Jump to content

ADSL de indirim belli oldu...

alperen_69

Recommended Posts

ADSL de indirim belli oldu...

adsl_logo.gif

Türk Telekomünikasyon A.Ş Genel Müdürü Paul Doany, 1 Nisan 2007 tarihinden geçerli olmak üzere genişbant internet (ADSL) kurulum ücretlerinde yüzde 51, erişim ücretlerinde ise yüzde 6 ile yüzde 55 arasında değişen oranlarda indirime gideceklerini açıkladı.

Doany, Radison SAS Otelinde sektörü izleyen gazetecilerle gerçekleştirdiği yemekli toplantıda, ADSL indirimleri hakkında bilgi verdi.

Doany, ADSL talebini karşılamak için bu alanda büyük yatırım yapacaklarını, sabit hatların yüzde 80'inin ADSL hizmeti verebilme kapasitesine erişeceğini kaydetti. Yıl sonu itibariyle kurulu ADSL kapasitesini 6.9 milyon aboneye ulaşacağını belirten Doany, ADSL pazarını büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

ADSL ücretlerinde internet servis sağlayıcılarına yönelik yapacakları indirimin önemli bir destek olacağını dile getiren Doany, ADSL kurulum ücretlerini yüzde 51 oranında indireceklerini belirtti.

Paul Doany'nin verdiği bilgiye göre, veri akış erişiminde 2024 kbps hızda yüzde 55, 1024 kbps hızda yüzde 38, 512 kbps hızda yüzde 16 ve 256 kbps hızda yüzde 6 oranında indirim yapılacak.

Kotalı ADSL erişim ücretlerinde ise, 1024 kbps hızda 9 GB limitli erişim ücretinde yüzde 35, 6 GB limitlide yüzde 25 indirime gidilecek, 3 GB limitli ise 4 GB limite yükseltilecek.

Kotasız erişimde de 2048 kbps hızda yüzde 44, 1024 kbps hızda yüzde 32, 512 kbps hızda yüzde 14 ve 256 kbps hızda yüzde 3 oranında indirime gidilecek.

AA

haber7.com dan alınmıştır...

Tam olarak birşey anlamadım...

Düşük hız ve ücretlerde az indirim..

Yüksek hızdakilerde ise çok indirim olmuş...

Ne demektir bu acaba ?

Fiyatları görsek daha açıklayıcı olur sanırım.

yani yine fos yine fos adam gibi indirim yok anlayacağımız rekabet olmadanda olmayacak :mellow:

2048 = 128,25

1024 = 94,5

512 = 76,55

256 = 47,53

kotalılar

1024 9gb = 44,85

1024 6gb = 36,75

1024 3gb = 4gb olmuş.

böyle olacak sanırım

Tam bir fiyasko indirim değil de insanlarla alay ediyorlar sanki.Kendi sitelerinde henüz böyle bir duyuru yok ama indirim kesinlik kazandığında fiyatlar alperenin yazdığı gibi olacaksa (ki bende hesapladım gerçekten o fiyatlar çıkıyor) artık kablo.net'e geçmemek için bir sebep kalmıyor herhalde.

Yanlışlıkla teşekkur butonuna basdım konuyu okuyunca ne yapacağımı saşırdım. Bunlar alay geçiyor kesınlıkle turk insanlarıyla oturdugum yerde kablo net olsa bır sanıye durmam. Allah belalarını versin.

3 gb 4 gb olacakmış Allah razı olsun ne diyelim!! :mellow::lol:

Oturduğum yerde 1024/256 3 gb kota ile bağlanıyoru dowload hızımda pek bişi yok ama upload hızım 128 ile yapılabilecek maksimum hızda diğer arkadaşlarım 512/128 hızında bağlanıyorlar ve onların bile upload hızı 128 i geçebiliyor bazen..

Yani anlayacağınız Türk Telekom hem fahiş fiyat uyguluyor hemde verdikleri sözde hızlar mahalleden mahalleye bile değişiyor. Okul bitsin Allah' ın izniyle en mantıklısı yine kablo nete geçmek..

Türk Telekom devlet elindeyken çok hantaldı şimdi özel bi şirkete verildi çalışmalar hızlandı ama görünen şu ki bu adamlar bizi çok düdükleyecekler :mellow:

en iyisi kablo derim ben de...

ADSL ücretlerinde internet servis sağlayıcılarına yönelik yapacakları indirimin önemli bir destek olacağını dile getiren Doany, ADSL kurulum ücretlerini yüzde 51 oranında indireceklerini belirtti.

Paul Doany'nin verdiği bilgiye göre, veri akış erişiminde 2024 kbps hızda yüzde 55, 1024 kbps hızda yüzde 38, 512 kbps hızda yüzde 16 ve 256 kbps hızda yüzde 6 oranında indirim yapılacak.

Kotalı ADSL erişim ücretlerinde ise, 1024 kbps hızda 9 GB limitli erişim ücretinde yüzde 35, 6 GB limitlide yüzde 25 indirime gidilecek, 3 GB limitli ise 4 GB limite yükseltilecek.

Kotasız erişimde de 2048 kbps hızda yüzde 44, 1024 kbps hızda yüzde 32, 512 kbps hızda yüzde 14 ve 256 kbps hızda yüzde 3 oranında indirime gidilecek.

hangisi gerçek indirim? üstte yazılan mı yoksa altta yazılan mı?

1,5 ytl indirim yapıyorlar topu topu, bunun neresi indirim?. Ayda 49 ytl vereceğime 50,5 ytl vereyim de ağalık ben de kalsın. İndirim yaptım diye reklam yapmasınlar bari...

telekomun 1 yıllık karına telekomu satanlar utansın, indirim yaptık diye reklam yapanlara söyleyecek hiç bir şey yok ALLAH larından bulsun dicem, ALLAH kulunun kötülüğünü istemez şeytanlarından bulsunlar...

ben 3 gb sınırlıyım

yok indirim mindirim

ama 4 GB yapacaklarmış kotayı B)

İstemem ben 4 GB kota neyi

ADSL ücretini indirin 15,00 TL ye ben gerekirse kotamı aşayım

öle daaaa anı fikirdeyim walla

Telekoma biz her %3 fazla para ödeyelimde böyle safsatalarla uğraşmasın B)

B):)Ş):D bende katılıyorum

tv de haberin sonuna yatiştim bişi war sonmıştım koşa koşa pc açtım ama ney fayda tıry mış hepsi

fiyatlarda indirimi geçtim ben 256 sınırsız internet kullanıyorum bişey indirmek için kaç takla atmam gerekiyor şu hızı arttırsınlar fiyatlar aynı kalsada olur 1024 ü geçtim en azından 512 olsun

Birkaç yerde gördüğüm kadarıyla kablonette ciddi indirimler ve uygun fiyatlar varmış bencede bu iş rekabet olmadan olmayacak adamlar milleti bir yandan kazıklıyor bir yandanda müşterileri ciddi ciddi artıyor böyle olunca bizlerede 256 ile sürünmek düşüyor. Benim şehrimde kablonet yok ama olanlar araştırsınlar 512 sınırsız 49 ytl imiş..

hımm biz 5 kişi kullanmaktayız bağlantıyı 256 sınırsız 50 ytl ödüyoruz indirimde olmadığına göre 50 ytl yerine 512 sınırsıza geçip 69 ytl ödemek daha mantıklı en azından hızımız artsın indirimi bekledik ama malasef gene avcumuzu yaladık yapacak bişi yok burası türkiye :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...