Jump to content

8100030 D Sorunu

Recommended Posts

arkadaşlar msnye adam gibi giremiyorum aşağıdaki hata geliyor googlede çok araştırdım bir tek regeditten gireceğim msn adresimi silince oluyor arkadaşlar deli etti beni yha bir yardım edin kaç gündür deli oldum 34081000303_sorunu.JPG

Komut satırına aşağıdaki komutları yapıştırın.

regsvr32 softpub.dll

regsvr32 wintrust.dll

regsvr32 initpki.dll

regsvr32 MSXML3.dll

XP kullanıyorsanız aşağıdaki klasörlerin içeriğini boşaltın.

C:\Documents and Settings\KULLANICI\Contacts\Messenger email

C:\Documents and Settings\KULLANICI\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger Email

Vista kullanıyorsanız aşağıdaki klasörlerin içeriğini boşaltın.

C:\Users\KULLANICI\Contacts\Messenger email

C:\Users\KULLANICI\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger email

Komut satırına aşağıdaki komutları yapıştırın.

regsvr32 softpub.dll

regsvr32 wintrust.dll

regsvr32 initpki.dll

regsvr32 MSXML3.dll

XP kullanıyorsanız aşağıdaki klasörlerin içeriğini boşaltın.

C:\Documents and Settings\KULLANICI\Contacts\Messenger email

C:\Documents and Settings\KULLANICI\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger Email

Vista kullanıyorsanız aşağıdaki klasörlerin içeriğini boşaltın.

C:\Users\KULLANICI\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts\Messenger email

bunlar denedim işe yaramadı başka msn kullanmıyorum birtane kullanıyorum

bunlar denedim işe yaramadı başka msn kullanmıyorum birtane kullanıyorum

çalıştır komutuna tek tek yükle. ama yüklemeden önce ilk önce aşağıdakılerini sil

ondan sonra çalıştıra tek tek yaz onayla ve bilgisayarı kapat aç ben genellikle benim ve arkadaşların msn sini böyle kuratrıyorum

tek yada çok msn olması önemli değil.eğer olmuyorsa başka yok bildiğim kadarıyla

Merhaba arkadasim,

----------------[/CODE]

Msn Messenger Hata Kodları ve Çözümleri

Msn Messenger 8100030d Hata Kodu ve Çözümü

Bu hatanın birkaç farklı nedeni ve çözümü mevcuttur.

Neden 1 : Bilgisayarınızın yüksek güvenlik altında çalışması.. ( Güvenlik duvarı,antivirüs; firewall ayarlarınız ) Bu hata live'da sıklaşmıştır, eski sürüm msn 7.5 kullanmayı sevenler, o sürümü kullanabilirler.

Msn 7.5 kullanamıyorum artık mecburi güncelleştirme istiyor diyen arkadaşlar ise; aşağıdaki konuya baksın, 7.5 kullanabilirler..

Please register to see this content.

Neden 2 : Bios pilinizin zayıflamasından dolayı,saat ayarlarınızın geride kalması..

Neden 3 : Genel,klasik msn hataları ( daha detaylı bir araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz )

Not : Bu çözüm yollarını kullanırken, msn'den system tray'da yani saatin bulunduğu bölgedende çıkış yaptığından emin olunuz.

İlk Çözüm Yolu : Bilgisayarınızın saat ayarı...

MSN'i kapatın bilgisayarın saatini Gün /Ay / Yıl / Saat / Dakika olarak güncelleyin..

Veya bios'a girip, biostan saat ayarını yapınız..

İkinci Çözüm YOlu :

başlat >Çalıştır > regsvr32 softpub.dll girip enter diyoruz...

Üçüncü Çözüm Yolu :

Kullandığınız antivirüs programlarının, hassasiyetinden emin olunuz.

Eğer engelliyorsa izin veriniz, hangi antivirüs kullandığınızı bilemiyeceğim bunu tek tek antivirüslere göre anlatamayacağım,ama siz izin verdiğinden emin olana kadar bu işlemi hallediniz.

Zone Alarm,Kaspersky gibi güvenlik programları kullanıyorsanız özellikle bu hata ile karşılaşmamanız çok nadir bir durum.

Kullandığınız güvenlik programlarının eminimki izinliler listesi vardır,kesinlikle kontrol ediniz ve uygulayınız..

Devam..

Windows Güvenlik Duvarı ayarları..

Resim :

adszsg9.jpg

Resimde gözüken tik işaretlerinden emin olunuz, yani izin verdiğinizden.

Dördüncü Çözüm Yolu :

Msn > Araçlar > Seçenekler > Bağlantı > Bağlantı Sorun Gidericisi ( çalıştırın ) > verilen hatayı onarınız > size bir onay sorusu soracaktır; silmek için onaylayınız...

Not 2 : Son çözüm yolu için system tray'dan çıkmaya çalışmayın,zaten mümkün değil; oradan gireceksiniz...

Halada çözemediyseniz,çaresiz kaldıysanız: sistem geri yükleme yapınız.

( hatayı almadığınız bir önceki güne )

2. ÇÖZÜM YOLU

Pc de benim hesabım dısındaki tum hesabları acılıyordu ve benim hesabımda baska pcde acılıyordu.

Bu sorunla karşılaşan varsa benim yaptığım çözümü yazmak isterim belki faydası olabilir. Çünkü ben yaklaşık 2 saattir o sorunla uğraştım ve nihayetinde çözüldü. Önce saatin ordaki msn simgesine çıkış deyip çıkın.

Sonra şu klasöre gidin:

C://Document and Settings/Kullanıcı Hesabı/appdata/local/microsoft/Windows Live Contact

ve bu klasörün içindeki dosyaları silin.

Sorun halledilmiş oluyor.

[CODE]----------------[/CODE]

©Alintidir.

Saygilarimla,

CCoder.

senin dediğini yaptım 80072ee2 hatası veriyor şimdide deli olcam ya nasıl kurtulcam kesin çözüm yolu yokmu ARKADAŞLAR

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/tr-TR/help/dca75593-6b39-4563-ba62-35de98ea98ea1055.mspx[/CODE]

Arkadaşım msnin son sürümünü kulladığımda bende de aynı sorunu veriyordu.Hepsini denedim ama sonuç yok.Sadece

klasörlerinin içini boşalttığımda düzeliyordu ama 5-10 dk sonra yine aynı hatayı veriyordu.Benm tavsiyem msn 8.5'i indirip kullanman, ben onu kullanıyorum ve hiçbir sorunu da yok.

Arkadaşım msnin son sürümünü kulladığımda bende de aynı sorunu veriyordu.Hepsini denedim ama sonuç yok.Sadece

klasörlerinin içini boşalttığımda düzeliyordu ama 5-10 dk sonra yine aynı hatayı veriyordu.Benm tavsiyem msn 8.5'i indirip kullanman, ben onu kullanıyorum ve hiçbir sorunu da yok.

ewet kısa bir süreliğine gidiyor hata sonra geliyor ama ben bu son sürüm hep kullandım uzun süredir vermedi şimdi niye verdi ki

Winamp'ı açtıktan sonra CTRL + P tuşlarına basın veya sağ tıklayarak Options > Preferences diyin, sol bölümden General Purpose yazısına tıklayın. Burada sağdaki listeden Live Messenger 8 status plugin üstüne bir kere tıklayın ve altındaki Uninstall selected plug-in butonuna basın. Winamp kendini yeniden başlatacaktır ve Ne dinliyorum eklentisi kaldırılmış olacaktır.

Bir başka şekilde bu eklentiyi elle silerek de kullanılmamasını sağlayabilirsiniz. Winamp kurulum klasörüne gidin ve buradan Plugins klasörünü bulup genmsn.dll dosyasını bulup silin (bunu yaparken Winamp'ın açık olmamasına dikkat edin).

C:\Program Files\Winamp\Plugins

arkadaşlar oldu ama eminim bu hata geri gelecek geri gelirse başka çağre yok dediğiniz herşeyi yaptım sağolun arkadaşlar yardımcı oldunuz msnden gene çıktı sistem dosyası hatası veriyor bu ne peki arkadaşlar bu nasıl çözülür

C:\Documents and Settings\Administrator\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts taki dosyaları silmeyi deneyin

klasörler vardı isimleride karşışık harfler vardı sildimm 2 tanesiin unlockerla bile silemedim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...