Jump to content

Tncxp Ile İlgili Sorular Buraya

sk8er_boi
 Share

Recommended Posts

• Administrator

aynı sorun bende de var :) hocam babamların bilgisayarda normal xp kurulu ve dil çubuğunu kullanıyorlardı...

ama geçenleerde tncxp nin 2 cd sinden birkaç program kurdum ve dil çubuğu ve ekran klavyesi kayboldu. acilen düzeltmem gerekiyor çok acil :D ekrarn klavyesini ve dil çubuğunu nasıl geri getirebilirim :D bi yardımcı olursanız...

Ekran Klavyesi Donatılar>Erişilebilirlik altında. Dil çubuğu Dil Seçenekleri> Diller>Ayrıntılar>Dül çubuğundan dil çubuğunu göster.

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Administrator

hızlı cevabınız için teşekkürler ama erişebilirlik içinde büyüteç ve hizmet programları var başka birşey yok :D

Çalıştır'a osk yazınca geliyor mu? Veya sistemde osk.exe diye bir dosya var mı?

tamam //osk yazınca çıktı. bunu nasıl tekrar geri yerine getiricez?yani erişeblirliğe veya masa üstüne kısayol falan. ayrıca dil çubuğuda ''dil çubuğunu masa üstünde göster'' ve ''görev çubuğunda dil çubuğunu'' göster seçenekleri işaretli olmasıa rağmen gösterilmiyor...

• Administrator

tamam //osk yazınca çıktı. bunu nasıl tekrar geri yerine getiricez?yani erişeblirliğe veya masa üstüne kısayol falan. ayrıca dil çubuğuda ''dil çubuğunu masa üstünde göster'' ve ''görev çubuğunda dil çubuğunu'' göster seçenekleri işaretli olmasıa rağmen gösterilmiyor...

Başkası cevap verebilirmi bu sorulara :D

sanirim bana yardimci olacak kimse yok burada cunku bendeki sorun birebir gorusme ile cozulebilecek bi sorun sanirim egerki bana yardimci olacak birileri varsa msn adresim acik vaziyette eklemelerini bekliyorum simdiden tesekkur ederim

Biraz araştırdım sizin için. Oluyormuş.

tncxp imajınu UltraISO ile açın. I386\winnt.sif dosyasını çıkarıp notepad ile açın.

ComputerName = "PC"

yazan yeri

ComputerName=*

olarak değiştirirseniz bilgisayar ismini rastgele atacaktır. AHJH454 gibi atmasyon bir isim verecektir. Bu şekilde ağda çakışma olmayacak.

Düzenlediğiniz bu winnt.sif dosyasını tekrar I386 içine atıp imajı kaydedin ve cd'ye yazdırın.

'sk8er_boi' sen bir tanesin..Allahım seni de bu forumuda her türlü kötlükten korusun.Yetim duası bu, Allah emin ol ki kabul eder.

• Administrator

ekran kartı driver sorunu oldu bendede .ati radeon 9200 bunun vista driveri nezaman cıkar bılen varmı yada çıktımı acaba?

Vista sürücüsünün tncxp ile ne alakası var?

Slm Ben TncXP KullanıoMDa TncXP'de Paint Yoq :blink: Painti Yüklemem Lazım Nasıl Yükleyebilirim. Acil Yüklemem Lazım

SaygıLaR

Paint var. Donatılarda.

sk8er_boi Wallah Aradım Yoq Paint Yüklenmemiş:S Zaden TncXP Yüklerken I385/asms Olması Lazım Bu Hatayı Werdi Bende XP Sp2 İle Dewam Ettirmek Zorunda Kaldım .Ne Yapabilirim Yüklemem İçin

SaygıLaR

Edited by by_ümiDo

• Administrator

sk8er_boi Wallah Aradım Yoq Paint Yüklenmemiş:S Zaden TncXP Yüklerken I385/asms Olması Lazım Bu Hatayı Werdi Bende XP Sp2 İle Dewam Ettirmek Zorunda Kaldım .Ne Yapabilirim Yüklemem İçin

SaygıLaR

İlk sayfayı okursan bi...

-------------S-Kurulum Ekranında I386\ASMS Döngüsel artıklık denetimi gibi bir hata çıkıyor

C-CD'nizi farklı bir CD Writer ile yazdırın. Bu sorun bazı cdrw lerde çıkıyor.-----------------

TncXP Çekdiğim CD'yi Başka Bi CD-RW'da Yeni CD'yi Daha Yawaş Hızda KOPYALASAM Aynı Hatayı Werirmi

Edited by by_ümiDo

• Administrator

-------------S-Kurulum Ekranında I386\ASMS Döngüsel artıklık denetimi gibi bir hata çıkıyor

C-CD'nizi farklı bir CD Writer ile yazdırın. Bu sorun bazı cdrw lerde çıkıyor.-----------------

TncXP Çekdiğim CD'yi Başka Bi CD-RW'da Yeni CD'yi Daha Yawaş Hızda KOPYALASAM Aynı Hatayı Werirmi

Hayır. İmajı başka bilgisayara kopyalayıp tekrar yazdırmalısınız.

Selam arkadaşlar

Daha önce kurup kullandığım tncxp yi yeni sistemime kuramadım bu tür bi sorunla karşılaşan oldumu aranızda.

Bu Eski Sistemim;

Asus K8N Nvidia chipsetli mainboard

Amd 3000+ s754 Cpu

Leadtek Winfast GF5700 TD Le Vga

Samsung 2x 80gb Sata 8Mb Cache HDD

Buda Yeni Sistem;

Gigabyte ds3 intel 965 chipsetli mainboard

Intel e6320 Core2duo 4Mb 1,86Ghz Cpu

Sapphire x1950Pro 256Mb Vga

Seagate 250Gb Sata2 16Mb Cache Hdd

Arkadaşlar halaa bi cevap alamadım varmı böyle bir hata alan;

Tncxp kur dedikten sonra kopyalama işlemi başlıyor kopyalama işlemi bitince 3-5 saniye sonra mavi ekran çıkıyor sistem çökmüş gibi yani.

Acaba sata driverlarındamı diye düşündüm değişik sata driverlarını a denedim ama nafile.

Bu arada anakartımı değiştirdim

yeni anakartım asus p5b

• Administrator

Arkadaşlar halaa bi cevap alamadım varmı böyle bir hata alan;

Tncxp kur dedikten sonra kopyalama işlemi başlıyor kopyalama işlemi bitince 3-5 saniye sonra mavi ekran çıkıyor sistem çökmüş gibi yani.

Acaba sata driverlarındamı diye düşündüm değişik sata driverlarını a denedim ama nafile.

Bu arada anakartımı değiştirdim

yeni anakartım asus p5b

İlk postu okuyun sizde.

Selamlar bende TNCXP CD si vardı ama kaybettim şimdi tekrar indirip cd ye kaydedecekdim ancak rar dan çıkarırken

TNCXP.CD1.iso dosyasında CRC hatası. Dosya bozuk

! C:\Documents and Settings\iDesktop\tncxp\tnc[1].cd1.part4.rar: Tanımlanamayan arşiv sonu

! C:\Documents and Settings\Desktop\tncxp\tnc[1].cd1.part5.rar: Tanımlanamayan arşiv sonu

böyle bi hata ile karşılaşıyorum ne yapabilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim..