Jump to content

Harddisk Problemi...

serdariko

Recommended Posts

Arkadaslar cok ilginc bir sorun ile karsi karsiyayim, bu sorun ilk defa basima geliyor. Donanimla alakali oldugunu sanmiyorum, TNC-XP yi 2 CD den 1 DVD ye forumda anlatildigi gibi donusturdum ve yazdim ( daha oncede yapmistim). YUklerken, sanirim benim CD leri birlestirirken yaptigim bir hatadan dolayi, windows u kurduktan sonra programlari yuklemeye gectiginde hata verdi. Ama windows normal kuruldu, hala kullaniyorum, sadece ek programlar yok. Neyse Benim HDD 2 partition halinde C ve D . ' C ' ye cift tikladigimda hic bir problem yok ama, 'D' ye cift tiklayinca, ' Birlikte Ac' islevi aktiflesip, bir uygulama secmem gerektigini soyluyor. Sag tusla 'Ac' yapinca 'D' ye giriyor, ama direk cift tiklayinca olmuyor, Masaustu kisayolunda ise ' Uygulama Bulunamadi' diyor. Ama bir uygulamada farkli kaydet yaparken cift tikladigimda hersey normal.Cesitli Registery bakimi yapan programlari denedim ise yaramadi. Daha once basina boyle birsey gelen var mi ? yada bu probleme ne sebep olabilir ?

*** Hata mesajlarini ve o anki task process i gosteren resimler linkte mevcuttur..

Simdiden ilginize tesekkurler.

DownloadLink: http://rapidshare.com/files/32739313/resimler.rar

benim bir harici diskim var. Diski makinaya bağlayınca açılıp içini gösteriyordu. Bir makinaya taktıktan bulaşan bir virüsten dolayı (bittorent; phyton-ismini eksik yazmış olabilirim) aynı senin dediğin gibi oldu. Yani bir başka makinaya takınca bu defa diskin içini görmeyip birlikte aç diye bir ekran geliyordu. Daha sonra Portable Kaspersky ile tarattım virüsü buldu ve sildi. Şindi harici disk normele döndü. Belki işine yarar

Kolay gelsin

• Administrator

Bu yöntem Bittorrent.exe virüslerini temizlemek için geliştirilmiştir.

Belirtileri:

1-Bilgisayarımda C,D,E.. sürücülere çift tıklama yöntemi ile açılamaması, sağ tıklayıp aç deyince açılması

2- Sürücülere çift tıklama yöntemiyle açmaya çalışınca hata vermesi

3-Sürücülere sağ tıklayınca Normalin dışında menülerin olması

UYARI: Normalde sağ tuş menüleri şöyle sıralanır: Aç,Araştır,Ara.. şeklinde sıralanması lazım.

Virüs ihtimali olanlarda Auto, aç araştır şeklinde gidebilir. (Bunlar basit autorun.inf virüsleridir)

Yada anlamsız karakterler bulunabilir(Bunlar biraz daha zor Autorun.vbs virüsleridir)

ÇÖZÜM:

1- CTRL+ALt+Del tışları ile görev yöneticisine girin

2-İşlemler menüsünden kullanıcı adı kısmında adınızın geçtiği bütün işlemleri sonlandırın(explorer hariç)

3-

Please register to see this content.

Linkteki dosyayı indirip çalıştırın. bilgisayarı kapatıp açın. sorun halledildi ise geçmiş olsun halledilmedi ise 4. adıma geçin.

4-başlat çalıştır regedit yazıp enterlayın.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"Userinit"="userinit.exe" olarak ayarlamak (autorun.bat eki varsa silin)

ve

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"ShowSuperHidden"=dword:1 olarak ayarlamak (00000 ise silip 1 yapın)

ayrıca

HKEY_CURRENT_USER\Software\microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ içinde bulunan

MountPoints2 klasörünü komple içindekilerle birlikte silmek gerekiyor.(merak etmeyin silin birşey olmaz)

Komplesini google'den buldum.

ilgin icin tesekkur ederim, ama acikcasi senin sayende birsey fark ettim ki, islemler kisminda kullani ci adi bos. Acaba butun bunlar virus degilde de windows yuklemesi yarida kaldigi icin olabilir mi ? Cunku kullanici adi olmamasi cok ilginc..

yazmayi unuttum, verdigim linkteki resimlerde de bos gozukuyo

Olayi cozdum beyler !!! HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ icinde iki tane windows NT var, orijinali sanirim Windows NT die yazilio oteki WindowsNT,, simdi bunu nasil duzeltiriz. bi de resim ekliyorum ..

Flood Yapmayınız!! Mesajlar birleştirildi.

.

.

.

Flood yapmadan yeni bir mesaj yaziorum

.

.

.

Sk8er_boi, seninde bildigin gibi task meneger in islemler bolumunde kullanici adi cikmadigi icin, senin verdigin anlatimdan ilk 3 asamayi atladim, gerisini harfiyen yerine getirdim, herhangi bir degisiklik olmadi. Bilgisayari yeniden baslattim, ama bu seferde Asus yazisindan sonra windows baslamadan IBM logo u bir ekranla karsilastim. Windows normal calisiyordu, hatta acilis biraz hizlanmis diyebilirim. Ama asil sorun hala giderilemedi.. bu arda IBM logolu ekranin goruntulerini cep telefonuyla cektim ve rapid e upload ettim. Bi bakarsan sevinirim..

Not : Videonun sonuna dogru ' bu cocuk kazma yaw ' ibaresi kimseye kasitli soylenmis degildir, arkadas telefonla konusarak yanimdan gecti o kadar :blush:)

• Administrator

ilgin icin tesekkur ederim, ama acikcasi senin sayende birsey fark ettim ki, islemler kisminda kullani ci adi bos. Acaba butun bunlar virus degilde de windows yuklemesi yarida kaldigi icin olabilir mi ? Cunku kullanici adi olmamasi cok ilginc..

yazmayi unuttum, verdigim linkteki resimlerde de bos gozukuyo

Olayi cozdum beyler !!! HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ icinde iki tane windows NT var, orijinali sanirim Windows NT die yazilio oteki WindowsNT,, simdi bunu nasil duzeltiriz. bi de resim ekliyorum ..

Flood Yapmayınız!! Mesajlar birleştirildi.

.

.

.

Flood yapmadan yeni bir mesaj yaziorum

.

.

.

Sk8er_boi, seninde bildigin gibi task meneger in islemler bolumunde kullanici adi cikmadigi icin, senin verdigin anlatimdan ilk 3 asamayi atladim, gerisini harfiyen yerine getirdim, herhangi bir degisiklik olmadi. Bilgisayari yeniden baslattim, ama bu seferde Asus yazisindan sonra windows baslamadan IBM logo u bir ekranla karsilastim. Windows normal calisiyordu, hatta acilis biraz hizlanmis diyebilirim. Ama asil sorun hala giderilemedi.. bu arda IBM logolu ekranin goruntulerini cep telefonuyla cektim ve rapid e upload ettim. Bi bakarsan sevinirim..

Not : Videonun sonuna dogru ' bu cocuk kazma yaw ' ibaresi kimseye kasitli soylenmis degildir, arkadas telefonla konusarak yanimdan gecti o kadar :blush:)

Windows NT olanıdır. O anahtarı sildikten sonra güvenli kipte açıp bat dosyasını tekrar çalıştır.

Ne diye aradın acaba?

bittorrent autorun virüs gibi birşeydi.

dediklerini aynen yaptim sk8er_boi, ama sorun hala cozulmedi, reg de sildigmiz klasore baktim yeniden olusmamis. ayrica guvenli kipte actigimda soyle bi hata mesaji aldim,

• Administrator

dediklerini aynen yaptim sk8er_boi, ama sorun hala cozulmedi, reg de sildigmiz klasore baktim yeniden olusmamis. ayrica guvenli kipte actigimda soyle bi hata mesaji aldim,

At artık bi format ya :wacko:

Bİde resimleri rapidshare'ye koyup bana işkence etme. imageshack.us'a at.

Arkadaşlar bunların hiç birine gerek yok.Benim bakıma gittiğim her kafenin ana makinesinde bu sorun var.Yapacağınız şey çok basit.

klasör seçeneklerine girin.Gizli dosyaların görnmesini sağlayın bir kaç satır aşağıda da korunan işletim sistemi dosyalar ile ilgili bir seçenek var.Seçeneğin onay kutusunu boşaltın,bu işlemleri uygula dedikten sonra Harddisk sürücünüzün üzerine sağtuş tıklayıp aç diyin.Orada autorun.inf diye bir dosya olacak onu silin.Eğerki yanında bittorren.exe diye bir dosya varsa.Sistem başlangıç yapılandırması(msconfig) e girin.oradan bittorren.exe dosyasının açılışa gelmesini sağlayan satırı bulun.Onay kutusunu kaldırın.sistemi yeniden başlatın.Hdd sürücünüze girin ve bittorrent.exe dosyasını silin.Ama özellkle autorun.inf yi silmeniz lazım.Yoksa hdd yine birlikte aç isteyecek.Bu arada bu işlemi bütün sürücüleriniz için gerçekleştirin.Flash bellek,Cep telefonu hafıza kartları,Dijital fotoğraf makinesi kartı dahil elinizde yazılabilir silinebilir ne varsa...

• 2 hafta sonra ...

bilgisayarını güvenli kipte aç, regedit te bittorrent arat bulursan sil, HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2\{2e26d122-3c26-11db-adfc-806d6172696f} benzer kayıtlarının altınnda shell klasörü var, klasörün altındaki autorun olanlarının hepsini sil. Bu işlemlerden sonra zannedersem hdd yi artık çift tıklamayla açabilirsin.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...