Jump to content

8100030 D Sorunu

Recommended Posts

amsn yi denedim çok yavaş msn ondan kat kat hızlı 8.5 yükleyemedim oda 0x8000fff hatası veriyor yükleyemedim başka hiç msn programı yokmu arkadaşlar msnye netten mi gireceğim başka çöüzüm yokmu bi yardımcı olun arkadaşlar

Msn Messenger 8100030d Hata Kodu ve Çözümü

Bu hatanın birkaç farklı nedeni ve çözümü mevcuttur.

Neden 1 : Bilgisayarınızın yüksek güvenlik altında çalışması.. ( Güvenlik duvarı,antivirüs; firewall ayarlarınız ) Bu hata live'da sıklaşmıştır, eski sürüm msn 7.5 kullanmayı sevenler, o sürümü kullanabilirler.

Msn 7.5 kullanamıyorum artık mecburi güncelleştirme istiyor diyen arkadaşlar ise; aşağıdaki konuya baksın, 7.5 kullanabilirler..

Please register to see this content.

Neden 2 : Bios pilinizin zayıflamasından dolayı,saat ayarlarınızın geride kalması..

Neden 3 : Genel,klasik msn hataları ( daha detaylı bir araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz )

Not : Bu çözüm yollarını kullanırken, msn'den system tray'da yani saatin bulunduğu bölgedende çıkış yaptığından emin olunuz.

İlk Çözüm Yolu : Bilgisayarınızın saat ayarı...

MSN'i kapatın bilgisayarın saatini Gün /Ay / Yıl / Saat / Dakika olarak güncelleyin..

Veya bios'a girip, biostan saat ayarını yapınız..

İkinci Çözüm YOlu :

başlat >Çalıştır > regsvr32 softpub.dll girip enter diyoruz...

Üçüncü Çözüm Yolu :

Kullandığınız antivirüs programlarının, hassasiyetinden emin olunuz.

Eğer engelliyorsa izin veriniz, hangi antivirüs kullandığınızı bilemiyeceğim bunu tek tek antivirüslere göre anlatamayacağım,ama siz izin verdiğinden emin olana kadar bu işlemi hallediniz.

Zone Alarm,Kaspersky gibi güvenlik programları kullanıyorsanız özellikle bu hata ile karşılaşmamanız çok nadir bir durum.

Kullandığınız güvenlik programlarının eminimki izinliler listesi vardır,kesinlikle kontrol ediniz ve uygulayınız..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...