Jump to content

Sapphire Hd3870 & Hd4830

uurclkky

Recommended Posts

Öncelikle belirtmek isterim ki, oyun oynamayı seven ve yüksek grafikli oyunların hastası olan birisiyim. Eski kartımı mefta ettikten sonra yenisinin ne olacağına karar veremedim. Biraz araştırdım, çekirdek ve bellek hızı olarak HD3870 gayet iyi geldi. Ancak fiyat olarak HD4830 hemen hemen aynı ama çekirdek ve bellek hızı 3870ten düşük.

HD3870 performans testlerinde Zotac 8800 GT ile yarıştılırıyor. HD4830 videosunu daha bulamadım. Bu iki karttan iyisi olan hangisidir? Donanımcı olan, bu kartlardan herhangi birini kullanan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum.

Not: Farklı model, marka tavsiyesi almak değil amacım.

HD3870

http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari_kategorisinde/sapphire_hd3870-334-4653.html[/CODE]

HD4830

[CODE]http://www.exa.com.tr/sapphire/ekran_kartlari_kategorisinde/sapphire_hd4830-334-7474.html[/CODE]

uu.r kardeşim ben bundan 1 hafta önce dizdiğim sistemde sapphire ati radeon hd3870 model ekran kartı taktım oyunlarda grafik performansı gayet iyi oyunlarda en ufak sorun yaşamadım özelliklede oyunlara giriş ve çıkışlarda gayet hızlı bir ekran kartı ayrıca ısınma sorunu yok denecek kadar sadece fanlar oyunlarda biraz fazla ses yapıyor ama o da rahatsız etmeyecek kadar bence hem fiyat hemde performasn açısından gayet iyi bir ekran kartı burada 100$ fiyat var sitede ben bu ekran kartını 73$ aldım adanada ikamet ediyosan sana bu konuda da yardımcı olabilirim şimdiden hayırlı olsun

Hayır.3870 Daha üstün.Çekirdek hız değerleri bir ekran kartının ne kadar hızlı çalışıp çalışmadığını gösterir.Performans testleri yaparsanız 3870'in daha üstün olduğunu görürsünüz.4830'un 3870 ten tek üstün tarafı video hızlandırmadır.Bu da çok farkedilmez.Bu yüzden kesinlikle 3870 öneririm uğur.

4830 ile 3870 hız alarak aşagı yukarı aynı. ikisinide kullandım.

4830 daha avantajlı cünkü 3870 ler acacyip ısınıyor.

ilk cıkan 3870 lerde sogutucu buyuktu. yeni cıkanlarda kücük

sogutucu var ve oyun actıgında acayip gürültü yapıyor.

bu sorun 4830 da yok. ayrıca daha yeni nesil bir kart.

4830 almanı öneririm.

benim tavsiym kesinlikle 3870 ekran kartlarında rakamların anlamı ilk rakam serisin (3) ikinci rakam kartın seviyesini rakam yüksekse iyidir(;) üçüncü rakam performansı gösterir rakam büyükse iyi(7) bu ati icin Nvidia icinde aynısı geçerlibuna dayanarak 4830 ekran kartının performans puanı düşük

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...