Jump to content

Dvd Sürücüm Cd Okuyor Dwd Okumuyor

dj_artist

Recommended Posts

evet benim başımdaki sorun sendede var ....bir isodosyası yazdırmayı dene eğer yazdırmıyorsa malesef okuyucun dwd seciyor yani okuyucu dwd okuyucu ile ilgili bi sorun oldugunu bende öğrendim ve servise yollasdım hala bekliyorum bence sende hiç kurcalama servisi devaöm ediyorsa yolla gitsin ben aylardır uğraştım sordum sprusturdum ama cözüm bulamadım...güncelleme bile yapmıstım ama nafile....insallah sen cözüm bulursun ama....sanmıyorum....ama seninki sadece dvd seciyo olabilir...mesela farklı dvd ler dene....eğer farklı dvdlerdede cd içeriğini boş gösteriyorsa hiç kurcalama derim yolla gitsin....benimki hala gelmedi.... :rolleyes2:

FİRMWARE Güncelleştirmesini yaptınmı?Daha önce yapmadıysan, üreticinin web sitesinden donanımınızın en son ya da sizce en uygun sürümünü indirin. Bu .HEX ya da .BIN uzantılı bir dosyadır.

Firmware bilmiyorsan...:::

Firmware Nedir?

PC bileşenleri üzerinde bulunan çeşitli donanımların işlevlerini nasıl yerine getireceklerini bildiren ve genellikle tekrar yazılabilir olan ufak kodlardır. Bir şekilde donanım bazında donanım sürücüsü olarak da düşünülebilir. Buna benzer olarak BIOS yazılımını örnek verebiliriz. Nasıl ki BIOS güncellemesi yapıyorsak aynı şekilde çeşitli donanımların da firmware güncellemelerini yapabiliriz.

evet benim başımdaki sorun sendede var ....bir isodosyası yazdırmayı dene eğer yazdırmıyorsa malesef okuyucun dwd seciyor yani okuyucu dwd okuyucu ile ilgili bi sorun oldugunu bende öğrendim ve servise yollasdım hala bekliyorum bence sende hiç kurcalama servisi devaöm ediyorsa yolla gitsin ben aylardır uğraştım sordum sprusturdum ama cözüm bulamadım...güncelleme bile yapmıstım ama nafile....insallah sen cözüm bulursun ama....sanmıyorum....ama seninki sadece dvd seciyo olabilir...mesela farklı dvd ler dene....eğer farklı dvdlerdede cd içeriğini boş gösteriyorsa hiç kurcalama derim yolla gitsin....benimki hala gelmedi.... :rolleyes2:

1-2 dvd yi okuyo markası casper

1-2 dvd yi okuyo markası casper

hımmm benimkisi hiçbirini okumamıstı...o zaman güncellemeyi dene marka modelini yaz gogleda arat bi sitesi var hatırlamıyorum ama arkadaslar yardımcı olurlar...ordan güncellemeyi dene belki çözülür sorun....yada burdaki arkadsların verebilecekleri yardımlar doğrultusunda hareket et derim....aynı sorun benim basımdanda gectiği için bi nefze cevap vermek istemiştim ama benden bu kadar :rolleyes2::D

arkadasım sorununu anladm sana ancak sole yardımcı olabılırım casper'ın bazı markaların bılgısayarın yanında verdıklerı dvd combo'ların omru cok az

ornegın sunu denemenı onerırım orjınal bır dvd tak onu okur ama baska bır dvd dı taktıgında secer buda senın donanımın ucuz mal oldugundan kaynaklanıyor

baska bır dusunce daha var kafamda sole bır sey duymustum dvd rw ler zamanla kullanılmazsa egerkı cd yazılmassa cd ve dvd okutulmazsa bellı bır sure sonra okumuyormus bu bılgıler ısıne yarar mı bılemem

Aynı sorunu ben de yaşadım hatta yaşıyorum,Philips SPD2411BD/00 DWDRW' ım var ve sürücüye boş dvd taktığımda cd olarak görüyordu,herhangi yazılı bir dvdyi okumuyordu,servise gönderdim 1 ay sonra geri gönderdiler sorunu çözdük dediler ama herhangi bi değişiklik yoktu dvd sürücüyü taktığımda,ben de bilgisayarın kasasına başka bir dvdrw sürücü taktım ama o da aynı sorunu veriyor,vaktim olmadığından üstüne düşemedim,arkadaşın açtığı başlığı gördüm ve ben de sorunumu dile getireyim dedim,bu sorunun dvdrw sürücü haricinde başka bir donanımdan kaynaklanması mümkün mü?

aynı sorun beni dvd rw de de var. asus marka dvd rw surucum butun cd leri okuyor hatta yazıyor ancak dvd lere hiçbir işlem yapmıyor. kabloları değiştirdim yeniledim slotları değiştirdim jumper ayarlarını değiştirdim vs. vs. vs garantisi de bittiğinden dolayı servise de gönderemedim. eğer çözüm bulabilirsek acayip sevinecem :D:D:D:D

Arkadaşlar dvd sürücüleri bazı anakartlarda cd olarak görüyor bunu önlemek için dvd nin arkasına jampır takın o zaman dwd olarak göreceginden emnim!(Bu arada bende ortaya taktıgımda işe yaramıştı sizde ilk orata ya Jampırı takın:!)

• 2 hafta sonra ...

son durumun nedir halettin mi sorununu eger olmadıysa bide şunu dene

tabi garantin varsa tavsiye etmem yoksa

içini ac dvr rw açtıktan sonra okuma yazma gözü var gözün altında bitane civata varrr

verileri daha iyi okusun diye onu sık fazla sıkarsan sorun daha da büyüye bilir sadece yarım tur sık civata yı sana yeterli olabilir

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...