Jump to content

Vista-Windows 7-8 Kurulum Sonrası Komut Çalıştırma

Share

Recommended Posts

Forumda sürekli "Vista kurulumuna crack nasıl gömülür?","Nasıl Vista'da program kurdurulur?", "Windows 7'den sonra uygulama kurabilir miyiz?" tarzı ifadeler görüyorum.Şimdi bunların nasıl yapıldığını açıklayalım.

Vista da $OEM$ klasörünü destekler fakat ana klasöre değil, Sources klasörüne açmanız gerekiyor.

(Örneğin Sources\$OEM$\$$\web\wallpaper'a attığınız arkaplanlar kurulumda uygun yere kopyalanacaktır.)

cmdlines.txt'yi destekliyor mu bilmiyorum ama setupcomplete.cmd diye bir dosya kullanabiliyorsunuz.

Anlatıma geçelim,daha iyi anlayacaksınız şimdi beni.

1. Öncelikle sources klasörüne giriyoruz.Sırasıyla aşağıdaki klasörleri oluşturuyoruz.

$OEM$

$$

setup

scripts

2. bu klasörde setupcomplete.cmd dosyası oluşturun.

3. DVD Anadizininde Programlar adında bir dizin oluşturun (İşimiz kolaylaşsın diye.Siz başka yere de açabilirsiniz klasörü.)

4. setupcomplete.cmd dosyasının içeriğini aşağıdaki şekilde düzenleyin:

:: Önünde iki iki nokta :D olan bu satırlar okunmaz silmenize gerek yoktur.
:: Komut göstermeyi kapattık
@echo off
:: Ekranı gizledik.
cwnd.exe /hide @
:: Vista DVD'sini bulduk.
for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\sources\install.wim (
set DVD=%%i:
set Prg=%DVD%\Programlar
)
echo Vista DVDsi : %DVD%
:: Komutlar aşağıya girilecek.

:: Dosyayı sildik. DVD'den silinmez ama sakın ola bu dosyayı çalıştırmayın dvdden. Windows'a kopyaladığımız için siliyoruz.
del %0[/CODE]

[b]cwnd.exe aşağıda [/b]verilmiştir setupcomplete ile [b]aynı klasöre [/b]atınız.

5. Şimdi komutlar kısmına([i]":: Komutlar aşağıya girilecek"[/i] satırından sonrasına) ne yazacağınızı söyleyeyim.

Şunu bilin.Vista Aktivasyon cracki de bir katılımsız program sayılıyor ve [b]en son onu kuracaksınız [/b]çünkü bilgisayar yeniden başlıyor.

- [b]Güncelleme kurmak[/b] için [b]start /wait wusa.exe %Prg%\Güncellemeadı.msu /quiet /norestart [/b]yazın.

- [b]Katılımsız program Kurma: [/b]Programlarınızı [b]Programlar [/b]klasörüne atıp [b]start /wait %Prg%\Programadı.exe [/b]yazmak yeterlidir.Varsa katılımsız parametresini de yazın.

- [b]Reg ayarı girdirme : [/b]Programlar klasörünüze attıktan sonra [b]regedit /s %Prg%\Regadı.reg [/b]yazmak yeterlidir.

- [b]WPI [/b]çalıştırmak biraz farklı.WPI'yi anadizine atıp, aşağıdakileri yazın.

[CODE]REG ADD "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /V "Disable Script Debugger" /T "REG_SZ" /D "no" /F
REG ADD "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /V "DisableScriptDebuggerIE" /T "REG_SZ" /D "no" /F
Start %DVD%\WPI\wpi.hta[/CODE]

[b]Not : WPI Çalıştırınca aktivasyon crackini çalıştıramazsınız.Yeniden başlatmayan crack kullanacaksınız.Aşağıda verdim.[/b]

- [b]Windows 7 Ürün anahtarı[/b] ile aktif olduğu için aşağıdakini yazmanız yeterli aktivasyon crackine (bildiğim kadarıyla) gerek yok.

Ürün anahtarı girme de aşağıdaki şekildedir XP'den kolaydır.

[CODE]cscript %windir%\system32\slmgr.vbs -ipk Ürün anahtarı buraya[/CODE]

Örnek vista ultimate için:

[CODE]cscript %windir%\system32\slmgr.vbs -ipk 762HW-QD98X-TQVXJ-8RKRQ-RJC9V[/CODE]

- Bilgisayarı [b]yeniden başlatma [/b]komutu:

[CODE]shutdown /r[/CODE]

[b]Örnek bir setupcomplete.cmd:[/b]

[codebox]
@echo off
cwnd.exe /hide @
for %%i in (C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z) do if exist %%i:\sources\install.wim (
set DVD=%%i:
set Prg=%DVD%\Programlar
)
:: Programlara geçiş yapalım.
cd /D %Prg%
:: IE8
start /wait IE8-WindowsVista-x86-TRK.exe /quiet /norestart
:: IE8 Güncellemeler
start /wait wusa.exe IE8-Windows6.0-KB969897-x86.msu /quiet /norestart
start /wait wusa.exe IE8-Windows6.0-KB971180-x86.msu /quiet /norestart
:: Program
start /wait Firefox3011.exe -ms
:: reg
regedit /s vista_reg_codes.reg
:: Aktivasyon
start Activator.exe
del %0
[/codebox]

Örnek WPI'li setupcomplete.cmd

[codebox]
@echo off
cwnd.exe /hide @
set DVD=%%i:
set Prg=%DVD%\Programlar
)
:: Programlara geçiş yapalım.
cd /D %Prg%
:: IE8
:: IE8 Güncellemeler
:: Program
start /wait Firefox3011.exe -ms
:: reg
regedit /s vista_reg_codes.reg
:: YENİDEN BAŞLATMAYAN Aktivasyon
start /wait Activator_restartsiz.exe
:: WPI
REG ADD "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /V "Disable Script Debugger" /T "REG_SZ" /D "no" /F
REG ADD "HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main" /V "DisableScriptDebuggerIE" /T "REG_SZ" /D "no" /F
Start %DVD%\WPI\wpi.hta
del %0
[/codebox]

[b]Not :

Dikkat ederseniz WPI'siz dosyada aktivatörü beklemeten çalıştırdım çünkü aktivasyon yeniden başlatıyor, ayrıca setupcomplete.cmd de kendisini siliyor.

WPI'li dosyada ise WPI'den önce aktivatörü çalıştırdım, Aktivatör işini bitirip yeniden başlatmadan WPI'yi çalıştırıyor.WPI de kurulumu bitirince bilgisayarı yeniden başlatıyor (WPI ayarlarında böyle bir seçenek vardır,ayarlayabilirsiniz.) böylece aktivasyon işi de halloluyor.[/b]

[b]Linkler :

cwnd.exe [/b](Releases klasöründe)

[CODE]http://epsilon.nlitened.org/dev/utilities/cWnd11.7z[/CODE]

[b]Vista için katılımsız aktivasyon cracki (SP1-SP2-32-64bit)[/b]

[b]falcon417[/b]'ye teşekkürler.Ben çok az düzenledim sadece.

[CODE]http://rapidshare.com/files/244728362/activator.exe[/CODE]

[b]Yeniden başlatmayan hali:[/b]

[CODE]http://rapidshare.com/files/244728363/activator_resetsiz.exe[/CODE]

Vista-7 anlatımları devam edecektir :p Hele yeni bilgisayarımı alayım o zaman daha da fazla devam edecek.

Edited by morning

hocam ben öteki konundan doğru vista 64 bit sp2 türkçe yapacağım kendime, sonradan bazı bileşenleri çıkartmak için ve driver entegre için nlite kullansam türkçeleştirdiğim sistem üzerinde ve son olarakta programlar için bunu uygulasam bir sorun olurmu acaba?

ayrıca vista için katılımsız internet explorer 8 ve framework nerden bulabilirim? öteki programlar xp ile uyumlu oluyor zaten...

• 2 hafta sonra ...

IE8 nasıl kurulur? sorusuna da cevap vereyim madem.

IE8:

http://download.microsoft.com/download/8/E/B/8EBA4109-6472-4E1B-B98C-A47AA83659D8/IE8-WindowsVista-x86-TRK.exe[/CODE]

IE8 güncellemeleri:

[CODE]http://download.microsoft.com/download/5/3/1/5312A633-5AE2-4076-B8F2-9FE174BBB813/IE8-Windows6.0-KB969897-x86.msu[/CODE]

[CODE]http://download.microsoft.com/download/E/B/8/EB8899B0-EC74-4682-9C95-ADFA2D09E008/IE8-Windows6.0-KB971180-x86.msu[/CODE]

3'ünü de $OEM$\$$\setup\scripts klasörüne yollayın.

Örnek setupcomplete.cmd dosyası:

[CODE]cwnd.exe /hide @
shutdown /r[/CODE]

• 1 ay sonra...
  • 9 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...

Bunu denedm fakat herşey bittikten sonra kullanıcı ekranı geliyor kullanıcı oluşturuyorum Windows ayarlarınızı sonlandırıyor diyor o şekilde saatlerce kalıyor benim crack e geçmiyor.

• 3 ay sonra...
  • 1 yıl yıl...
  • 1 ay sonra...
  • Editor
Birkaç ürün anahtarı eklemek istersek nasıl olacak aio içinde hem enterprise hemde ultimate için ayrı key girmek ister..

dism /Mount-Wim /WimFile:%systemdrive%\TEST\DVD\sources\install.wim /index:5 /MountDir:%systemdrive%\TEST\WIM
Dism /Image:%systemdrive%\TEST\WIM /Set-ProductKey:12345-67890-12345-67890-12345
dism /Unmount-Wim /MountDir:%systemdrive%\TEST\WIM /commit

dism kodlarına alakalı satırı eklersin

• 2 years yıl...