Jump to content

Windows 10 21h1 19043.1081 X64 Dil Ekleme

esdizayn
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar ingilizce Windows 10 21H1 19043.1081 x64 surumune https://uup.rg-adguard.net/  adresinden 4 parca dil dosyasi ekleniyor ama lpksetup dan bunu yukleyemiyorum. Tek parca cab dosyasini ise windowsupdate den bulamiyorum aslinda amacin turkce klavye eklemek ama sistemde sadece ingilizce var ve digerleri silinmis turkce klavye ekleyebilsem bile yeterli yardimlarinizi bekliyorum' saygilarimla

MrRush, 25 dakika önce yazdı:

Dil dosyaları bunlar.

Please register to see this content.

Dism++ ile sisteme ekleme işlemini deneyebilirsin. Güncelleme olarak eklenecektir.

hocam onuda denedım lakin olmuyor direkt cab dosyası lazım sanırım nelkıde dısm de hepsı oldu bırtek esd olanı hata verdı

esdizayn, 44 dakika önce yazdı:

hocam onuda denedım lakin olmuyor direkt cab dosyası lazım sanırım nelkıde dısm de hepsı oldu bırtek esd olanı hata verdı

Esd to cab ile sorununu cozebilirsin.

Konu linki ;

polymorpha, 23 dakika önce yazdı:

Esd to cab ile sorununu cozebilirsin.

Konu linki ;

ona benzer birşeyi alman sitesinde buldum lakin onunlada tr dil ekleyemedim, 19041 in cab dosyasını buldum ama 19043 heryere baktım orj cam windowsupdate indirme linki yok maalesef

Soyle onun icin yine baska bir konu da yardim etmistim .

DISM.EXE /image:(wim yeri) /Add-ProvisionedAppxPackage /PackagePath:(paketyeri) /SkipLicense

lisans uyarisi verirse

$localFolderPath = "C:\UWP_1.0.0.0_Test]\*"
$localPackage = "C:\UWP_1.0.0.0_Test\UWP_1.0.0.0_x64.msixbundle"

Aktif windowsa kuracaksan setup ile kurabilirsin

• Editor
esdizayn, 4 saat önce yazdı:

Arkadaslar ingilizce Windows 10 21H1 19043.1081 x64 surumune   adresinden 4 parca dil dosyasi ekleniyor ama lpksetup dan bunu yukleyemiyorum. Tek parca cab dosyasini ise windowsupdate den bulamiyorum aslinda amacin turkce klavye eklemek ama sistemde sadece ingilizce var ve digerleri silinmis turkce klavye ekleyebilsem bile yeterli yardimlarinizi bekliyorum' saygilarimla

kurulu sistememi ekleyeceksin install.wim imajınamı? kurulu sisteme yükleyeceksen linkteki dosyayı klasöre çıkar lp.cmdyi yönetici olarak çalıştır lpksetuptan ekleyeceksen linkteki en büyük cab dosyasını göster

Edited by köylü
  • Like 1

download işleminden sonra derleme yaparken bu hatayı verdi.. ve bu 3.cu deneyişim.. 16gb dosya indirdim sabır çeke çeke..

neden boyle yapıyor bilen varmı arkadaşlar.?

Alıntı

download işleminden sonra derleme yaparken bu hatayı verdi.. ve bu 3.cu deneyişim.. 16gb dosya indirdim sabır çeke çeke..

konusu açılmışken sorayım dedim..

• Editor
orj_inal, 5 dakika önce yazdı:

download ederken hata vermiş olabilir daha önceki indirdiğin dosyaları silmene gerek yok tekrar cmd yi çalıştırıp devam edebilirsin

• Like 1

köylü, 3 dakika önce yazdı:

download ederken hata vermiş olabilir daha önceki indirdiğin dosyaları silmene gerek yok tekrar cmd yi çalıştırıp devam edebilirsin

dedigini de yapdım malesef olmadı.

bu hatayı veriyor surekli 3 indirme de de aynı hatayı aldım ve aynı cmd de  degil yani farklı cmdler olusturdum siteden onlarla denedim. 

orj_inal, 33 dakika önce yazdı:

aynı sey bendede olmustu valla ben fingerprint hocanın home single language kurdum ve cok ıyı cıktı sıstem herseyiyle mukemmel ve ıstedigim gibi onun ıcın vazgectim artık wındows aramaktan :))

köylü, 48 dakika önce yazdı:

kurulu sistememi ekleyeceksin install.wim imajınamı? kurulu sisteme yükleyeceksen linkteki dosyayı klasöre çıkar lp.cmdyi yönetici olarak çalıştır lpksetuptan ekleyeceksen linkteki en büyük cab dosyasını göster

hpcam hersey icin sagolasın Allah razı olsun tamda vazgecip sistem kurmusken acaba tekrar test icin format atsammı karar veremedim ..En iyisi laptopta bu surum kalsın ben masaustune yarın test edeyım.

• Like 1

polymorpha, 05.07.2021 - 12:21 yazdı:

Soyle onun icin yine baska bir konu da yardim etmistim .

DISM.EXE /image:(wim yeri) /Add-ProvisionedAppxPackage /PackagePath:(paketyeri) /SkipLicense

lisans uyarisi verirse

Aktif windowsa kuracaksan setup ile kurabilirsin

indiridigim dosyayi nereye atacam ve dism i acip yazacagim tam kod nedir  cunku bir denemedigim bu kaldi digerlerinin hicbiri olmadi

kurulu sisteme kuracaksanız setup ile kurun

image dosyasına uygulanacaksa örnek:

DISM.EXE /image:"C:\1" /Add-ProvisionedAppxPackage /PackagePath:"C:\Microsoft.LanguageExperiencePacktr-TR_21388.1.1.0_neutral__8wekyb3d8bbwe.Appx" /SkipLicense

lisans uyarısı verirse ; powershell açarak bu komutları girin

windows 11 de test ettim türkçe oldu. ama geliştirme aşamasında olduğu için %80 türkçeleştirdi ama kurulum ekranı klavye vs. türkçe idi

Edited by polymorpha

• Editor
esdizayn, 11 dakika önce yazdı:

indiridigim dosyayi nereye atacam ve dism i acip yazacagim tam kod nedir  cunku bir denemedigim bu kaldi digerlerinin hicbiri olmadi

benim verdiğim olması lazım kodda eksiklik var paketi çıkartıp cmd içeriğini aşağıdaki gibi düzenleyip yeniden çalıştırırmısın

@echo off
cd %~dp0
dism /online /Add-Package /PackagePath:%~dp0cabfile

köylü, 10 saat önce yazdı:

benim verdiğim olması lazım kodda eksiklik var paketi çıkartıp cmd içeriğini aşağıdaki gibi düzenleyip yeniden çalıştırırmısın

@echo off
cd %~dp0
dism /online /Add-Package /PackagePath:%~dp0cabfile

Image Version: 10.0.19043.1081

Processing 1 of 5 - Adding package Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~amd64~tr-TR~10.0.19041.1
[==========================100.0%==========================]
An error occurred - Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package Error: 0x80073712
Processing 2 of 5 - Adding package Microsoft-Windows-LanguageFeatures-Basic-tr-tr-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.19041.1
Processing 3 of 5 - Adding package Microsoft-Windows-LanguageFeatures-Handwriting-tr-tr-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.19041.1
Processing 4 of 5 - Adding package Microsoft-Windows-LanguageFeatures-OCR-tr-tr-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.19041.1
Processing 5 of 5 - Adding package Microsoft-Windows-LanguageFeatures-TextToSpeech-tr-tr-Package~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.19041.1

bu sek'lde islem yapti client language pack eklenemiyor sanirim

winver le bakinca 21H1    os build 19043.1081   yaziyor. Kisaca MPB PURE II second only english i kurdum sistem heryonuyle iyi gibi lakin bir keyboard ekleyemiyorum dili gectim keyboard eklenese yeterli

polymorpha, 10 saat önce yazdı:

attığım listede aradığınız sürüm var ise .cab ile yükleme yapamazsınız. 

windows yeni dil appx uygulaması ekledi bu şekilde türkçeleştiriliyor.

sonucta windows10 son surum bunu appx ileyse nasil yapacazki

19041 için appx bunla dener misiniz.

DISM.EXE /image:"C:\1" /Add-ProvisionedAppxPackage /PackagePath:"C:\Microsoft.LanguageExperiencePacktr-TR_21388.1.1.0_neutral__8wekyb3d8bbwe.Appx" /SkipLicense

cmd ile bu şekilde ekleyebilirsiniz

Edited by polymorpha