Jump to content

Microsoft Kendi Anti Virüs'ünü Çıkartıyor

neffeno

Recommended Posts

Microsoft bu hafta içinde yaptığı bir açıklamayla kendi anti virüs programını çıkartacağını açıkladı. İlk kez bir anti virüs programı geliştiren Microsoft, bu yazılımıyla Kaspersky,McAfee ve Norton gibi diğer ünlü anti-virüs programlarının paylaştığı pastadan pay almak istiyor. Morro kod adıyla geliştirilen yazılımın sadece spyware,trojan ve virüslerle ilgileneceği söyleniyor. Zaten firmanın Windows için bir firewall yazılımı bulunuyor.

Kurumsal seviyede test aşamasında olan yazılımın beta sürümünün yakında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Ücretsiz olacak olan yazılımın güncellemeleri için Microsoft kullanıcılardan yıllık 40$ talep ediyor. Şu anda anti virüs için kendi geliştirmediği ücretli OneCare Suite yazılımı diğer rakip yazılımlarla aynı yerde duruyor. Fakat Morro'nun ücretsiz olması ve Windows'un kaynak kodlarına ulaşabilme kolaylığı nedeniyle anti tröst kanunlarına uymaması gibi bir durumun olabileceği endişesi taşınıyor.

[Kaynak:Chip Online]

microsoft işletim sistemi yapıyorsa işletim sisteminin güvenlik,bakım,yedekleme hertürlü multimedya v.s programları yapmalı bence geç bile kaldı bu konuda çünkü işletim sistemini en güçlü yönlerini bilen microsoft en zayıf noktalarını bilen de microsoft

hmm işe yarayacağını sanmasam da microsoft un azmini takdir ediyorum her sene deniyorlar

arama için google a rakip olmaya calışıyorlar bilmem ne için bilmem kime rakip olamay çalışıyor

şimdi de virus işi

boşversene kardeşim sen zaten buyuksun eset virus işini halleder sen windows 7 yi bitiriver :D

yok abi.nerde salak ve avanak topluluğunun yapacağı anaca wormleri engeller :D:hi:

salak ve avanak dediklerin senin şu anda kullandığın işletim sistemini yapan kişiler açıklarınıda en iyi onlar bilir bence microsoft yaparsa en iyisini yapar xp,vista,windows 7 microsoftun çocukları onlara en iyi anneleri bakar ^_^

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...