Jump to content

Windows 11'de Klasör İçerisindeki Dosyaları Aramak

ademsahin
 Share

Recommended Posts

Selamlar,

Bir süredir Windows 11 kullanıyorum ve aşırı memnunum. Hatta beta olmasına rağmen Windows 10'dan daha hızlı ve güzel çalıştığını da söyleyebilirim. Lakin şöyle bir sorunum var. Bir klasörüm var içerisinde 100 binden fazla dosya var arama kısmına ismini yazıp aynı isimdeki dosyaları ayrı klasörleyip o klasörü boşaltmam gerekiyor. Ancak tam adını yazıyor olmama rağmen dosya bulunamadı diyor. Windows 10 veya Linux'larda olduğu gibi kapsamlı bir arama gerçekleştirmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim ya da alternatif program önerisi olan varsa o da olur.

shiftdeletenet, 5 saat önce yazdı:

Uzun yıllardır Total Commander kullanıyorum. Özelliklerini tak tek yazmak vakit alır. Çakı gibi, her işe yarıyor. www.ghisler.com

Hocam bu program nasıl kullanılıyor acaba? İstediğim tek özellik 100 binden fazla görsel olan bir klasörde arama yapacağım ve yazdığım kelimelerde diyelim 60 tane sonuç çıktı bunları ayrı bir klasöre kopyalayacağım. Yapacağım sadece bu kadar.

ademsahin, 32 dakika önce yazdı:

Hocam bu program nasıl kullanılıyor acaba? İstediğim tek özellik 100 binden fazla görsel olan bir klasörde arama yapacağım ve yazdığım kelimelerde diyelim 60 tane sonuç çıktı bunları ayrı bir klasöre kopyalayacağım. Yapacağım sadece bu kadar.

Total commander ile o kadar basit ki bu işlem..

PDF anlatım hazırladım, ekte paylaşıyorum. Dokümanda en altta kelime arama ekranı örneği de mevcut. Total Commander'i kurun, Türkçe dil dosyası da mevcut ve işlem adımlarını uygulayın.. İsveç Çakısı gibi bir programdır, yapamayacağı şey yok. FTP'lere bile bağlanır. DOS zamanındaki Norton Commander klonudur. Kolay gelsin.

pdf dosyasındaki anlatıma ek olarak, F7 butonuna  veya Klavyede F7 tuşuna basarak o an bulunduğunuz pencerede klasör oluşturabilirsiniz..

Please register to see this content.

Edited by shiftdeletenet

shiftdeletenet, Bir saat önce yazdı:

Total commander ile o kadar basit ki bu işlem..

PDF anlatım hazırladım, ekte paylaşıyorum. Dokümanda en altta kelime arama ekranı örneği de mevcut. Total Commander'i kurun, Türkçe dil dosyası da mevcut ve işlem adımlarını uygulayın.. İsveç Çakısı gibi bir programdır, yapamayacağı şey yok. FTP'lere bile bağlanır. DOS zamanındaki Norton Commander klonudur. Kolay gelsin.

pdf dosyasındaki anlatıma ek olarak, F7 butonuna  veya Klavyede F7 tuşuna basarak o an bulunduğunuz pencerede klasör oluşturabilirsiniz..

Please register to see this content.

Tekrar merhaba, 

Ben nicke hiç dikkat etmemiştim Hakkı Bey sanırım sizsiniz doğru mudur? Çok teşekkür ederim sizinle başka bir webmaster forumu üzerinden irtibata geçmiştik :)

ademsahin, 7 dakika önce yazdı:

Tekrar merhaba, 

Ben nicke hiç dikkat etmemiştim Hakkı Bey sanırım sizsiniz doğru mudur? Çok teşekkür ederim sizinle başka bir webmaster forumu üzerinden irtibata geçmiştik :)

Hayır değilim. Rumuz seçerken Net ifadesi isteğim dışı eklendi vaktiyle. Yaptığından emin vurgusu için ShiftDelete seçmek istemiştim.. İlgili web sitesi ile ilgim yok. Teknoloji sitelerini takip ettiğim Twitter  adresleri listesinde var sadece. Web sitelerine uğramıyorum istisnalar hariç.

• Like 1