Jump to content

Güvenlik Kamerası önerisi

Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Başlıkta da belirttiğim gibi güvenlik kamerası araştırıyorum. Biraz ihtiyacımdan bahsedeyim. Annem güvenlikli bir sitede oturduğu halde kapıyı anahtarla zorlayıp açmaya çalışmışlar. Hırsızlık bi tarafa annem savunmasız yaşlı bir insan başına bir şey gelmesinden korkuyorum. Üstelik bu olayın site içerisinden birinin yaptığını düşünüyorum. Çünkü 5 bloktan sadece bizim bloğun giriş kamerası bozuk ayrıca girmeye çalıştığı saatlerde annem evde tek. Yani gireceği bloğu daireyi ve saati biliyor. Bukadar tesadüfe inanmam ben. 

Neyse sadede gelelim.

Bana kablosuz ayrıca hem buluta hemde sd kartı kayıt yapan, bulut kayıtı hızlı oması gerekiyor çünkü kapının önünde kamerayı görüp kırma yada söküp götürme ihtimali yüksek. Kameraya sabotaj yapana kadar geçen kaydı hemen buluta da göndermesi lazım.

Birde bunlarda tamamen kablosuz bataryalı olanlar var onlar nasıl iş görür mü? Bu konu hakkında bilgi ve önerilerinizi bekliyor teşekkürleri sunuyorum. 

Slma geçmiş olsun
Hırsıza kilit dayanmaz kilit dosta derler

Dvr cihazı kanal sayısı veya ek özelliler için araştırılabilir
Dvr cihazı kuracaksanız hdd yerine sdd alın derim
Kapasite için hdd alanlarınki zamanla bozuluyor
Kamera kablosunu internet kablosu yerine çanakanten kablosuyla çektirin görüntü netlik açısından
720p çözünürlük iyidir kapasite açısından 1080p olabilir size kalmış
Gizli kamera denenebilir kaç saat kayıt veya ne kadar şarj gidiyor

Sahte kamera caydırıçılık açışından

Evde değerli eşya bırakmasınız veya güvenlikli 1 yere koysanız

En önemlisi komşuluk ilişkisi ve komşuyu ne kadar tanıyoruz

Please register to see this content.

Edited by register
  • Thanks 1

WyzeCam v2 temin edibiliyorsan süper iş görüyor ve şu şekilde işliyor.

Sürekli olarak sdye kayıt ediyor hafıza dolduğu taktirde üzerine yazıyor

Bir hareketlilik gördüğü takdirde hareketin başında 12.saniyeye kadar olan kısmı hemen buluta atıyor ve uygulamadan bildirim geliyor. Bildirimin yanında da bir kaydın önizleme fotoğrafı mevcut yani her seferinde kim diye illa kaydı açmanıza gerek olmuyor tanıdık biriyse "hee tamam" deyip izlemeyebilirsiniz.

2 taraflı ses ile hem ses alıp hemde canlı şekilde ses gönderebiliyorsunuz.
Ayrıca gece görüş ve IR led ile kabul edilebilir seviyede gece görüşü sunuyor.

Maalesef tr'ye satışları yok ben ABD'den gelen bi arkadaşıma ısmarlamıştım kapımın önünde sürekli kayıt yapıyor ve gayet memnunum.

WyzeCam v2 cihazımın arayüz ve özellekilerini incelemniz için çektim aşağıdaki cihaz da benzer nitelikte

***Cihazın muadili olarak Xioami Xiafong bakabilirsiniz. 

Edited by 654

nadir3391, 2 saat önce yazdı:

burda var.

burda da var.

Maalesef aldığım fiyattan 3 katı pahalıymış.

Normal ücreti 20$'dı şuanki haliyle 55$.

@fba44 Ama buna rağmen fiyat anlamında sıkıntı yaşamıyorsanız kesinlikle alınabilir.

https://mepteknoloji.com/ dostum bu siteden bakabilirsin. numarası var adamların trabzon agrı ankarada bir çok ilde hizmet vermişler bizim arkadaşların firmalarıda bu adamla çalıştı çok iyi hizmet veriyorlar bilgin olsun.

654, 05.06.2021 - 15:45 yazdı:

WyzeCam v2 temin edibiliyorsan süper iş görüyor ve şu şekilde işliyor.

Sürekli olarak sdye kayıt ediyor hafıza dolduğu taktirde üzerine yazıyor

Bir hareketlilik gördüğü takdirde hareketin başında 12.saniyeye kadar olan kısmı hemen buluta atıyor ve uygulamadan bildirim geliyor. Bildirimin yanında da bir kaydın önizleme fotoğrafı mevcut yani her seferinde kim diye illa kaydı açmanıza gerek olmuyor tanıdık biriyse "hee tamam" deyip izlemeyebilirsiniz.

2 taraflı ses ile hem ses alıp hemde canlı şekilde ses gönderebiliyorsunuz.
Ayrıca gece görüş ve IR led ile kabul edilebilir seviyede gece görüşü sunuyor.

Maalesef tr'ye satışları yok ben ABD'den gelen bi arkadaşıma ısmarlamıştım kapımın önünde sürekli kayıt yapıyor ve gayet memnunum.

WyzeCam v2 cihazımın arayüz ve özellekilerini incelemniz için çektim aşağıdaki cihaz da benzer nitelikte

***Cihazın muadili olarak Xioami Xiafong bakabilirsiniz. 

arkadaşın dediği gibi piyasada ki tüm ip p2p kameraların çopunda  bu fonksiyonlar mevcut.

everest ewn de gece görüşünün yanında beyaz led ışık mevcut bu sayede gece hareket algıladığında veya manuel ışığı açıp renkli görüntü elde edebilirsiniz ayrıca 2 tafarlı alarmda mevcut