Jump to content

Mpb Porcelain

fikirci
 Share

Recommended Posts

"MPB Porselen 2021" VIP Versiyon, Hafif ve hızlı 

https://lookimg.com/images/2021/07/15/PRhKbg.png

Windows 10 PRO 21H1 19043.1083

Tümleşik:

• Microsoft .NET Framework 3.5
  • Windows PowerShell 7.1
  • Microsoft DirectX 9.0c
  • Özel Temalar UxTheme Yaması

Kaldırılanlar :

• İlk Oturum Açma Animasyonu
  • Ekran alıntısı aracı
  • Konuşma tanıma
  • Atanan Erişim
  • Müşteri Deneyimi Geliştirme Programı (CEIP)
  • Yüz tanıma
  • Çekirdek Hata Ayıklama
  • Resimli Şifre
  • Pin Oturum Açma Desteği
  • Birleşik Telemetri İstemcisi (Asimov)
  • Windows Hata Bildirimi
  • Windows İçeriden Bilgi Merkezi
  • Cihaz Kilitleme (Yerleşik Deneyim)
  • Erişim Kolaylığı Temaları
  • Kolay Transfer
  • Dosya Geçmişi
  • Elle kurulum
  • Boya
  • Güvenlik Merkezi
  • Adım Kaydedici
  • Linux için Windows Alt Sistemi
  • Gidilecek Pencereler
  • Atanan Erişim Kilidi Uygulaması
  • Azure Active Directory AppX Aracısı Eklentisi
  • Biyo Kayıt Uygulaması
  • Shell Uygulamasını Çağırma
  • Kamera Barkod Tarayıcı
  • Edge Klasik Tarayıcı
  • Edge Geliştirici Araçları İstemcisi
  • Göz Kontrolü Uygulaması
  • Dosya Gezgini Uygulaması
  • Kilit Ekranı Uygulaması
  • Harita Kontrolü
  • Ekran Okuyucusu Hızlı Başlangıç
  • OneDrive Masaüstü İstemcisi
  • Ebeveyn Denetimleri
  • İnsanlar Barı
  • Perakende Demo İçeriği
  • Ayar Senkronizasyonu
  • Skype ORTC
  • Akıllı ekran
  • Test Uygulamasını Alın
  • Win32 Web Görünümü Ana Bilgisayarı
  • Windows Defender Uygulaması
  • Windows Karma Gerçeklik
  • Windows Okuyucu (PDF)
  • Windows Mağazası Arka Uç İstemcisi
  • Xbox Konsolu Yardımcı Arka Uç İstemcisi
  • Xbox Live (XboxGameCallableUI)
  • 3D Görüntüleyici
  • Reklam Xaml'i
  • Alarmlar ve Saat
  • Cortana
  • Kamera
  • Hesap makinesi
  • Masaüstü Uygulaması Yükleyicisi
  • Geri Bildirim Merkezi
  • Yardım almak
  • Google'ın VP9 WebM Video Codec Eklentisi
  • Groove Müzik
  • Yüksek Verimli Görüntü Dosyası (HEIF) Codec Eklentisi
  • Haritalar
  • Microsoft Ödemesi
  • Karma Gerçeklik Portalı
  • Filmler ve TV
  • Benim ofis
  • Bir not
  • 3D Boya
  • İnsanlar
  • Fotoğraflar
  • Ekran Çizimi
  • Hizmet Mağazası Katılımı
  • Yapışkan notlar
  • Mağaza Satın Alma Uygulaması
  • İpuçları
  • Ses kaydedici
  • Hava Durumu
  • Web Medya Codec Eklentisi
  • WebP Görüntü Codec Eklentisi
  • Windows Posta
  • Windows Mağazası Uygulaması
  • Xbox Konsolu Arkadaşı
  • Xbox Kimlik Sağlayıcı
  • Telefonunuz

..ve çok daha fazlası…..

Lang. : İngilizce sadece
Mimari: 64bit
Boyut: 1.3gb

PRhOy5.png

Denedim Hızlı ve güzel sistem, paylaşayım dedim. 🙂

Alıntıdır.

NOT: İlk başta 3-4 kez sistem yeniden başlatılacaktır.

İNDİR

• Like 5
  • Thanks 2

fazla güzel :punk: 

aklımı çelen birşey var siz editleseniz Türkçe de koyardınız içerisine sanırım sistem alıntı öylemi?

edit : en altta yazıyormuş alıntı diye teşekkürler paylaşım için.

Edited by Senkron2
  • Like 1
  • Haha 1

slma
bilgilendirme
kaynak:

Please register to see this content.

https://teamos-hkrg.com/threads/mpb-porcelain.155279/

yutub tanıtım
MPB Porcelain Windows 10 PRO 21H1 19043.1083 VIP Version 😎

https://www.youtube.com/channel/UCnwDrGGVSPqXpzGmZ4X-0zw/videos
Edited by register
  • Like 1

esdizayn, 11 dakika önce yazdı:

Modifiye yapanlar bile ekleyemiyor yani ekleyemezsin turkceyi gec klavye bile ekleyemezsin. Aslında bilen için basittir ama ne hikmetse daha bilen cıkmadı :)

Senin için ve diğer arkadaşlar için türkçe dil olan hafif ve hızlı bir sürüm paylaşımımdır.

• Editor
esdizayn, 19 dakika önce yazdı:

Modifiye yapanlar bile ekleyemiyor yani ekleyemezsin turkceyi gec klavye bile ekleyemezsin. Aslında bilen için basittir ama ne hikmetse daha bilen cıkmadı :)

Ezber ve varsayım üzerinden konuşuyorsun böyle sistemlerin bileşen deposu bozulmuştur normal yollarla bunlara dil klavye ekleyemezsin güncelleme vesaire zaten eklenmez kimse bu sisteme dil ekleyecem diye zaman kaybetmez emek boşa gider çünkü ekleyemiyorlar değil eklenmez ancak kendin uğrsıp mui dosyalarını editleyip veya tr bir systemdeki ile değiştirirsen olur bileşen silmeden evvel eklenebilir tabiki ama silindikten sonra zor

Edited by köylü
  • Like 2

köylü, 16 dakika önce yazdı:

Ezber ve varsayım üzerinden konuşuyorsun böyle sistemlerin bileşen deposu bozulmuştur normal yollarla bunlara dil klavye ekleyemezsin güncelleme vesaire zaten eklenmez kimse bu sisteme dil ekleyecem diye zaman kaybetmez emek boşa gider çünkü ekleyemiyorlar değil eklenmez ancak kendin uğrsıp mui dosyalarını editleyip veya tr bir systemdeki ile değiştirirsen olur bileşen silmeden evvel eklenebilir tabiki ama silindikten sonra zor

Hocam sana zahmet sadece turkce klavye eklense yeter yada bir yol gostersen kendimde ugrasırım

• Editor
esdizayn, Şimdi yazdı:

Hocam sana zahmet sadece turkce klavye eklense yeter yada bir yol gostersen kendimde ugrasırım

tam olarak anlatamadım sanırım eklenmiyor bileşen deposu bozuk konuyu paylaşan arkadaş çoklu dil olanı ekledi onda tr var sanırım

köylü, 4 dakika önce yazdı:

tam olarak anlatamadım sanırım eklenmiyor bileşen deposu bozuk konuyu paylaşan arkadaş çoklu dil olanı ekledi onda tr var sanırım

Hocam dediğinizi anladım lakin bnm istedigim sadece klavye eklemek nette cok da aradım ama birşeye ulasamadım klavye eklemek için ne yapmak lazım mutlaka bir dosyası vardır lakin orjinal olandada nerede yer alıyor onu kopyalasak atsak oluyormu vs. Ayrıca paylasan arkadas papyros paylasmıs onu biliyorum da ben bunda nasıl tr klavye eklerim onun derdindeyim cunku dediğiniz gibi bileşen vs silinmiş cunku 6 gb lık full dil olan iso indirdim onu lpksetup dan yukledim failed hata verdi ondan bile olmadı

Edited by esdizayn

köylü, 27 dakika önce yazdı:

Köylü hocam aynen dediğiniz gibi bileşen silindiği için sisteme başka hiçbir dil veya klavye ekleme yapılamıyor maalesef, diğer paylaşımımda Türkçe var ve sistem performansı çok iyidir.

esdizayn, 17.08.2021 - 12:13 yazdı:

Benim hazırladığım tipte bir çalışma olduğu için 2-3 kurcaladım ve sorunsuz Türkçe dil ekledim. Bu çalışma ve sanırım bugün eklenmiş "Win10 SuperLite v.9" isimli çalışma da da denedim. Sorunsuz olarak kuruldu. Ancak dil' i ekledikten sonra klavyeyi ayrı olarak ekledim. 

Yöntem şu şekilde; 

Öncelikle Ayarlar + Uygulamalar + Programlar ve Özellikler + Windows Özelliklerini aç veya kapat kısmına bakıyorsun. Açılmıyorsa sürüm olarak yakın ve sorunsuz bir sürümden C/Windows/System32 klasörü içindeki OptinalFeatures.exe dosyasını alıp, Mpb çalışmasının C/Windows/system32 klasörü içerisine atıyorsun. Ardından pc' yi yeniden başlatıyorsun. Ve dil ekleme kısmından dili yüklüyorsun. Hata alırsan Netframework 4,8 ve @KingHaze' nin All İn One katılımsız uygulamalarını yüklüyorsun. Ben bu şekilde Türkçe dil ekledim. Ufak bir kurcaladım. Aslında benim deneme olarak hazırladığım sistemde kullandığım aynı sistemler. FbConan, Mpb, Win10 SuperLite v.9 sistemini hazırlayan arkadaşların hemen hepsi benim hazırladığım kalıpları kullanıyor olabilirler. Çalışmalarında sadece Sysprep aşamasında farklılıklar ve eklenmiş uygulamalar var. 1,2 Gb lık deneme çalışmamda aynı sorunlar bende de vardı. Bu sorunu çözen emin olun teamos'ta da yok. Kurcalarken mantık yürüterek dil eklemeyi buldum. Ancak OptinalFeatures.exe dosyası sağlam şekilde çalışan bir sistemden aktarman gerekiyor. Benim tespitim, teamos' ta ve benim deneme olarak eklediğim ve 1,2 GB olan sistemlerde bu tip sorunlar system32 klasöründeki eksik .dll lerden kaynaklanıyor. Winreducer veya benzeri uygulamalar derin temizlik yaparken ekstradan .dll dosyalarını da silebiliyor. Derin temizlik yapılmadığında da 500 ila 700 mb iso boyutu şişiyor. Yani derin temizlik yapıldığında 1,2 GB, derin temizlik yapılmadığında da 1,8-1,9 GB kadar fark oluyor. Bu farkta anladığım kadarıyla system32 klasöründeki silinen .dll dosyalarının farkı diye düşünüyorum. Yani derin temizlik yapmazsa 1,7-1,8-1,9 GB boyutlarında Windows Özellikleri sorunsuz çalışan bir sistem hazırlanabiliyor.

Ben fırsat buldukça system32 klasöründen tüm dll dosyalarını taşıyarak sorunun çözülüp, çözülmediğini de test edeceğim. 

Kısaca nasıl yaptığımı tekrarlarsam, Önce OptinalFeatures.exe dosyasını C/Windows/System32 klasörü içerisine attım. Ardından Netframework 3,5 ve 4,8 yüklemeye çalıştım. 4,8 sorunsuz kuruldu. 3,5 hata verdi. Son olarakta eksik .dll dosyalarını mümkün olduğunca tamamlamak amacıyla kinghaze' nin All in One katılımsızını yükledim. Ve Dil ayarlarından Dil'i yükledim. Klavye Türkçe Q' yu da sonradan yükledim. Tüm işlemleri vmware' de sanal pc'ye kurarak yaptım. Türkçe dille alakalı herhangi bir hata görmedim...

Umarım sorunun cevabı olur. Fırsat bulduğumda tüm dll dosyalarını da aktararak diğer sorunlar çözülüyor mu onlara da bakarım...

+Sonradan aklıma geldi. Benzer bir çalışma yapıp, belli sorunların çözümünü kendi kendime bulmuştum. Teamos' ta genel olarak SuperLite olarak geçen bu tip çalışmalar da dosyaların güvenlik ayarları bazen kendi oluşturduğunuz "Yerel Kullanıcı" hesabının admin seviyesinde yetki almayı kısıtlayabiliyor. Bu bazen dil eklerken bazen de uygulama yüklerken hata almanıza neden olabiliyor. Bu tip çalışmalar da c/windows klasörünü seçip sağ tık sahiplik al diyerek admin yetkileri alarak bazı yüklenmeme sorunlarını çözebiliyorsunuz...

Bu tip çalışmaları da indirirken bazı hataları alabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Sonuç olarak 4,5 GB' lardan 1,2 GB lara kadar düşüyor. Normal 4,5 GB 'lık sistemdeki gibi sorunsuz herşeyin çalışmasını bekleyemezsiniz. Neredeyse 4 katı kadar fark oluşuyor. Kaldı ki, 4,5 GB lık orjinal bir iso indirdiğiniz de bile birçok hata veya eksik dll hataları alabiliyorsunuz. Bu çalışmalar o kadar basit yapılmıyor. Hele hele Türkiye gibi hiç geri dönüşün olmadığı bir ülke de iş daha da zor oluyor. Kimse geri dönüş yapmaz, çözüm üzerine bilgili çoğu insan katkıda bulunmaz. Adamlar Teamos' ta bile kibarca bu sistemi bilinçli olarak indir, beceremezsen indirme diyorlar...

Edited by deli_petro06
  • Like 3
  • Thanks 2