Jump to content

İnternet Cafe Masaüstü Görüntüsü

tuncerdabak

Recommended Posts

masastcy7.jpg

masasthf4.jpg

Arkadaşlar;

İhtiyacınız olan Yardımcı Programlar: 123 Flash Menu ve Frontpage ve RocketDock

Yaptığım şeyi açıklayayım ve kaynak dosyalarını'da rapid'e yüklüyorum....

http://rapidshare.com/files/319948216/trendweb.rar[/CODE]

[/center]

[left]

Rapid'deki dosyalarım server'umda duruyor. Tüm pc'lere bu işlemi yaptım

Denetim masası---Görüntü----Masaüstü---Masaüstünü Özelleştir----Web----Yeni'den

\\server\masaustu\index.htm dosyasını tanımlamak oldu. Tamam deyince masaüstün'de ki bölümü Ekranı kapla seçeneğini ve masaüstü öğelerini kilitle seçeneğini aktif edin...

Benim ekran 1280 x 1024

[/left]

[/left]

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

burda ki resimde başlat, gözüküyor bizim arkadaşın internet kafesinde başlatta yok ,sadece gerekli olanlar kutular halinde ordan aradığını buluyorsun resimdekinden farklı olarak; bende merak ediyorum bunu nasıl neyle yapmışlar kafe için çok iyi ve pratik ev için gerek olmasada .

Arkadaşlar;

Program değil, sistemi'de hiç yormuyor...

Yardımcı Programlar: 123 Flash Menu ve Frontpage ve RocketDock

Eğer bu yöntemi kendin bulduysan gerçekten tebrik ederim. Çok iyi düşünülmüş. Paylaştığın için ayrıca teşekkürler <_<

Haddim olmadan yazıyorum sadece paylaşım amaçlı...

\\Server\masaüstü\index.htm ---> tüm clintler aynı dosyayı masasütü ekranı olarak alıyor bu htm dosyasında linkler aslında pc nin yerel bağlantıları örneğin filmleri tıklayınca D:\\Filmler klasörü açılıyor.. her pc de D:\\Filmler olması gerekiyor.. MANTIK BU...

ANCAK: bence çok gerekli değil zaten birebir aynısı oluşturduğun ve bunun için zaman harcadığın PClerin 1 tanesini ayarlasan bu şekilde (not:server üzerinden değil local olarak) ve Ghost ile image'ı alsan diğer PC leride bu image ile çalıştırsan.. aynı şey olur.. hem uğraştırmaz hemde .htm dosyası gibi güvensiz tamamen açık (heleki local çalışıyorsa) kodlu bir şeyin yaratacağı sorunlarla boğuşmasan...

ben o kafeye gelsem ki sadece basit bir web master'ım \\server\masaüstü\index.htm ye çok rahat ulaşıp mahvedip bırakırım...

Bu durumda, net kesilince server'dan bağlatıda gider ve bunlarda işlevsiz hale gelir?

switch'de bir problem olmadığı sürece sürekli çalışıyor.

her pc'ye yükleyebilsiniz'de o zaman'da yaptığım güncellemeler için tüm pc'lerden DeepFreeze kaldırıp yenilemem gerekiyor.

switch'de bir problem olmadığı sürece sürekli çalışıyor.

her pc'ye yükleyebilsiniz'de o zaman'da yaptığım güncellemeler için tüm pc'lerden DeepFreeze kaldırıp yenilemem gerekiyor.

Peki aynı dosyaları, cafedeki ana makinaya kurup, hedef olarak orayı gösterseniz yine çalışmaz mı? İhtimaldir ki; çalışır.

---------------------------------------------------------------------------------------

"Peki aynı dosyları, cafedeki anamakinaya kurup, hedef olarak orayı gösterseniz yine çalışmaz mı? İhtimaldir ki; çalışır." Demiş Bilinchard arkadaşım

----------------------------------------------------------------------------------------

ozman ne olur bi tahmin edelim.... benim tıkladığım klasörü herkez görür.. onların açtığını ben kapatırım.. kısacası tüm client'lar tek dosya ile çalışırsa herkez aynı dosyaya hükmeder... ve karışır...

2 post üstteki yorumuma bakarmısınız bi yanlışlık yapmadıysam zaten boşa konuşuyoruz

Haddim olmadan yazıyorum sadece paylaşım amaçlı...

\\Server\masaüstü\index.htm ---> tüm clintler aynı dosyayı masasütü ekranı olarak alıyor bu htm dosyasında linkler aslında pc nin yerel bağlantıları örneğin filmleri tıklayınca D:\\Filmler klasörü açılıyor.. her pc de D:\\Filmler olması gerekiyor.. MANTIK BU...

ANCAK: bence çok gerekli değil zaten birebir aynısı oluşturduğun ve bunun için zaman harcadığın PClerin 1 tanesini ayarlasan bu şekilde (not:server üzerinden değil local olarak) ve Ghost ile image'ı alsan diğer PC leride bu image ile çalıştırsan.. aynı şey olur.. hem uğraştırmaz hemde .htm dosyası gibi güvensiz tamamen açık (heleki local çalışıyorsa) kodlu bir şeyin yaratacağı sorunlarla boğuşmasan...

ben o kafeye gelsem ki sadece basit bir web master'ım \\server\masaüstü\index.htm ye çok rahat ulaşıp mahvedip bırakırım...

Ghost imajını zaten yaptım

film'ler ve müzik'lerde server'da tutyorum. 1 Tb'lık arşivim var.

Linkler \\server\film'lere yönleniyor

Server 2003 kullanıyorum...

\\server\masaüstü paylaşımı sadece okuma yetkisi var.

Kafe'ye gelen kitle uğraşmaz ama

güzel olmuş eğer makinayı kastırmazsa sorun yok herhalde . Bilgisayarda müzik market gibi olmuş

Eski'den ana makina'ya yönlendiriyordum, hem cafe kontrol programı, hem xp olmasından (10 kişi paylaşım sınırlaması), hemde cd/dvd writer işlerini yaparken gerçekten kasılıyordu, sonradan paraya kıydık Ibm X100 veya şöyle güçlü bir pc ile'de olur

Server 2003 kurdum, sunucu başına paylaşımı 50 olarak ayarladım. Tüm paylaşımlara okuma yetkisi verdim. Kafe'de 20 pc var.

Şimdi rahatım.

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Ghost imajını zaten yaptım

film'ler ve müzik'lerde server'da tutyorum. 1 Tb'lık arşivim var.

Linkler \\server\film'lere yönleniyor

Server 2003 kullanıyorum...

\\server\masaüstü paylaşımı sadece okuma yetkisi var.

Kafe'ye gelen kitle uğraşmaz ama demiş tuncerdabak arkadaşım

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

FireFox kulladığım için bu forumda alıntı yap butonu çalışmıyor özür dilerim...

Server 2003 kullanman önemli bu konuda baya bi işeyarar ozman.. eğer kafenin müşteri kitlesinide düşünürsek senin açından veya bu tarz kullanım için uyfun olabilir ama sende farkındasın dikkat etmek gerekli..

Anlayışın için sağol biraz sivri dille yazmıştım olayın önemini vurgulamak için.. Ellerine sağlık

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...