Jump to content

Ağ Bağlantıları Ve Ses Devre Dışı Kalıyor.

muhacir21

Recommended Posts

Allahın Selamı ve Rahmeti Hepinizin Üzerine Olsun.

Sevgili Arkdaşlarım Çok Zorlandığım Bir Hatayla Karşı Karşıyayım.

Son Zamanlarda Sıksık Karşıma Çıkar Oldu. Özellikle İnternet Kafelerde.

Bu Hata Nedeni İle Kafe Servisleri Bırakacak Duruma Geldim.

Sözü Fazla Uzatmadan Soruna Gelelim.

WindowsXp Açıldıktan Bir Süre Sonra Ses ve Paylaşılan Dosyalar Devre Dışı Kalıyor. Ağa Erişim Engelleniyor, Ses Simgesini Tıkladığımda Etkin Karıştırıcı Aygıt Devbre Dışı Gibi Bişiler Çıkıyor. Windows Hizmetlerinden Sorumlu Hizmeti Elle Yeniden Başlatmak Zorunda Kalıyorum.

Defalarca Format Atmama Rağmen Kesin Bir Çözüm Bulmuş Değilim.

Konu İle İlgili Bilgisi ve Çözümü Olan Arkdaşların Acil YHardımına İhtiyacım Var.

İlginizden Dolayı Şimdiden Teşekürler.

waslm.

win32 generic host sanırım sorun. ses karıştırıcısı kapanır güvenlik duvarı kapatılmış olur açamazsın yeniden başlatınca bilgisayarı herşey normale döner. başlat'ın olduğu görev çubuğu windows klasik şekline geçer kendiliğinden.. vb.. bu konuda binlerce efsane duyacaksın. ama şanslısın :) güncelleyin makineleri. sp2 de olur diyorlar ama sp3 de de oluyor. numune olarak aynı hastalığa sahip bir bilgisayar saklıyorum. en sağlam en kolay çözüm makineleri güncellemektir. güzel bi virüs taraması yapıp güzelce güncelleyin, bir sorun kalmayacaktır..

Keşke gelseydı ya başımada ugrassaydım ama sımdı basıma gelmedende ugrasamam guzel bır sorunmus eger bu sorunu cıkartan yazılım vs. neyse paylas benle sorunu yasayayımda cozeyı :)

ve aleykesselam!

istesen

bir bak,belki işine yarar!

http://www.msxlabs.org/forum/pc-internet-teknik-destek/3138-windows-xpde-hizmetler-ince-ayarlar-hizi-ve-guvenligi-arttirmak.html[/CODE]

[/b]

waslm.

win32 generic host sanırım sorun. ses karıştırıcısı kapanır güvenlik duvarı kapatılmış olur açamazsın yeniden başlatınca bilgisayarı herşey normale döner. başlat'ın olduğu görev çubuğu windows klasik şekline geçer kendiliğinden.. vb.. bu konuda binlerce efsane duyacaksın. ama şanslısın :) güncelleyin makineleri. sp2 de olur diyorlar ama sp3 de de oluyor. numune olarak aynı hastalığa sahip bir bilgisayar saklıyorum. en sağlam en kolay çözüm makineleri güncellemektir. güzel bi virüs taraması yapıp güzelce güncelleyin, bir sorun kalmayacaktır..

sp3 + güncelleştirmelerde de aynı sorunla karşılaşıyorum.

Keşke gelseydı ya başımada ugrassaydım ama sımdı basıma gelmedende ugrasamam guzel bır sorunmus eger bu sorunu cıkartan yazılım vs. neyse paylas benle sorunu yasayayımda cozeyı :rofl:

İnşllah Başına Gelmez.

aleyne ve aleykümselam

bende de var aynı dert soyle yaptım ben faydanısını gördüm avastı indir güncelle makınayı yenıden başlat

ole tarasın tabi tüm cafeye uygula bu yöntemi bulduğu her şeyi delete de ve lime wire kullanıyorsan kaldır

virüs ordan bulaşıyor umarım sende faydasını görürsün

(not) selamın içide ayrıca tşk ederım

aleyne ve aleykümselam

bende de var aynı dert soyle yaptım ben faydanısını gördüm avastı indir güncelle makınayı yenıden başlat

ole tarasın tabi tüm cafeye uygula bu yöntemi bulduğu her şeyi delete de ve lime wire kullanıyorsan kaldır

virüs ordan bulaşıyor umarım sende faydasını görürsün

(not) selamın içide ayrıca tşk ederım

Hocam Avastı Başarılı Bulmadığım İçin Denemedim, Ama Norton Kaspersky ve Not32 yi deneme rağmen bir çözüm bulamadım.

Avstıda bir deneyelim.

Selam içinde ben teşekür ederim.

power supply nin gücü yetersiz geliyorsa ondanda olabilir. Aynı sorun bende yaşamıştım ağı görmüyordu tv kartını takınca güç yetersiz olunca bi tarafın gücünü kesiyor belkide ondan olabilir. Donanım değişikliğiolduysa sorun belki bundan oluşabilir

• 3 hafta sonra ...

son günlerde int cafelerdeki ses driwerlerinin sorunu yüzünden bir sürü int.cafeci kan ağlıyor.. sorunu halletmek için

Başlat-Çalıştır- services.msc - windows ses - özellikler - kurtarma - birinci hata,ikinci hata ve sonraki hatalar yazan seçenekleri eylemi yeniden başlat diye değiştiriyoruz.i sonra hata sayısını '0' la yazan yere 1 yazıyoruz.. bölelikle int cafelerin ses sorunu çözülmüş oluyor.. bizzat kendim yapıyorum

Merhaba ARkadaşlar ben Aylar Önce Bu Sorunla AKrşılaşmıştım Ve Bu Sorunu Bir Siteden Giderdim.

program burda

Please register to see this content.

İndirip Açıklama Bölümündeki yazıyı okuyun denenleri yapın Sorun Hal olacaktır :rolleyes2:

Yanlız Başlamadan Önce Difriz varsa açın ve Ağ Kablosunu Çıkartın Yine Bir Sorun Olduğu Zaman Pm Atın Yardımcı Olurum :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...