Jump to content

Windows 7'den Windows 10'a Yükseltme Sorunu

Proctives
 Share

Recommended Posts

spacer.png

Herkese merhabalar, geçen hafta sonu şirkette bulunan üç Windows 7 yüklü bilgisayarı Windows 10'a sorunsuz yükseltmiştim. Bugün kalan iki bilgisayarı yükseltecektim ki hata ile karşılaştım. Windows 10 yükseltme aracını indirip Windows 10'un yüklenmesini bitirdim. Normalde uyumsuz yazılım araması yapıyordu ama bu defa tamamen indirdi. Sorun en son aşamada çıkıyor ve şöyle bir mesaj yazıyor:" Üzgünüz, bilgisayarınızın Windows 10'u çalıştırıp çalıştıramayacağını anlamakta sorun yaşıyoruz. Lütfen kurulumu kapatın ve tekrar deneyin." Bir kaç defa denedim ama aynı sorun var.  Bu konuda yardımcı olacak arkadaşım var mıdır?

Edited by Proctives

oMo, 12 saat önce yazdı:

Normal USB kurmakta yükseltme de çalışması lazım.(format ekranında)

Böylelikle yerel disk c yetersiz alan sorunu aşmış olursun.minumum 30 GB istiyor galiba yeni sürümler.olmadı yerel disk c genişlet acemi değilsin.

Teşekkür ederim kardeşim bilgilendirme için, C diskinde 414 GB'lık alanın 340 GB'ı boş durumda. Yani gerekli alan fazlasıyla var aslında. Bir de format ekranında yükseltme çalışması lazım demişsin bu konuda net biliyor musun yoksa varsayım üzerine mi konuşuyorsun? Şu sebeple soruyorum bilgisayar kişisel değil, bir hata olması durumunda zan altında kalacağım.

oMo, 20 saat önce yazdı:

Hiç denemedim bireysel kullanıcıyım.

Seçili disk formatlamadan yükle diyordum.(dosyalar olduğu gibi bırak)

Yada indirilmiş Windows oyun yükler gibi autorun setup.exe ile elle kurulum yapılması gerekli.

Konu dışı; @Proctivesbirçok kişisel faydalı paylaşımın olmasına rağmen forumda net cevap verilmemesi benide üzmüştür.

Hepsini denedim ama malesef sonuca ulaşamadım. Bu arada bilen arkadaşım olursa cevaplayacağından şüphem yok, lakin Microsoft'un sitesinde de arama yapmama rağmen böyle bir hata ile karşılaşana denk gelmedim. Teşekkür ederim cevap için.