Jump to content

HYMN_06

Üye
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About HYMN_06

 • Rank
  Detaycı

Profile Information

 • Male

Recent Profile Visitors

127 profile views
 1. Orjinal sürücü dosyasınına sağ tıklayarak "Uyumluluk sorunu giderme" ile denediniz mi? Sürücünün çalıştığı eski Windows sürümü olarak laptopu aldığınızda yüklü dediğiniz Windows 8'i seçerseniz muhtemelen çalışması gerekir. Denemenizi tavsiye ederim.
 2. Üstad sizin çalışmanız çok çok mükemmel. En küçük bir sıkıntı yok. Arkadaşlar benim üstada sorduğum ve çözümüne dair bir önerisi varsa öğrenmek istediğim sorun şu; 1. Bilgisayarımıza format atıp Windows 10 kurduk 2. Üstadın çalışması ile dijital lisansımızı uyguladık 3. Tüm ayarlarımızı yapıp kullanmak istediğimiz şekile getirdik 4. Kurduğumuz dijital lisanslı Windows 10'umuzun yedeğini(imajını) aldık 5. Aldığımız yedeği donanımı farklı ve daha önce hiç Windows 10 yüklenmemiş başka bir bilgisayara yükleyince donanım farklılığı sebebiyle etkinleştirme yapılamıyor ve daha önceden girilmiş lisans iptal edilemiyor Çok fazla bilgisayar formatlayan bilgisayarcıların veya bilgi işlemcilerin karşılaşacağı bu soruna @mephistooo2 üstadın bir çözüm üreteceğine bütün kalbimle inanıyorum. Ayrıca bu sorunun çözümünü çalışmasına dahil ederse tadından yenmez.
 3. İmajı hiç dijital lisans ile lisanslanmamış bilgisayara yükleyince Windows Etkinleştirilmedi diye zaten bilgi veriyor. O yüzden lisans bilgilerini öğrenebileceğimiz komutların bir anlamı yok. Etkinleştirmeyi bir tek KMS_VL_ALL yaptı gibi görünüyor. O da saçma sapan bir şekilde Enterprise'ı başka bir sürüm olarak lisanslıyor.
 4. Yüklediğiniz işletim sistemi dijital lisans ile lisanslanmış Windows10'muydu? İmajın yüklendiği bilgisayar hiç dijital lisans kullanılmamış bir bilgisayar. Daha önce dijital lisans ile lisanslanmış bilgisayarlarda sorun yok. Onlara imaj yükleyince otomatik etkinleşiyor.
 5. Daha önceki mesajlarınızda da slmgr /rearm komutunu vermişsiniz denedim olmadı. slmgr /upk ve ardından slmgr /cpky komutları ile ilk kurulum yapılan bilgisayarda lisans iptal ediliyor. Fakat alınan imaj farklı bir bilgisayara yüklendiğinde ne iptal edilebiliyor ne de etkinleştirme yapılabiliyor.
 6. Öncelikle çalışmalarınız için teşekkürler. Hepsi çok mükemmel. Sormak istediğim şu; Bir bilgisayardan aldığımız dijital lisans ile lisanslanmış Windows 10 imajını başka bir bilgisayara yükleyince hiç bir şekilde etkinleşmiyor(yada ben yapamadım). İlk bilgisayara ait olan lisansı kaldırmanın veya iptal etmenin bir yolu var mı? Varsa nasıl yapılabilir? İlk bilgisayardan imaj alırken lisans kaldırılıp kurulan her bilgisayar için ayrı ayrı lisanslama yapılabilir ama denemedim.
 7. Vermiş olduğum setup ve aktivasyon linklerini sadece bunun için vermiştim.
 8. Resimdeki arayüz Kurtarma Medyası'nın yani boot cd arayüzü. Kurtarma Medyası oluşturup onunla boot edince resimdeki arayüzü görebilirsiniz.
 9. Aşağıdaki linkten programın setup dosyasını indirip kurduktan sonra yukarıdaki linkten indirceğiniz aktivatör dosyası ile etkinleştirip kendinize özel boot cd yapabilirsiniz. Tabii kendisi yapmak isteyenler için. Yok bana boot cd olsun yeter derseniz Bay_KG arkadaşımızın linklerinden indirmeniz gerekir. Programı kurup etkinleştirdikten sonra isterseniz uygulama üzerinden Acronis Universal Restore indirip kullanabilir ve yapacağınız boot cd'ye ekleyebilirsiniz. https://dl.acronis.com/u/AcronisTrueImage2019.exe
 10. Linkteki aktivasyon aracını kullanırsanız sorunsuz kullanırsınız. https://www.upload.ee/files/9754810/ActivationATI_H_.zip.html
 11. Deneme sürümü yazısını göremedim. Koyduğum resimde öyle bir yazı yok.
 12. Aktivasyon biraz önce verildi;
 13. Usta güzel olmuş. Ama ayrı uygulamalar olarak yapılsa sanki daha iyi olurdu. Bu benim fikrim tabii. Sonuçta çalışma size ait ve siz bilirsiniz.
 14. Bazı düzenlemeler yapılması gerekiyordu. Fakat karşılaştığım düzenlenmesi gereken yerleri nasıl anlatacağımı bilemediğim için yazmamıştım. İndirme sayfasında dosyaların yenilenme tarihinin bugün olduğunu gördüm ve indirip denediğimde yazamadığım hatalar giderilmişti. Ellerinize sağlık. Çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.
 15. gerçekten güzel çalışma. ellerine sağlık. incelediğim kadarıyla eğer benzer bir program yapabilseydim olmasını isteyeceğim bütün özellikler var.
×
×
 • Create New...