Jump to content

Ne Dinliyorum? -v1.2.1

MostWanted

Recommended Posts

Ne Dinliyorum?

3909.png

Ramazan Versiyon:

4044.png

Programın adında anlaşılacağı üzere Ne Dinliyorum bölümüne istediğinizi yazmak için tasarlanmıştır.İkon ve süre seçenekleri bulunmaktadır.Eğer belli bir süre içinde iletini kaybolmasını istemiyorsanız süreyi 0 olarak bırakınız.Program Tray üzerinde çalışmaktadır.Sağ tıklayıp çıkış diyerek çıkış yapabilirsiniz.Ayrıca programı kullanırken diğer programların (WMP, winamp vb.) programlarının kapalı olmasına dikkat edin.Sonra karışmasın ;) Soru ve öneriler için buradayım..

Program:

http://rapidshare.com/files/272200307/Ne.Dinliyorum-v1.2.1.rar[/CODE]

Boyut:357 KB

Meraklısına Autoit Kaynak Kodları:

[CODE]http://rapidshare.com/files/272201062/kaynak.kodu.rar[/CODE]

[/center]

Neler Değişti?

[CODE]Versiyon:1.0.0
------------------
-> İlk sürüm çıkarıldı.

Versiyon:1.1.0
------------------
-> Kısayollar eklendi. Ctrl + G ile programı kapatabilir (Tray'a gitmez.) Ctrl + D ile de o an ki msn iletisini pasifleştirebilirsiniz..
-> "/saat" (tırnaklar hariç) yazarak Ne dinliyorum bölümünde saatin gözükmesini sağlayabilirsiniz..(Kendisini güncellemektedir..)
-> Türkçe karakter sorunu çözülmüştür ancak şöyle;
Program Ğ->G, Ş->S, İ->I, ı->i dönüştürmektedir..
-> Kodlamalarda oynadım.Artık daha düzenliler..

Versiyon:1.2.0
------------------
-> Bu versiyona aslında Ramazan Versiyonu diyebiliriz.Nasıl göründüğünü üstteki görüntüden görebilirsiniz.Bu özelliği şöyle kullanacağız;
/ramazan -Buraya iftar vakti- örnek; /ramazan 20:01
-> Üstte gördüğünüz yeni butonlar eklenmiştir.Bu butonlar ile iletinizi: Kalın, İtalik ve üstü çizgili yapabilirsiniz.Ayrıca kullanmayı biliyorsanız [c=-renk kodu-]-yazı-[/c] ile yazınıza renk verebilir, [a=-renk kodu-]-yazı-[/a] ile de arka plan rengi verebilirsiniz.Bu özelliği kullanabilmeniz için Msn Plus programına ihtiyacınız var.
-> Yeni eklenen diğer bi özellik "Program kapatıldığında ileti devam etsin".Bu özellik şu işinize yarayacak.Önceki versiyonlarda programı kapattığınızda iletiniz kayboluyordu.Bu programda sadece bir yazı yazıp kapatacaklar için uygun değildi.Çünkü ekstradan bir program çalışmış oluyordu.Bu özellik ile artık bu dertten kurtalacaksınız.

Versiyon:1.2.1
------------------
-> Küçük bir değişiklik yaptım.Artık iftara dakikalar kaldığında 0 saat bilmemkaç dakika yerine sadece dakika yazacak :)[/CODE]

[color=red][b]Not:[/b][/color]Programa da bıraktım notu ama buraya da yazayım.Oyun ve Ofis ikonları Wlm 9 kullanıcılarında gözükmemektedir.Siz Wlm 9 kullanıcı iseniz bu özelliği kullanabilirsiniz ama arkadaşlarınız (Wlm 9 kullanıcı olanlar) iletiyi göremeyeceklerdir.Wlm 8.5 kullanıcıları için hiç bir sorun bulunmamaktadır..

[color=red][b]Not 2:[/b][/color]Kalın, italik gibi özellikleri özel komutlarda kullanmazsınız.

[color=red][b]Not 3:[/b][/color]İkonlarla yeni bir bilgi var.Oyun ve ofis ikonları Wlm 9'un asıl penceresinde gözükmeyip normal konuşma penceresinde gözükmemektedir. (Wlm'nin en yeni versiyonunu deneyemedim.)

[color=red][b]Not 4:[/b][/color]"Program kapatıldığında ileti devam etsin" özelliği özel komutlarda ve süreli komutlarda çalışmamaktadır.Yani yazı durur ama güncellenmez.Bilginize..

Gerçekten çok güzel bir çalışma ama Oyun ve Ofis i işaretleyip herhangi birşey yazdığımda yukarıda iletinin altında görünüyor ancak msn listesinde görünmüyor . Umarım anlatabilmişimdir.

msn 9 ile uyumlu mu?

Msn 9 ile uyumludur..

Gerçekten çok güzel bir çalışma ama Oyun ve Ofis i işaretleyip herhangi birşey yazdığımda yukarıda iletinin altında görünüyor ancak msn listesinde görünmüyor . Umarım anlatabilmişimdir.

Dediğiniz sorun ara sıra oluşuyor.Fakat sürekli oluşan bir durum değil.Ne yazık ki ona bir çözüm bulamadım..

indirip denedim ( hiçbirşey dinlemiyorum:P ) yazdım altta msn iletisi değiştirliyor yazısı çıktı baktım msn ye birşey yok bende mi hata yapıyorum:S

pardon msn nin ne dinliyorum özelliğini aktif etmeyi unutmuşum :D şimdi gösteriyor eline sağlık

• 3 hafta sonra ...

Programı güncelledim.Yeni sürüm notları burada..İndirmek için ilk mesaja bakın...

Versiyon:1.1.0
------------------
-> Kısayollar eklendi. Ctrl + G ile programı kapatabilir (Tray'a gitmez.) Ctrl + D ile de o an ki msn iletisini pasifleştirebilirsiniz..
-> "/saat" (tırnaklar hariç) yazarak Ne dinliyorum bölümünde saatin gözükmesini sağlayabilirsiniz..(Kendisini güncellemektedir..)
-> Türkçe karakter sorunu çözülmüştür ancak şöyle;
Program Ğ->G, Ş->S, İ->I, ı->i dönüştürmektedir..
-> Kodlamalarda oynadım.Artık daha düzenliler..[/CODE]

[color=red][b]Not:[/b][/color]Programa da bıraktım notu ama buraya da yazayım.Oyun ve Ofis ikonları Wlm 9 kullanıcılarında gözükmemektedir.Siz Wlm 9 kullanıcı iseniz bu özelliği kullanabilirsiniz ama arkadaşlarınız (Wlm 9 kullanıcı olanlar) iletiyi göremeyeceklerdir.Wlm 8.5 kullanıcıları için hiç bir sorun bulunmamaktadır..

• 1 ay sonra...

Program güncellendi.İlk sayfayı okuyunuz..

Versiyon:1.2.0
------------------
-> Bu versiyona aslında Ramazan Versiyonu diyebiliriz.Nasıl göründüğünü üstteki görüntüden görebilirsiniz.Bu özelliği şöyle kullanacağız;
/ramazan -Buraya iftar vakti- örnek; /ramazan 20:01
-> Üstte gördüğünüz yeni butonlar eklenmiştir.Bu butonlar ile iletinizi: Kalın, İtalik ve üstü çizgili yapabilirsiniz.Ayrıca kullanmayı biliyorsanız [c=-renk kodu-]-yazı-[/c] ile yazınıza renk verebilir, [a=-renk kodu-]-yazı-[/a] ile de arka plan rengi verebilirsiniz.Bu özelliği kullanabilmeniz için Msn Plus programına ihtiyacınız var.
-> Yeni eklenen diğer bi özellik "Program kapatıldığında ileti devam etsin".Bu özellik şu işinize yarayacak.Önceki versiyonlarda programı kapattığınızda iletiniz kayboluyordu.Bu programda sadece bir yazı yazıp kapatacaklar için uygun değildi.Çünkü ekstradan bir program çalışmış oluyordu.Bu özellik ile artık bu dertten kurtalacaksınız.[/CODE]

Evet onu bende gördüm.Anlayamadığım nokta ü harfini görüp diğer Türk harflerinin görememesi.Onun için yapablieceğim bişey yok.(DLL'den kaynaklanıyo büyük ihtimal..)

Ü harfi disinda diger Türk harflerini görmemesinin tek nedeni Almacan´da ü harfinin olmasi hatta ö de var :)

Program tekrar güncellenmiştir :clapping: Değişiklik aşağıda..

Versiyon:1.2.1
------------------
-> Küçük bir değişiklik yaptım.Artık iftara dakikalar kaldığında 0 saat bilmemkaç dakika yerine sadece dakika yazacak :)[/CODE]

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...