Jump to content

Cd - Dvd - Usb - Hdd ... Için Multiboot Hazırlamak

Share

Recommended Posts

win7pe için multiboot kod varmı acaba

birde bu Windows 8.1 pe varmı bu tüm Windowslarda kurtarma yaparmı

Win 7 PE multiboot kodu; klasör yolu ve iso adını kendine göre düzenlersin buyur kardeş;

title Windows 7 PE x86 \n
geometry (hd1) && checkrange 0x80 read 0x8280 && map (hd0) (hd1) && map (hd1) (hd0) && map --hook
ls /DIGER/DIGER33.iso || find --set-root /DIGER/DIGER33.iso
map /DIGER/DIGER33.iso (0xff) || map --mem /DIGER/DIGER33.iso (0xff)
map --hook
root (0xff)
chainloader (0xff) || chainloader ()
boot

Edited by Ainoslu
  • Like 1

arkadaşlar ben yeniyim kendi kendime bişeyler yapmaya çalışıyorumda  .

Şimdi sorunum   usbmenüden  gfx dosyasını düzenliyorum resmi değiştiriyorum . Daha sonra tekrar gfx dosyasını oluşturup usb ye atıyorum gidip pc yi usb ile açınca yaptığım resim üstten 7 8 cm kadarı gözüküyor ama işte işletim sistemleri vs seçeneklerinin bulunduğu menü simsiyah olduğu için resmin geri kalan kısmı gözükmüyor sanırım menünün zeminini şeffaf yapmam gerekiyo  bunu nasıl yapmam gerekiyor.

eskisinin linki silinmiş   orda 8/16/32 diye sayan winxp ekranı çıkmıyor ama biraz bekleyinc egeçiyor  kuruluma

eski dosya linkini yenilermisiniz acaba

http://grub4dos.chenall.net/downloads/grub4dos-0.4.6a-2015-06-17/

USBDR dosyası

https://yadi.sk/d/ehk3wlebhnesB

Parola korumalı USBDR dosyası

https://yadi.sk/d/823qxzKohneqm

parola : tnctr

arkadaşlar ben yeniyim kendi kendime bişeyler yapmaya çalışıyorumda  .

Şimdi sorunum   usbmenüden  gfx dosyasını düzenliyorum resmi değiştiriyorum . Daha sonra tekrar gfx dosyasını oluşturup usb ye atıyorum gidip pc yi usb ile açınca yaptığım resim üstten 7 8 cm kadarı gözüküyor ama işte işletim sistemleri vs seçeneklerinin bulunduğu menü simsiyah olduğu için resmin geri kalan kısmı gözükmüyor sanırım menünün zeminini şeffaf yapmam gerekiyo  bunu nasıl yapmam gerekiyor.

Gfx dosyasını düzenlerken koyacağın resim 640x480 ebadında olursa sorun olmayacağını sanıyorum. Bende düzenlediğim gfx dosyalarda hep 640x480 ve çözünürlüğü düşük resimler kullanırım. Kolay gelsin.

• Like 1

Gfx dosyasını düzenlerken koyacağın resim 640x480 ebadında olursa sorun olmayacağını sanıyorum. Bende düzenlediğim gfx dosyalarda hep 640x480 ve çözünürlüğü düşük resimler kullanırım. Kolay gelsin.

800X600 kullanıyorum hep 8.1" netbook ekranı dahil sorunsuz geliyor ekran

• Like 1

800x600 olmuyorsa 1 piksel küçült,olur. (799x599 gibi)

• Like 2

800X600 kullanıyorum hep 8.1" netbook ekranı dahil sorunsuz geliyor ekran

Oguzhan43 merhaba, haklısınız, yukarıdaki iletimde 640x480 olarak dalgınlıkla yazmışım yeni farkettim, sizinde dediğiniz gibi öncelikle 800x600 olmalı, yada 640x480 denenebilir. İyi çalışmalar, Saygılarımla.

Parola korumalı USBDR dosyası

https://yadi.sk/d/823qxzKohneqm

parola : tnctr

hocam booticede kendi şifremi nasıl belirleyebilrim

pxe detect
color 11 12 13 14
default=0
timeout=0
title DEVAM ETMEK ICIN $IFREYI GIRINIZ
password --md5 $1$MNt3$3fCfSip.yYPT5G7o4vas1/
errorcheck off
configfile /USBMENU/USBMENU.LST
errorcheck on 
commandline

yeni usbdr dosyada Windows xp kurulumları başlamıyor bekliyor bir eksiklikmi var deneyen yazabilirmi

bende aynı sorun var masaüstünde sorun yok ama leptopta  bekliyor xpse de aynı şekilde

hocam booticede kendi şifremi nasıl belirleyebilrim

pxe detect
color 11 12 13 14
default=0
timeout=0
title DEVAM ETMEK ICIN $IFREYI GIRINIZ
password --md5 $1$MNt3$3fCfSip.yYPT5G7o4vas1/
errorcheck off
configfile /USBMENU/USBMENU.LST
errorcheck on 
commandline

bende aynı sorun var masaüstünde sorun yok ama leptopta  bekliyor xpse de aynı şekilde

şifre belirlemek için menü nüz geldiğinde komut satırına geçin

title Komut Satiri (commandline)

commandline

md5crypt komutu verin

password kısmınına koymak istediğiniz şifreyi girin (numlock tuşları çalışmaz) enter a basın

encryted de oluşan karakterler belirlediğiniz şifrenin md5 değerleri olup komutta kullanacağınız karakterlerdir.

kolay gelsin

diğer sıkıntı grub4dos sürümüyle alakalı ilerde düzeltilecektir nt5 oluşturulurken düşük bir grub4dos sürümü kullanılıyor bundan da kaynaklı olabilir boş vaktimde yeni sürümle nt5 işlemini deneyeceğim sonucu yazarım

Edited by oguzhan43
  • Like 1

şifre belirlemek için menü nüz geldiğinde komut satırına geçin

md5crypt komutu verin

password kısmınına koymak istediğiniz şifreyi girin (numlock tuşları çalışmaz) enter a basın

encryted de oluşan karakterler belirlediğiniz şifrenin md5 değerleri olup komutta kullanacağınız karakterlerdir.

kolay gelsin

diğer sıkıntı grub4dos sürümüyle alakalı ilerde düzeltilecektir nt5 oluşturulurken düşük bir grub4dos sürümü kullanılıyor bundan da kaynaklı olabilir boş vaktimde yeni sürümle nt5 işlemini deneyeceğim sonucu yazarım

kod için sağolasın sonucu bekliyorum hocam