Jump to content

Kolera Neden Dinlenir?

acipinarli

Recommended Posts

Arkadaşlar facebook ta arkadaşım koleranın bir şarkısını paylaşmış. Normalde dinlemem dinleyenede ne anlıyorsunuz demem. Sonuçta kendi hür düşüncesi. Neyse dedim bir bakayım ayılıp bayınlar neden dinliyormuş diye dinledim şarkı belki güzeldi ama ses sanki çocuk sesi gibi geldi bana ve yorum yazdım

"nasıl bir ses bu ya hiç gitmiyor" diye. cevap yazdı

"sagoyla evli olsan senin ses de gitmez abi :))" şeklinde. "Ne demek bu şimdi ?" dedim başka bir arkadaşının cevabı beni çok şaşırttı

"sago var kolo da var sago yok kolo hiç yok sagonun sayesınde kolo ayakda bunu demek ıstedı."

yani sago ile evli diye mi dinliyorlar bu kolerayı. Dinleyene saygım var ama beğenmedikleri ama sago ile evli diye dinlemeleri beni çok şaşırttı. Tekrar söylüyorum amaım kötülemek yada neden dinliyorsunuz bu mantıksız şarkıları demek değil. Herkes birşeyi sever ama herkes onu sevecek diye bir şart yoktur.

Dediğin biraz doğru gibi.Bazı arkadaşlarım sırf Sagopa Kajmerle evli diye dinliyorlar.Bende Sagopa Kajmer dinlerim ama Koleranın sesini beğenmiyorum.O yüzden dinlemem.Bir insan her tür müziği beğenemez.Sevmediği tarzlarda vardır.Zorla dinlemeninde bir anlamı yok diye düşünüyorum :)

ben sagopayı dinliyorum ama kolerayı dinlemem fazla bikaç şarkısını dınlerım o kadar zaten kolera onceden tecno muzık felan dınlermıs sanırım hatta sagonun bi sözü vardır bende bır rapcı buldum hemde en tecnocusundan dıye evet dedıgın dogru bı kısım sagoyla evlı dıye dınlıyolar bı kısımda sesı hos vs dıye dınlıyo ama sagoyla evlı dıye dınleyen hakıkı kısıler ben rap dınlıyorum dıyemez bence dıye dusunuyorum

ben sagopayı dinliyorum ama kolerayı dinlemem fazla bikaç şarkısını dınlerım o kadar zaten kolera onceden tecno muzık felan dınlermıs sanırım hatta sagonun bi sözü vardır bende bır rapcı buldum hemde en tecnocusundan dıye evet dedıgın dogru bı kısım sagoyla evlı dıye dınlıyolar bı kısımda sesı hos vs dıye dınlıyo ama sagoyla evlı dıye dınleyen hakıkı kısıler ben rap dınlıyorum dıyemez bence dıye dusunuyorum

Bende bir teknocu buldum hemde en rapçisinden diyor :D

bi rapper olarak arkadaşlar konu evli olup olmaması değil koleranın bir sürü güzel şarkısı wardır. örneğin derin darbe ile düeti Triplex Mazi (featuring Derin Darbe)-Aklımın Odaları (featuring Sagopa Kajmer)-El Izi Koleksiyonum-Matine Araları-Kleptoman-Karantina Embriyo bunları bi dinleyin anlarsnz ses desen biraz cırtlak ama ;) kolonun sesi yine bazı rapperlar dan daha iyi... nie dinlenio sorusunada gelelim evli olup olmamasına bağlamamak gerek bu bağlantıyı ancak daha yeni sagopa kajmer dinleye çocuklar yapar :) kimse kızmasn :rofl: angelina jolie ile evli olsam anca dinlersiniz :ç: kalın sağlıcakla

Yas varken Kolera kim? Yas daha iyi rap yapabiliyor. Kolera'ya gelince, Sagopa işin içinde olmazsa Yas fazla tutulmaz.

Bunlardan önce Sagopa Kajmer veya Kolera'ya bağımlı olan arkadaşlara deyinmek istiyorum. Şarkılarını sevebilirsiniz ama lütfen abartılı bir biçimde konuşmayacak şekilde Sagopa veya Kolera dinleyin. Ben Sagopa falan dinleyen birisi değilim ancak "Vasiyet" şarkısı hoşuma gidiyor.

Onu aşırı derecede övmeyin. Tamam, şarkıları güzel olabilir ama abartılı bir şekilde övmeyin ve bağımlı kalmayın.

Not: Buradaki yorumum genel olarak herkesedir.

Ezbere konuşmayın lütfen. Bu aradalar "Zevkler ve renkler tartışılmaz" herkesin dilinde.

Zevk'te, renk'te tartıştılır arkadaşım. "Benim zevkim bu, dilediğimi yaparım dinlerim." gibi sözler sıkmaya başladı artık. Her zevk tartışılabilir.

Ezbere konuşmayın lütfen. Bu aradalar "Zevkler ve renkler tartışılmaz" herkesin dilinde.

Zevk'te, renk'te tartıştılır arkadaşım. "Benim zevkim bu, dilediğimi yaparım dinlerim." gibi sözler sıkmaya başladı artık. Her zevk tartışılabilir.

Diyelim ki;

Kolerayı ben seviyorum, sen sevmiyorsun.

Bunun nesini tartışcam ben senle ? Ben sana onu mu sevdircem ? Sen bana ondan nefret mi ettircen ?

Tartışınca sonuca ulaşılacak mantıklı şeyler konuşalım.

Ezbere konuşmuyorum, biliyorum ki bazı şeylerin sonunu öyle konuşuyorum.

• 2 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...