 güvenlik hiçbir zaman sağlayamazsınız fakat koruma sağlamk istiyorsanız firewall + anti-malwareyle bir antivirüsün yaptığının çok daha fazlasını yaparsınız.En iyi koruma dikkatli olmaktır.Nereye gireceğinizi biliyorsanız nerden ne indirdiğinizi biliyorsanız girdiğiniz sitelere güveniyor iseniz herhangi bir korumaya ihtiyaç duymayıp düzenli olarak bazı yazılımlarla taratarak olayı çözebilirsiniz sürekli korumaya ihtiyacınız yok

Edited by SoNKraL_
  • Like 2

@ronaldinho424 üstadım endpoint sürümü için geliştirdiğiniz engelleyici bunda işe yaramadı zahmet olmazsa genelde Nod32 antivirus 3x 5x ve 8x sürümlerini çok kullanıyorum, baş belası uyarı bana da bunalım yapıyor. Uyarıyı blocklayan bir durum geliştirebilirmisiniz?

Spoiler

Edited by Senkron2

ronaldinho424, 25.04.2021 - 15:52 yazdı:

ESET Endpoint Antivirüs | Security 5.X Sürüm Yükseltme Devre Dışı Bırakma

# Sürüm Yükseltme sorunun % 100 çözümü burada. ( Tarafımca Hazırlanmıştır. )

hazırlamış olduğunuz exe yi endpoint yerine normal antiivirus e ede uyarlamanız mumkun mu acaba

• 4 hafta sonra ...

slma

normalde ayarlardan zamanlayıcıda ne varsa siliyorum

yukardaki kod bat dosyası şeklinde

Spoiler

reg add "HKLM\SOFTWARE\ESET\Legacy upgrade" /f /v "SkipLegacyUpgrade" /t REG_DWORD /d 1

Edited by register
-

Extralarge, 25.05.2021 - 10:05 yazdı:

Register' den ayar yapmanız lazım hocam. Size direk kodu giren komutu veriyorum;

Reg.exe add “HKLM\SOFTWARE\ESET\Legacy upgrade” /v “SkipLegacyUpgrade” /t REG_DWORD /d “1” /f

Teşekkür ederim dostum söylediğin yola göre reg anahtarı oluşturdum. Faydalanmak isteyen bir çok kişi var dosyayı ekliyorum buyrun.

Spoiler

• Like 1

Size bir tüyo vereyim, eset bu numarayı yerse upgrade kontrolünü es geçer, yerse tabi :)

Hem SkipLegacyUpgrade değerini 1 yapın hemde ProductVersion değerini yüksek bir versiyon yazın

Örneğin şu an en son sürüm 14.1.20.0 ise, ProductVersion değerini şuna benzer bir değer verin "18.8.888.8"

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ESET\Legacy upgrade]
"SkipLegacyUpgrade"=dword:00000001
"ProductVersion"="18.8.888.8"

• Like 3
  • Haha 1

• 7 ay sonra...

ESET Endpoint Antivirüs 5.X | ESET Endpoint Security 5.X | ESET NOD32 Antivirus 8.X | ESET Smart Security 8.X | Sürüm Yükseltme Devre Dışı Bırakma

# Sürüm Yükseltme sorunun % 100 çözümü. ( Tarafımca Hazırlanmıştır. )