Jump to content

Xp Ve Vİsta'yı Beraber Kullanmak

ysf_09

Recommended Posts

Arkadaşlar pc me sanal pc ile xp yükledim ama tam verim alamadım maalesef... iki işletim sistemide aynı pc ye kurmaya karar verdim... dünden beri araştırıyorum xp ile vistayı aynı pc ye nasıl kurulacagını... anladığım kadarıyla iki yöntem mevcut... biri program sayesinde diğeri ise programsız olabiliyormuş... programsız olanın şartı ise ilk önce pc ne xp yi yüklemek ve kurmak sonrada vistayı yüklemek ve kurmak... eger sıralamayı bu şekilde yaparsak hiç bir ayar yapmadan her pc açılışında bize hangi işletim sistemi ile başlamak istediğimizi soruyormuş... bu ne kadar dogru arkadaşlar... yani eger önce xp sonrada vista kursak program kullanmadan iki işletim sistemini kullanabilir miyiz...

En son programsız yöntem işi doğrudur ben denemedim(xp ve vistayı bi arada denemedim) ama mantığını açıklım sana şimdi ilk xp yi yükleyip sonra vistayı yüklediğinde xp kendinden bi sürüm üstün olan işletim sistemini görüyor mesela bende vista ile win7 aynı pcye yükledim vista ilk sonrada win7yi yükledim açılıştı sordu hiç programa gerek kalmadı yok eğer programla yapmak istiyorum diyorsan Easy BCD programını öneririm... :)

Evet kullanabilirsiniz...

Eğer Vista Sistemi D ye Xp yi ise C ye Kurarsanız da olabilir...

arkadaşım öncelikle cevabın için teşekkürleri... peki tam tersi olsa bir sıkıntı yaratırmı yani vista c de xp d de olsa...

arkadaşım öncelikle cevabın için teşekkürleri... peki tam tersi olsa bir sıkıntı yaratırmı yani vista c de xp d de olsa...

evet sıkıntı yaratır xp görünmez çünkü açılışta boot u ayarlamak zorunda kalırsın uğraştırır seni kur önce xp yi sonra vistayı hiçbir sorunla karşılaşmazsın...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...