Jump to content

Önemli(Benim Ýçin)

mavi_siyah

Recommended Posts

En son bir engelliye,yaþlý birilerine...ne zaman yardým ettiniz,

Ya da çok zor bir durumda,yaþamdan kopmuþ birine,ne zaman el uzattýnýz,

Sizce iyiliðin yitiriliþi kötülüðün hükümranlýðýnda mýdýr?

*Kýsa ve öz cevap verirseniz sevinirim.

Ýlginiz için þimdiden teþekkür ederim. :ninja:

Kendi adima gordugum her durumda imkanlarimca bu ve bundan baska seyleride yerine getiriyorum..

Ve kotuluk hukumdarligi almista degil..

Kotuler hep olmustur iyilerin yaninda Allah var baska daha ne olabilirki iyiligin kazanamsi icin :ninja:

iyi kavramý kötüyle birlikte ortaya çýkar. kötüyü tanýmasaydýk iyi diye bir þeyden de söz edemezdik öyle deðil mi? ilk soruna gelince gördüðüm, duyduðum herkese kapým açýktýr. Engelli, yaþlý, fakir ne olursa...

bu biraz bakan gözle ilgili sanýrým dünyada hala yeterince güzellik var bence :D

Ýnsan,insanýn kurtudur,bu yaþayanlarýn çýð süt emmiþliðinde deðil,yaþamýn baþkalaþtýrýlmasýnda aranmalýdýr?

Sizce bu baþkalaþým(yozlaþým,sömürü,deðerler erozyonunu...)nasýl yok edilebilir?

Ayrýca,iyiliðin nicelliði mi önemlidir yoksa nicellliðin içinde niteliksel bakýþ açýsýndaki uyum mu?

*Determenist bir yaklaþýmla kritize ederseniz sevinirim.(Neden-sonuç) :D (Sanýrým biraz fazla oldum. :ninja: )

En son yaþlý bir teyzeyi kalabalýk bir caddede karþýdan karþýya geçirdim bence de iyilerin yanýnda herzaman kötülerde oldu ve bundan sonra da olacak... Önemli olan insanlarýn iyi ve kötüyü ayýrma becerilerinin körelmemesi..

Ýnsan,insanýn kurtudur,bu yaþayanlarýn çýð süt emmiþliðinde deðil,yaþamýn baþkalaþtýrýlmasýnda aranmalýdýr?

Sizce bu baþkalaþým(yozlaþým,sömürü,deðerler erozyonunu...)nasýl yok edilebilir?

Ayrýca,iyiliðin nicelliði mi önemlidir yoksa nicellliðin içinde niteliksel bakýþ açýsýndaki uyum mu?

*Determenist bir yaklaþýmla kritize ederseniz sevinirim.(Neden-sonuç) :D (Sanýrým biraz fazla oldum. :ninja: )

Nasilmi yok edilir neden baskasindaki yozlasmisligi yok etmeye calisiyorsunuzki? Siz ornek teskil edin en az 20 kisi yasaminiz boyunca sizi ornek alir.. Yeterki ornek alinicak guzelliklere sahip olun.. Yani kisacasi kendinizi yozlastirmayin yeter..

Iyiligin niceligi olmasa uyumuda olmaz zaten.. Iyilik sizin nasil gordugunuze gorede degisir sizin iyi oldugunu sandiginiz bana kotudur belki? O yuzden niceligi olmasa o uyum olmazdi..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...