Jump to content

Programsız Virüs Tarama

exit

Recommended Posts

8190768.jpg

Bir dosyanın virüslü olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Cevabını bu sitede bulacaksınız!

Anti virüs yazılımları günümüz şartlarında artık her bilgisayar için birer zorunluluk haline geldi. Hangisinin en iyi anti virüs programı olduğu sorusunun ise net bir şekilde cevabını vermek pek mümkün değil. Her birinin birbirine göre avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Aynı sistemde birden fazla anti virüs programını ise eş zamanlı olarak çalıştırmanın pek sağlıklı olmadığını biliyoruz. Bu durumda bilgisayarınızdaki anti virüs programını internet üzerinden kullanabileceğiniz bir hizmet ile desteklemeye ne dersiniz?

VirusTotal adlı bu servis, istediğiniz dosyaların zararlı olup olmadığını tanımlamanıza olanak veriyor. Türkçe desteği de bulunan sitede, virüs olup olmadığını merak ettiğiniz dosyaları tanımlamak için tek yapmanız gereken şey siteye yüklemek. Bundan sonra VirusTotal sizin için dosyanın içerisinde zararlı bir yazılım olup olmadığını araştırıp, size detaylı bir rapor sunuyor. Sitede Türkçe karakter sorunu olması can sıkıcı ufak bir detay olarak görülebilir.

Bilgisayarınıza ücretsiz virüs taraması yapmak için http://www.virustotal.com/tr/

hurriyet

Baştaki sonuç x/39 (x temsili bir sayıdır) 39 tane antivirüsten kaçının virüs programı bulduğudur.

Antivirüs sütunu antivirüslerin adını,

Versiyon sütunu antivirüs programlarının versiyonlarını,

Son Güncelleştirme sütunu programların en son ne zaman güncelleştirildiğini,

son sütun yani Açıklama sütunu ise virüsün tipini, adını gösterir.

İlave Bilgiler bölümü ise dosya hakkında bilgi verir.

Adresinden dosyalarınızı yükleyip taratabilirsiniz.

Ayrıca VirusTotal Uploader ile Sağ tık - Gönder butonu ile ya da E-Posta ile dosyalarınızı yollayabilirsiniz. Gerekli bilgiyi

Please register to see this content.
adresinden alabilirsiniz.

Ayrıca Türkçe Karakter problemi sitenin dil kodlamasının Türkçe olmamasından kaynaklanmaktadır.

Dosya Zaten Analiz Edildi:

MD5: 1b411f6fbe0e67cabbe957a1176307dd

First received: 2008.02.25 19:01:55 UTC

Tarih: 2009.06.13 16:47:32 UTC [<1D]

Sonuçlar: 32/40

Permalink: analisis/51a93aa89dc0caa11c472b0e5ffcaec5dd6132bbd6e990faaad2d3270ad175f3-1244911652

Bende sonuç bu çıktı.Taradım dosya Kaspersky trial reset.

uzun zamandan buyana kullanırım çok güzel bir sitedir.siteye girip upload yapmak ıstemeyenler mail uploaderi yüklesin ve taratmak ıstediğiniz dosyanın üstüne gelin gönder seçeneğinden virüs totalı seçin kendisi upload edecektır ve sizi tarama sayfasına yonlendırecektır..

virüs total uploader

http://www.virustotal.com/vtsetup.exe[/CODE]

En güzel yanı türkçe desteği olması sistemin. Ama ben virüstotali hiç sevmiyorum taranan kişisel dosyaların içeriğini antivirüs şirketlerine de gönderen tipten bir Online(Çevirimiçi) virüs tarama sistemi. Bilgi göndermeyen alternatif online virüs taraması yapabileceğiniz siteler:

http://virusscan.jotti.org/en

http://scanner.virus.org/

Bu siteyi hiç sevmiyorum.Adamın biri alıp herhangi bir modifiyedeki bir dosyayı upload ediyor, 40 antivirüsten 2'si virüs buldu diye başımızın etini yiyor.

40 antivirüsten çok azı ötmüş,onlar da yanlış alarm ama öttü ya bir kere, anlatamıyorsunuz...

morning arkadaş cok haklı benim bu site yüzünden kaç saatim msn de geçti :( anlatamadım virüs olmadıgını halde bitane katılımsız yazılım için falan filan diyodu :D beni uğraştırdı saçma sapan bi site int. indirdiğim dosya 50mb bide bu sunucuya yukleyene kadar :) yerim virüsü daha iyi :D

Ups.. Siteye yükleme işi ters ya.. İndirdiğin modifiyede virüs varmı diye bakacaksın, upload kaç gününü alacak.. Virüslü kullanmak daha iyi.

modifiyenin hepsini yükleyemezsiniz zaten max sınır 10 mb dır

Yabancı Ülkelerin tümünde işe yarıcağına inanıyorum .

Biliyoruzki Türkiyede Türk Telekom SaÇMAlığı son sürat sürmekte

%80 imiz 1 mbps hızında interntette dolaşıyoruz..

Bu 25 Mbps upload hızıyla ancak 3-5 mb dosyaları uzun uğraşlarla Upload edip tarattırabiliriz.

BUda zaman kaybından başka birşey değil

Daha iyi bir internet olması dileğiyle ( Ekonomik ve hızlı )

Çin malı internet olmasını isterdim :D:):rofl: Türk telekoma kafam ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...